De transacties achter de rangschikking
Verschillende bekende verpakkingsbedrijven hebben inmiddels dezelfde eigenaar. Familiebedrijven investeren in nieuwe vestigingen, terwijl de marges op meerdere plaatsen onder druk staan. Achter het omzetoverzicht schuilt een verhaal over de transacties die de sector veranderen — en over kapitaal dat al vastligt wanneer de vraag terugvalt of een grote klant failliet gaat.
Toen Dansk Træemballage in het voorjaar van 2025 Karl Hedin Emballage overnam, kreeg opnieuw een Zweeds industriebedrijf een buitenlandse eigenaar. De koper was via Aven Rabbalshede al in Zweden aanwezig.
De overname paste in een uitgesproken strategie. Vijf jaar eerder had mede-eigenaar Kirk Kapital Zweden en Noorwegen aangewezen als markten voor verdere consolidatie. Hedin werd de volgende stap in de uitbouw van een grotere verpakkingsgroep. [16].
Andere bedrijven groeien door zelf te investeren. Åsljunga-Pallen heeft een jaar met forse investeringen achter de rug en Kjell & Co heeft in Kumla uitgebreid. Bij Nefab Packaging Sweden worden de gevolgen zichtbaar van investeringen in capaciteit voor Northvolt. De verkoop van GLF groeit, terwijl het bedrijfsresultaat daalt.
Wat gebeurt er wanneer meer fabrieken dezelfde eigenaar krijgen, terwijl de investeringen toenemen en verschillende bedrijven minder overhouden van elke verkoopkroon? De antwoorden liggen in de verbanden tussen de resultatenrekening, de financiering en het eigendom. Die verbanden volgt dit onderzoek.
Dit onderzoek is opgesteld voor GLF, dat zelf in de vergelijking is opgenomen en op dezelfde gronden wordt onderzocht als de andere bedrijven.
Eigenaars en bedrijfsmodellen
Overnames brengen fabrieken en handelsnamen onder gemeenschappelijke controle. De eigendomsstructuur zegt ook iets over waar de kapitaalbeslissingen worden genomen.
Verschillende namen — dezelfde eigenaar
Wie meerdere leveranciers zoekt, kan op verschillende namen stuiten en toch bij dezelfde eigenaar terechtkomen.
Aven en Karl Hedin Emballage zijn daar een voorbeeld van. KRP, Allbox, Troedsson & Nilsson en Skånes Pallservice vormen een ander. Hillerstorps Special Emballage toont nog een andere structuur: een productiebedrijf onder HSE Hörnstenen, dat ook investeert in activiteiten buiten houten verpakkingen. [48].
Voor een klant die zijn aankopen wil spreiden, is dat een belangrijk verschil. Gemeenschappelijk eigendom kan de voorwaarden scheppen voor gezamenlijke financiering, aankopen en investeringen. Hoe ver die samenwerking gaat, moet per groep worden onderzocht; zustervennootschappen hoeven niet dezelfde prijzen, verkoopdirectie of producten te hebben.
Ook de gebruikelijke tweedeling tussen familiebedrijven en private equity is hier te grof. Een familie die de palletfabriek leidt, vervult een andere rol dan een familie die in verschillende industriebedrijven investeert.
Kirk Kapital behoort tot die tweede categorie en neemt minderheidsbelangen in bedrijven. De oprichtersfamilie van Nefab deelt het eigendom op het hoogste niveau met de Wallenberg-sfeer. Vida Packaging maakt deel uit van een internationale bosindustriegroep. Alle drie verschillen van het familiebedrijf waar de eigenaars zelf de dagelijkse productie en verkoop leiden. [17], [22].
De eigendomskaart
Zo hangen de vennootschappen samen
Twee verschillende leveranciersnamen kunnen naar dezelfde eigenaar leiden. Hier kunt u de belangrijkste eigendomsketens volgen en zien waar het bronmateriaal zijn grenzen heeft.
Volle lijn: aangetoond rechtstreeks eigendom.
Stippellijn: vermelde relatie, groepsverband of historische relatie.
Vida PackagingIndustriële groep als eigenaar
- Canfor CorporationBeursgenoteerde bosindustriegroep · Canada
- Vida ABBredere bosindustriegroepCanfor Corporation → 77 %[9][10]
- Vida Packaging ABHouten verpakkingen · hoofdpost in de vergelijkingVida AB → 100 %[7]
- Vida Packaging Logistics ABDochteronderneming · FalunVida Packaging AB → 60 % van het kapitaal[7]
Jaarrekening per 31 december 2025; het belang van 77 % van Canfor wordt ook in mei 2026 vermeld
Vida AB en Canfor worden getoond om het eigendom toe te lichten. Hun totale omzet wordt niet gebruikt in het verpakkingsoverzicht.
De overige eigendomsbelangen in Vida en Logistics worden hier niet uitgesplitst. Kapitaalbelangen zijn niet altijd gelijk aan stemrechten.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
Aven / Karl HedinIndustriële groep met een familiale investeerder als minderheidsaandeelhouder
- DTE Holding A/SDansk Træemballage Holding · uiteindelijke controle niet volledig in kaart gebracht
- Kirk Kapital Strategic InvestmentsInvesteringsvennootschap binnen Kirk Kapital · familiekapitaal
- Dansk Træemballage A/SGemeenschappelijke industriële eigenaar · DenemarkenDTE Holding A/S → 60 %; Kirk Kapital Strategic Investments → 40 %[14][15][16]
- Aven Rabbalshede ABZweedse activiteiten · binnen DTE sinds 2015Dansk Træemballage A/S → 100 %[11]
- AB Karl Hedin EmballageZweedse activiteiten · binnen DTE sinds 9 mei 2025Dansk Træemballage A/S → 100 %[12]
- AB Karl Hedin RättvikDochteronderneming van HedinAB Karl Hedin Emballage → 100 % van het kapitaal en de stemrechten[12]
- Boardic ABDochteronderneming van HedinAB Karl Hedin Emballage → 100 % van het kapitaal en de stemrechten[12]
- Edvardssons i Bredbyn ABDochteronderneming van HedinAB Karl Hedin Emballage → 100 % van het kapitaal en de stemrechten[12]
Eigendomsbelangen volgens de jaarrekeningen per 31 december 2025
De verdeling 60/40 is aangetoond. De uiteindelijke individuele eigenaars en controleovereenkomsten achter het volledige belang van DTE Holding zijn niet geverifieerd.
Het schema toont de belangrijkste Zweedse schakels, niet de volledige internationale vennootschapsstructuur van DTE.
Aven en Karl Hedin worden samen getoond om hun gemeenschappelijke eigendom zichtbaar te maken. Het zijn twee Zweedse aandelenvennootschappen onder Dansk Træemballage A/S.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
| Van | Naar | Relatie | Bron |
|---|---|---|---|
| DTE Holding A/S | Dansk Træemballage A/S | 60 % | [14] |
| Kirk Kapital Strategic Investments | Dansk Træemballage A/S | 40 % | [15][16] |
| Dansk Træemballage A/S | Aven Rabbalshede AB | 100 % | [11] |
| Dansk Træemballage A/S | AB Karl Hedin Emballage | 100 % | [12] |
| AB Karl Hedin Emballage | AB Karl Hedin Rättvik | 100 % van het kapitaal en de stemrechten | [12] |
| AB Karl Hedin Emballage | Boardic AB | 100 % van het kapitaal en de stemrechten | [12] |
| AB Karl Hedin Emballage | Edvardssons i Bredbyn AB | 100 % van het kapitaal en de stemrechten | [12] |
Nefab Packaging SwedenOprichtersfamilie samen met institutioneel aandeelhouderskapitaal
- Oprichtersfamilie Nordgren / PihlAlgemene eigendomscontext
- Wallenberg-sfeerWallenberg Investments beschrijft het belang
- Nefab – eigendomscontextOverkoepelende groep · hier geen omzetpostOprichtersfamilie Nordgren / Pihl → 50 % · algemene eigendomscontext; Wallenberg-sfeer → 50 % · algemene eigendomscontext[54][22]
- Nefab Packaging Sweden ABDe rechtspersoon waarop de vergelijking betrekking heeftNefab – eigendomscontext → Maakt deel uit van · juridische tussenschakels worden niet getoond[20]
- Farusa Emballage ABZweedse dochteronderneming · LommaNefab Packaging Sweden AB → 100 % van het kapitaal en de stemrechten[20]
- Nefab Tech S.A. de C.V.Dochteronderneming · MexicoNefab Packaging Sweden AB → 99 % van het kapitaal en de stemrechten[20]
- Nefab Trio-Emballage ABVolledig in eigendom in 2025 · gefuseerd op 30 januari 2026Nefab Packaging Sweden AB → 100 % in 2025 · daarna gefuseerd[20]
- Nefab Edge Emballage ABVolledig in eigendom in 2025 · gefuseerd op 30 januari 2026Nefab Packaging Sweden AB → 100 % in 2025 · daarna gefuseerd[20]
Eigendomscontext gecontroleerd op 9 oktober 2026; belangen volgens de jaarrekening 2025
De bovenste schakel met de verdeling 50/50 toont de eigendomscontext. Die mag niet worden gelezen als een volledige, actuele juridische eigendomsketen tot Packaging Sweden.
Het jaarverslag 2025 vermeldt FAM als eigenaar van 50 procent van Nefab Holding. Na de reorganisatie in 2026 wordt hier de term Wallenberg-sfeer gebruikt; een specifieke aandelenoverdracht is niet vastgesteld.
Packaging Sweden stelt geen eigen geconsolideerde jaarrekening op. Het schema toont een selectie van belangen en mag niet worden gebruikt om omzetcijfers op te tellen.
Edge en Trio staan als historische dochterondernemingen in het schema; beide werden op 30 januari 2026 door fusie in Packaging Sweden opgenomen.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
| Van | Naar | Relatie | Bron |
|---|---|---|---|
| Oprichtersfamilie Nordgren / Pihl | Nefab – eigendomscontext | 50 % · algemene eigendomscontext | [54][22] |
| Wallenberg-sfeer | Nefab – eigendomscontext | 50 % · algemene eigendomscontext | [54][22] |
| Nefab – eigendomscontext | Nefab Packaging Sweden AB | Maakt deel uit van · juridische tussenschakels worden niet getoond | [20] |
| Nefab Packaging Sweden AB | Farusa Emballage AB | 100 % van het kapitaal en de stemrechten | [20] |
| Nefab Packaging Sweden AB | Nefab Tech S.A. de C.V. | 99 % van het kapitaal en de stemrechten | [20] |
| Nefab Packaging Sweden AB | Nefab Trio-Emballage AB | 100 % in 2025 · daarna gefuseerd | [20] |
| Nefab Packaging Sweden AB | Nefab Edge Emballage AB | 100 % in 2025 · daarna gefuseerd | [20] |
NorrlandspallPrivate bedrijvengroep; uiteindelijke individuele eigenaars niet geverifieerd
- Norrlandspall Invest ABMoedervennootschap van de groep · uiteindelijke individuele eigenaars niet geverifieerd
- Norrlandspall ABPallethandel en retourstromenNorrlandspall Invest AB → 100 % van het kapitaal[23]
- Returpallsystemet Sverige ABDochterondernemingNorrlandspall Invest AB → 100 % van het kapitaal[23]
- Norrlandspall Fastigheter Umeå ABProductie- en bedrijfsvastgoedNorrlandspall Invest AB → 100 % van het kapitaal[23]
- Norrlandspall Fastigheter Örebro ABProductie- en bedrijfsvastgoedNorrlandspall Invest AB → 100 % van het kapitaal[23]
- Norrlandspall ASDochteronderneming · NoorwegenNorrlandspall Invest AB → 100 % van het kapitaal[23]
Jaarrekening per 31 december 2025
Er is geen actueel primair eigendomsdocument over de individuele eigenaars geverifieerd. Het schema stopt daarom bij Invest AB.
De opdracht van Norrlandspall binnen Byggpall betekent niet dat het bedrijf het volledige retoursysteem bezit of bestuurt; Byggpall wordt niet als dochteronderneming getoond.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
| Van | Naar | Relatie | Bron |
|---|---|---|---|
| Norrlandspall Invest AB | Norrlandspall AB | 100 % van het kapitaal | [23] |
| Norrlandspall Invest AB | Returpallsystemet Sverige AB | 100 % van het kapitaal | [23] |
| Norrlandspall Invest AB | Norrlandspall Fastigheter Umeå AB | 100 % van het kapitaal | [23] |
| Norrlandspall Invest AB | Norrlandspall Fastigheter Örebro AB | 100 % van het kapitaal | [23] |
| Norrlandspall Invest AB | Norrlandspall AS | 100 % van het kapitaal | [23] |
Gyllsjö TräindustriFamiliebedrijf volgens de eigen beschrijving van de onderneming
- Vermelde eigenaarsfamilieFamiliebedrijf sinds 1946 volgens de onderneming
- AB Gyllsjö TräindustriGeïntegreerde zagerij en palletproductieVermelde eigenaarsfamilie → Vermelde familiale eigendomsstructuur · belangen niet geverifieerd[28]
- Industrispik Linan ABEigen nagelproductieAB Gyllsjö Träindustri → 100 % van het kapitaal[27]
- Gyllsjö Energi ABEnergiebedrijf binnen de groepAB Gyllsjö Träindustri → 100 % van het kapitaal[27]
- Commanditaire vennootschap in de groepHet jaarverslag vermeldt Johannes Persson KBAB Gyllsjö Träindustri → 90 % van het kapitaal[27]
Jaarrekening per 31 augustus 2025; informatie over de familie gecontroleerd op 9 oktober 2026
Een volledige, actuele verdeling van de aandelen over individuele personen is niet geverifieerd.
De naam van de commanditaire vennootschap is overgenomen uit het origineel; verschillende registerdiensten hanteren verschillende schrijfwijzen. De bijdrage van deze activiteit wordt hier niet afzonderlijk gerapporteerd.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
| Van | Naar | Relatie | Bron |
|---|---|---|---|
| Vermelde eigenaarsfamilie | AB Gyllsjö Träindustri | Vermelde familiale eigendomsstructuur · belangen niet geverifieerd | [28] |
| AB Gyllsjö Träindustri | Industrispik Linan AB | 100 % van het kapitaal | [27] |
| AB Gyllsjö Träindustri | Gyllsjö Energi AB | 100 % van het kapitaal | [27] |
| AB Gyllsjö Träindustri | Commanditaire vennootschap in de groep | 90 % van het kapitaal | [27] |
Åsljunga-PallenFamiliebedrijf met eigen bedrijfsleiding volgens de eigen bedrijfsgeschiedenis
- Familie NilssonStefan Nilsson is eigenaar en bedrijfsleider volgens de bedrijfsgeschiedenis
- Åsljunga-Pallen Service ABMoedervennootschap van de groepFamilie Nilsson → Vermelde eigenaarsfamilie · individuele belangen niet geverifieerd[35]
- Åsljunga-Pallen ABZagerij en palletproductieÅsljunga-Pallen Service AB → 100 % van het kapitaal en de stemrechten[34]
Jaarrekening per 30 juni 2025; informatie over de familie gecontroleerd op 9 oktober 2026
De informatie over de familie betreft de activiteiten zoals beschreven in de bedrijfsgeschiedenis. Ze bevestigt geen specifiek rechtstreeks aandelenbelang van een persoon in Service AB.
De moedervennootschap en de operationele vennootschap worden afzonderlijk weergegeven. De omzet in de rangschikking betreft de groep.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
GLF Pallet GroupFamiliebedrijf met eigen bedrijfsleiding
- Johan WesterDerde generatie · familiegeschiedenis gaat terug tot 1941
- GLF Pallet Group ABMoedervennootschap van de groep · ZwedenJohan Wester → 100 % van de aandelen en de stemrechten[37]
- GLF Genarp ABProductie en handel · ZwedenGLF Pallet Group AB → 100 % van het kapitaal en de stemrechten[37]
- GLF Fastighets ABVastgoedvennootschap · ZwedenGLF Pallet Group AB → 100 % van het kapitaal en de stemrechten[37]
- GLF Fastighet Sävsjöström ABVastgoedvennootschap · ZwedenGLF Pallet Group AB → 100 % van het kapitaal en de stemrechten[37]
- GLF Polska Sp. z o.o.Productie · Słupsk, PolenGLF Genarp AB → 100 %[37][36]
- GLF Polska Mielec Sp. z o.o.Productie · PolenGLF Genarp AB → 100 %[37][36][56]
- MW Property Sp. z o.o.Vastgoedvennootschap · PolenGLF Genarp AB → 100 %[37][36]
- GLF TRÄAB ABHouten verpakkingen · SävsjöströmGLF Genarp AB → 100 %[37][36]
Eigendomsgegevens in de jaarrekening 2025; bedrijfspagina gecontroleerd op 9 oktober 2026
De familiegeschiedenis vanaf 1941 moet worden onderscheiden van het registratiejaar van de huidige moedervennootschap, 2017.
Vennootschappen en productielocaties zijn verschillende zaken. Dezelfde rechtspersoon kan meerdere vestigingen hebben.
Dit onderzoek is opgesteld voor GLF, dat ook in de vergelijking is opgenomen.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
| Van | Naar | Relatie | Bron |
|---|---|---|---|
| Johan Wester | GLF Pallet Group AB | 100 % van de aandelen en de stemrechten | [37] |
| GLF Pallet Group AB | GLF Genarp AB | 100 % van het kapitaal en de stemrechten | [37] |
| GLF Pallet Group AB | GLF Fastighets AB | 100 % van het kapitaal en de stemrechten | [37] |
| GLF Pallet Group AB | GLF Fastighet Sävsjöström AB | 100 % van het kapitaal en de stemrechten | [37] |
| GLF Genarp AB | GLF Polska Sp. z o.o. | 100 % | [37][36] |
| GLF Genarp AB | GLF Polska Mielec Sp. z o.o. | 100 % | [37][36][56] |
| GLF Genarp AB | MW Property Sp. z o.o. | 100 % | [37][36] |
| GLF Genarp AB | GLF TRÄAB AB | 100 % | [37][36] |
Triple Kjell / Kjell & CoFamiliebedrijf met eigen bedrijfsleiding volgens de onderneming
- Familie KjellOpgericht door Göran; Johan en Fredrik vervullen operationele rollen
- Triple Kjell ABMoedervennootschap van de groepFamilie Kjell → Vermelde familiale eigendomsstructuur · belangen niet geverifieerd[39]
- Kjell & Co AktiebolagPalletbeheer en verpakkingen · KarlstadTriple Kjell AB → 100 % van het kapitaal[38]
- Göran Kjell ABDochterondernemingKjell & Co Aktiebolag → 100 % van het kapitaal[57]
- Kjell & Co Stockholm ABDochterondernemingKjell & Co Aktiebolag → 100 % van het kapitaal[57]
Jaarrekening per 31 december 2025; informatie over de familie gecontroleerd op 9 oktober 2026
De exacte actuele aandelenbelangen van de familieleden zijn hier niet vastgesteld.
De samenwerking van Kjell & Co binnen CPL betekent niet dat de andere CPL-leden dochterondernemingen van Triple Kjell zijn.
Het schema betreft verpakkingsbedrijf Kjell & Co, niet de elektronicawinkel met een vergelijkbare naam.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
| Van | Naar | Relatie | Bron |
|---|---|---|---|
| Familie Kjell | Triple Kjell AB | Vermelde familiale eigendomsstructuur · belangen niet geverifieerd | [39] |
| Triple Kjell AB | Kjell & Co Aktiebolag | 100 % van het kapitaal | [38] |
| Kjell & Co Aktiebolag | Göran Kjell AB | 100 % van het kapitaal | [57] |
| Kjell & Co Aktiebolag | Kjell & Co Stockholm AB | 100 % van het kapitaal | [57] |
Simlinge Finans / KRP-gruppenIndustriegroep geleid door de eigenaar, volgens de transactie-informatie
- Anders NilssonEigenaar en CEO van KRP volgens de adviseur van de verkoper
- Simlinge Finans ABMoedervennootschap van de groep in het onderzochte jaarverslagAnders Nilsson → Vermelde individuele eigenaar · rechtstreeks aandelenbelang niet geverifieerd[46]
- KRP Pall & Emballage ABOperationele vennootschapSimlinge Finans AB → 100 % van het kapitaal[60]
- Allbox & BHB ABOperationele vennootschapSimlinge Finans AB → 100 % van het kapitaal[60]
- Troedsson & Nilsson ABOperationele vennootschapSimlinge Finans AB → 100 % van het kapitaal[60]
- Skånes Pallservice ABOperationele vennootschapSimlinge Finans AB → 100 % van het kapitaal[60]
- Höjars Emballage ABOperationele vennootschapSimlinge Finans AB → 100 % van het kapitaal[60]
- Strandbergs Emballage ABOperationele vennootschapSimlinge Finans AB → 100 % van het kapitaal[60]
- KRP Trading ABVoormalige tussenholding · door fusie in Simlinge opgenomen in 2024Simlinge Finans AB → Volledig in eigendom vóór de fusie in 2024[40]
- Palcon Trading ABOvergenomen in 2025Simlinge Finans AB → 100 % van het kapitaal[60]
- Klexab Export Emballage ABOvergenomen in 2025Simlinge Finans AB → 100 % van het kapitaal[60]
Vennootschapsstructuur op 31 december 2025 volgens toelichtingen 12 en 19 van het oorspronkelijke jaarverslag.
De eigendomsstructuur toont vier grotere handelsnamen. Palcon en Klexab staan ook in de uitklapbare lijst en in de mobiele weergave.
Anders Nilsson wordt in de transactieaankondiging genoemd als eigenaar en CEO van KRP. Zijn rechtstreekse aandelenbelang in Simlinge is niet geverifieerd.
De groep omvat 13 Zweedse dochterondernemingen in volledige eigendom, waaronder verhuur- en vastgoedvennootschappen. KRP Trading wordt getoond als een historische entiteit die door fusie is opgegaan.
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
| Van | Naar | Relatie | Bron |
|---|---|---|---|
| Anders Nilsson | Simlinge Finans AB | Vermelde individuele eigenaar · rechtstreeks aandelenbelang niet geverifieerd | [46] |
| Simlinge Finans AB | KRP Pall & Emballage AB | 100 % van het kapitaal | [60] |
| Simlinge Finans AB | Allbox & BHB AB | 100 % van het kapitaal | [60] |
| Simlinge Finans AB | Troedsson & Nilsson AB | 100 % van het kapitaal | [60] |
| Simlinge Finans AB | Skånes Pallservice AB | 100 % van het kapitaal | [60] |
| Simlinge Finans AB | Höjars Emballage AB | 100 % van het kapitaal | [60] |
| Simlinge Finans AB | Strandbergs Emballage AB | 100 % van het kapitaal | [60] |
| Simlinge Finans AB | KRP Trading AB | Volledig in eigendom vóór de fusie in 2024 | [40] |
| Simlinge Finans AB | Palcon Trading AB | 100 % van het kapitaal | [60] |
| Simlinge Finans AB | Klexab Export Emballage AB | 100 % van het kapitaal | [60] |
Hillerstorps Special Emballage / HSE HörnstenenOperationeel familiebedrijf met holding
- Samuel DavidssonGeregistreerde uiteindelijke begunstigde; operationeel familiebedrijf[53]
- HSE Hörnstenen ABHolding; beheert dochterondernemingenGeregistreerde controle van 100 %; geen aangetoond rechtstreeks aandelenbelang. [53]
- Hillerstorps Special Emballage ABEigen fabriek in Kävsjö; het bedrag in de rangschikkingAlle aandelen volgens het oorspronkelijke verslag 2022/23; de moeder-dochterrelatie blijft vermeld in het verslag 2024/25. [49]
Jaarrekening per 30 juni 2025; informatie over de familie en registergegevens gecontroleerd op 11 oktober 2026.
De informatie van Ratsit betreft de geregistreerde controle over HSE Hörnstenen. Ze stelt niet vast welk rechtstreeks aandelenbelang Samuel Davidsson heeft of welke tussenliggende vennootschappen er eventueel zijn.
HSE omschrijft de operationele activiteiten als een familiebedrijf. Erik Davidsson wordt voorgesteld als de derde generatie. Hörnstenens investeringen in consultancy en Heijel zijn niet opgenomen in het bedrag voor houten verpakkingen.[50]
Toon eigendomsrelaties en hun bronnen
| Van | Naar | Relatie | Bron |
|---|---|---|---|
| Samuel Davidsson | HSE Hörnstenen AB | Geregistreerde controle van 100 %; rechtstreeks aandelenbelang en tussenliggende vennootschappen niet in kaart gebracht | [53] |
| HSE Hörnstenen AB | Hillerstorps Special Emballage AB | Alle aandelen volgens 2022/23; moeder-dochterrelatie bevestigd in 2024/25 | [49] |
Eigendomsbelangen en structuren zijn in elk schema gedateerd. Informatie over families wordt toegeschreven aan de bedrijven of transactiepartijen. De schema’s tonen selecties en mogen niet worden gebruikt om groepsomzetten op te tellen.
De eigendomscategorieën zijn geen kwaliteitsoordelen. Zowel de familie die een fabriek leidt als de familie die in bedrijven investeert, kan concurrenten overnemen, lenen voor uitbreiding en investeren in automatisering. Het verschil zit in wie de beslissingen neemt, welk kapitaal beschikbaar is en van welke andere activiteiten de fabriek deel uitmaakt.
De eigendomsstructuur laat ook sporen na in de jaarrekeningen: aankopen bij een zustervennootschap, geld op een groepsrekening of gezamenlijke overnamefinanciering. Vaak worden die verbanden pas zichtbaar in de toelichtingen.
Eén pallet — verschillende bedrijfsmodellen
De ene fabrikant bezit de zagerij. De andere verkoopt een oplossing op maat voor kwetsbare goederen. De derde verdient aan dezelfde pallet die terugkomt en opnieuw kan worden gebruikt.
Het gaat zowel om gestandaardiseerde EUR-pallets, op maat gemaakte houten verpakkingen en retourstromen. Ze stellen verschillende eisen aan kapitaal en organisatie. Een omzetoverzicht brengt de bedrijven samen, maar maakt ze niet volledig vergelijkbaar.
Bij een geïntegreerde fabrikant moeten de grondstoffenstroom, de machines en de leveringen op elkaar aansluiten. Vida doet een groot deel van zijn aankopen binnen de eigenaarsgroep. Gyllsjö heeft zowel een zagerij als een eigen nagelproductie. Åsljunga combineert een zagerij met palletproductie.
Controle over meerdere schakels kan meer speelruimte geven, maar elke schakel vergt kapitaal, kennis en voldoende bezetting. Een benodigde grondstof of een onderdeel zelf produceren garandeert geen lagere kostprijs dan externe aankopen. Ook de houtkwaliteit en de geschiktheid voor het productieproces spelen een rol, zoals Svenskt Trä beschrijft in zijn overzicht van verpakkingshout. [3].
Bij speciale verpakkingen ligt een deel van de waarde in het oplossen van het transportprobleem van de klant. De constructie moet de goederen beschermen en geschikt zijn voor de manier waarop de klant ze behandelt. De prijs van de verpakking moet dan worden afgewogen tegen de transportkosten en mogelijke schade. Hout en nagels vormen slechts een deel van de economische berekening.
Bij retouractiviteiten blijft er na de levering nog heel wat werk over. De pallet moet worden ingezameld, gesorteerd en mogelijk hersteld vóór hij opnieuw wordt gebruikt. Veel pallets in omloop betekenen daarom niet noodzakelijk veel nieuw geproduceerde pallets. De omzet zegt evenmin hoe vaak ze worden gebruikt.
Hergebruik krijgt hier een concrete economische betekenis. De pallet behoudt waarde als hij in bruikbare staat terugkomt of tegen een redelijke kostprijs kan worden hersteld. Maar die waarde moet wel worden teruggehaald, soms letterlijk. Inzameling en transport maken evenzeer deel uit van het bedrijfsmodel als het product dat ooit werd geleverd.
De rol van Norrlandspall binnen Byggpall illustreert hoe de opdracht van een leverancier de volledige gebruikscyclus kan omvatten. De klantrelatie gaat dan ook over wat er gebeurt wanneer de pallet leeg of beschadigd is, of zich ver van de eerste ontvanger bevindt.
Hergebruik vraagt een goed werkend systeem
De EU-verpakkingsverordening, PPWR, is grotendeels van toepassing sinds 12 augustus 2026. De eisen voor hergebruik worden stapsgewijs ingevoerd en hangen af van het verpakkingstype, de betrokken partij, de stroom en de uitzonderingen. Gedocumenteerde retoursystemen en de feitelijke omgang met verpakkingen worden daardoor erg belangrijk. Dat een product technisch herbruikbaar is, beschrijft slechts een deel van de opdracht. [4].
Ook de milieustatistieken vragen om een nadere lezing. Bij SCB’s berekening van het materiaalrecyclagepercentage voor houten verpakkingen telt herstel voor hergebruik mee in zowel de teller als de noemer. Dat percentage meet dus iets anders dan het aandeel van alle pallettransporten dat met hergebruikte pallets gebeurt. [5].
Ook vergunningen moeten in de juiste context worden geplaatst. Jordbruksverket maakt een onderscheid tussen de markering van houten verpakkingen die in de eigen installatie zijn behandeld en de markering van verpakkingen die elders zijn behandeld. Een markeringsvergunning volstaat daarom niet om te bepalen of een fabriek zelf over warmtebehandeling beschikt. [6].
Voor de koper telt welke opdracht de leverancier daadwerkelijk vervult. Eigen zagerijen, ontwerpwerk en retourstromen vragen verschillende middelen. Dat weerspiegelt zich ook in de financiën van de bedrijven.
Investeringen en rendabiliteit
Verkoop, resultaat en kasstroom kunnen in verschillende richtingen evolueren. Ze moeten samen met de investeringen en de financiering worden gelezen.
De investeringen namen toe terwijl de verkoop daalde
De bedrijven hebben meer geïnvesteerd terwijl de omzet daalde. De statistieken van SCB tonen hoe de twee curves in tegengestelde richtingen evolueerden.
Bij bedrijfseenheden die zijn ingedeeld onder de vervaardiging van houten verpakkingen daalde de netto-omzet van 6,42 miljard SEK in 2022 naar 5,55 miljard SEK in 2024. In dat laatste jaar daalde de verkoop met ongeveer drie procent. De bruto-investeringen evolueerden in de andere richting: van 199 naar 319 miljoen SEK, een stijging van ruim 60 procent. [1].
Omzet en investeringen
Omzet en investeringen in de sector, 2022–2024
In 2024 daalde de nominale verkoop van de sector terwijl de investeringsuitgaven toenamen. De jaarrekeningen tonen verschillende fases van meerjarige investeringsprojecten.
Netto-omzet · miljoen SEK
−3,0 %2024 tegenover 2023
Bruto-investeringen · miljoen SEK
+60,3 %2024 tegenover 2023
De bedrijfseenheden van SCB binnen SNI 16.24, in lopende prijzen. De grafieken hebben verschillende waardeschalen en beginnen bij nul. De selectie komt niet overeen met de groepen in de rangschikking en toont noch het palletvolume, noch aangetoonde overcapaciteit.
Toon het bronmateriaal en de berekening
| Jaar | Netto-omzet, miljoen SEK | Bruto-investeringen, miljoen SEK |
|---|---|---|
| 2022 | 6 417 | 266 |
| 2023 | 5 723 | 199 |
| 2024 | 5 549 | 319 |
Selectie: SNI 16.24, bedrijfseenheden, lopende prijzen. De industriestatistieken meten niet de volledige Zweedse vraag naar pallets en mogen niet als noemer worden gebruikt voor de marktaandelen van de bedrijven in de rangschikking.
De omzetdaling is evenmin een volumemaatstaf. Verkoopprijzen en productmix beïnvloeden de bedragen, net als de activiteiten die erin zijn opgenomen. De statistische bedrijfseenheden van SCB hebben bovendien een andere afbakening dan zowel afzonderlijke vennootschappen als de groepen die hier worden vergeleken. [2].
Een nieuwe vestiging volgt zelden het ritme van de jaarrekeningen. Ze kan in goede jaren worden besteld, betaald worden wanneer de vraag verzwakt en pas later beginnen te produceren. Elke jaarrekening toont een nieuwe fase van hetzelfde project.
Åsljunga en Triple Kjell bevinden zich in verschillende fases van die keten. De grote investeringsuitstroom van Åsljunga valt in het jaar tot juni 2024. Bij Triple Kjell stonden in december 2025 nog aanzienlijke bouwprojecten in uitvoering op de balans, vóór de opening in Kumla in 2026.
De huidige omzet geeft daarom geen volledig beeld van de capaciteit van morgen. Het geld wordt uitgegeven vóór de investering haar waarde heeft bewezen. Zodra de vestiging in gebruik wordt genomen, moeten de lopende activiteiten de afschrijvingen, de rente en het personeel dragen. De mogelijkheid om meer te leveren, moet ook worden omgezet in rendabele verkoop.
Eigendomswijzigingen en investeringen
Overnames, fusies en investeringen, 2015–2026
Overnames, nieuwe mede-eigenaars en fusies veranderen zowel de bedrijven als de cijfers die tussen de jaren kunnen worden vergeleken.
- 2015Aven wordt onderdeel van DTEDTE koopt Aven Rabbalshede en Aven Holmestrand, volgens de bedrijfsgeschiedenis van Aven.[18]
Overnamejaar · Overname
- April 2015FAM stapt in NefabFAM wordt mede-eigenaar met een belang van 50 procent na de terugkoop door de oprichtersfamilie in 2014.[21]
Maand van eigendomswijziging · Eigendomswijziging
- 5 november 2020Kirk Kapital koopt 40 procent van DTEDe eigendomsaankondiging noemt verdere consolidatie, vooral in Zweden en Noorwegen.[16]
Publicatiedatum · Eigendomswijziging
- 2022Kjell & Co koopt de activiteiten in StockholmKjell & Co neemt in dat jaar 100 procent van Kjell & Co Stockholm over.[38]
Overnamejaar · Overname
- Het jaar tot juni 202458,6 miljoen SEK aan investeringsuitgavenDe groep betaalt tijdens het boekjaar 58 585 586 SEK voor materiële investeringen.[34]
Boekhoudperiode · Investering
- 1 juni 2024Edvardssons i Bredbyn komt erbijKarl Hedin Emballage neemt Edvardssons over.[12]
Overnamedatum · Overname
- 10 december 2024Canfor verhoogt zijn eigendomsbelang tot 77 procentCanfor kondigt de aankoop van nog eens zeven procentpunten in Vida aan.[9]
Publicatiedatum · Eigendomswijziging
- 14 maart 2025HSE stelt een nieuwe productiemachine voorVolgens de aankondiging van het bedrijf werd de machine begin dat jaar geïnstalleerd om grotere producten te kunnen verwerken.[51]
Publicatiedatum · Investering
- 9 mei 2025Aven en Hedin krijgen dezelfde eigenaarDTE neemt AB Karl Hedin Emballage met zijn dochterondernemingen over.[19]
Datum van voltooiing · Overname
- 2 september 2025Palcon-transactie bekendgemaaktDe adviseur van de verkoper beschrijft de overname via de eigenaarsvennootschap van KRP.[46]
Publicatiedatum · Overname
- 30 september 2025HSE presenteert nieuwe kantoorruimteHet bedrijf beschrijft extra werkplekken en vergaderruimtes; de aankondiging volgt na de afsluiting van het boekjaar in juni.[52]
Publicatiedatum · Gebouwen
- 30 januari 2026Edge en Trio komen samen in Packaging SwedenBeide dochterondernemingen worden door fusie opgenomen in Nefab Packaging Sweden AB.[20]
Fusiedatum · Fusie
- Juni 2026De vestiging in Kumla komt erbijKjell & Co vermeldt dat de nieuwe vestiging in Kumla er sinds juni 2026 is.[39]
Startmaand volgens de onderneming · Vestiging
Selectie 2015–2026. Elke gebeurtenis heeft een eigen bron. Publicatiedatum, voltooiingsdatum en investeringsperiode worden onderscheiden. De chronologie bewijst geen gerealiseerde synergieën of rendement.
Toon het bronmateriaal en de berekening
| Tijdstip | Gebeurtenis | Betekenis van de datum | Bron |
|---|---|---|---|
| 2015 | Aven wordt onderdeel van DTE | overnamejaar | [18] |
| April 2015 | FAM stapt in Nefab | maand van eigendomswijziging | [21] |
| 5 november 2020 | Kirk Kapital koopt 40 procent van DTE | publicatiedatum | [16] |
| 2022 | Kjell & Co koopt de activiteiten in Stockholm | overnamejaar | [38] |
| Het jaar tot juni 2024 | 58,6 miljoen SEK aan investeringsuitgaven | boekhoudperiode | [34] |
| 1 juni 2024 | Edvardssons i Bredbyn komt erbij | overnamedatum | [12] |
| 10 december 2024 | Canfor verhoogt zijn eigendomsbelang tot 77 procent | publicatiedatum | [9] |
| 14 maart 2025 | HSE stelt een nieuwe productiemachine voor | publicatiedatum | [51] |
| 9 mei 2025 | Aven en Hedin krijgen dezelfde eigenaar | datum van voltooiing | [19] |
| 2 september 2025 | Palcon-transactie bekendgemaakt | publicatiedatum | [46] |
| 30 september 2025 | HSE presenteert nieuwe kantoorruimte | publicatiedatum | [52] |
| 30 januari 2026 | Edge en Trio komen samen in Packaging Sweden | fusiedatum | [20] |
| Juni 2026 | De vestiging in Kumla komt erbij | startmaand volgens de onderneming | [39] |
Waaruit de winst bestaat
Een winststijging kan voortkomen uit meer verkochte pallets, betere prijzen of lagere kosten. Ze kan ook voortkomen uit de verkoop van een pand.
Bij Hedin spelen de verkopen van activa een grote rol in de resultaatverbetering. Nefab Packaging Sweden verbetert het bedrijfsresultaat hoewel het brutoresultaat licht daalt. Bij GLF stijgt de gerapporteerde kasstroom uit de bedrijfsactiviteiten terwijl het bedrijfsresultaat daalt.
De jaarrekeningen vertellen drie verschillende verhalen. Een bedrijf kan meer verkopen zonder dat de marge stijgt, of geld vrijmaken ondanks een zwakker resultaat. De verklaring kan in andere onderdelen van de jaarrekening liggen dan in het laatste resultaatcijfer.
Ook de periode telt mee. De omzet van Triple Kjell steeg met bijna 25 procent in 2025, maar lag slechts ruim vier procent hoger dan in 2022. Het bedrijfsresultaat bleef nog aanzienlijk onder het niveau van toen. De sterke stijging in het laatste jaar omvat dus een herstel na een eerdere daling.
Bedrijfsresultaatmarges
Bedrijfsresultaatmarges van drie familiebedrijven, 2021–2025
Drie familiebedrijven met eigen bedrijfsleiding laten in 2025 een lagere bedrijfsresultaatmarge zien dan in 2021. Het is een vergelijking van gerapporteerde groepen waarvan de omvang kan zijn veranderd.
Het boekjaar van Åsljunga eindigt op 30 juni; de andere bedrijven hanteren kalenderjaren. Overnames, productmix, vastgoed en leasing verschillen. Historische jaren zijn geen vastgestelde normale jaren en de lijnen vormen geen gewogen sectormarge.
Toon het bronmateriaal en de berekening
| Groep | Boekjaar | Netto-omzet, miljoen SEK | Bedrijfsresultaat, miljoen SEK | Marge | Bron |
|---|---|---|---|---|---|
| GLF Pallet Group | 2021 | 272,480 | 26,973 | 9,90 % | [37] |
| GLF Pallet Group | 2022 | 418,601 | 38,361 | 9,16 % | [37] |
| GLF Pallet Group | 2023 | 287,651 | 22,520 | 7,83 % | [37] |
| GLF Pallet Group | 2024 | 252,013 | 7,310 | 2,90 % | [37] |
| GLF Pallet Group | 2025 | 270,278 | 5,803 | 2,15 % | [37] |
| Åsljunga-Pallen | 2021 | 263,831 | 40,324 | 15,28 % | [34] |
| Åsljunga-Pallen | 2022 | 375,473 | 82,744 | 22,04 % | [34] |
| Åsljunga-Pallen | 2023 | 328,582 | 49,041 | 14,92 % | [34] |
| Åsljunga-Pallen | 2024 | 254,609 | 10,206 | 4,01 % | [34] |
| Åsljunga-Pallen | 2025 | 293,897 | 12,506 | 4,26 % | [34] |
| Triple Kjell | 2021 | 190,298 | 19,353 | 10,17 % | [38] |
| Triple Kjell | 2022 | 254,143 | 22,172 | 8,72 % | [38] |
| Triple Kjell | 2023 | 213,859 | 12,138 | 5,68 % | [38] |
| Triple Kjell | 2024 | 212,683 | 8,228 | 3,87 % | [38] |
| Triple Kjell | 2025 | 264,741 | 12,594 | 4,76 % | [38] |
Berekening: bedrijfsresultaat na afschrijvingen ÷ netto-omzet × 100. De weergegeven cijfers zijn afgerond; de berekeningen gebruiken de oorspronkelijke ruwe cijfers.
Bedrijfsresultaatmarges door de jaren heen
| Activiteiten en rapporteringsniveau | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Vida Packaging AB, rechtspersoon | – | 13,4 % | 10,5 % | 8,6 % | 6,9 % |
| Åsljunga-Pallen Service, groep | 15,3 % | 22,0 % | 14,9 % | 4,0 % | 4,3 % |
| GLF Pallet Group, groep | 9,9 % | 9,2 % | 7,8 % | 2,9 % | 2,1 % |
| Triple Kjell, groep | 10,2 % | 8,7 % | 5,7 % | 3,9 % | 4,8 % |
| Norrlandspall Invest, groep | – | – | – | 4,1 % | 8,1 % |
| Simlinge Finans, groep | – | – | 13,4 % | 11,3 % | 10,4 %[60] |
| Gyllsjö Träindustri, groep | – | – | – | 8,5 % | 5,3 % |
Bedrijfsresultaatmarge = bedrijfsresultaat na afschrijvingen gedeeld door netto-omzet. Eigen berekeningen op basis van de oorspronkelijke verslagen. Een streep betekent dat een overeenkomstig oorspronkelijk cijfer niet is vastgesteld voor de tabel. Het boekjaar van Åsljunga eindigt in juni en dat van Gyllsjö in augustus. Binnen elke rij blijft hetzelfde rapporteringsniveau behouden, maar de samenstelling van de groepen kan veranderen. De tabel toont noch een gewogen sectormarge, noch de rendabiliteit van identieke producten.
Bij verschillende bedrijven blijft een kleiner deel van de omzet als bedrijfsresultaat over dan in 2022. De reeks geeft geen gemeenschappelijke verklaring: prijzen, klantvolumes, aankopen en de mix van activiteiten kunnen de bedrijven verschillend beïnvloeden. Evenmin is 2022 vastgesteld als een normaal jaar waarvan iedereen redelijkerwijs de marges opnieuw zou moeten halen.
De kasstroom volgt deels andere regels. Een verkoop wordt geboekt wanneer hij plaatsvindt, maar het geld kan later binnenkomen. Voorraden binden kapitaal voordat de goederen de klant bereiken. Als de bedrijfsschulden toenemen, kan gedurende een periode meer geld in het bedrijf blijven, zonder dat de productie daardoor rendabeler is geworden.
Twee vergelijkbare resultaten kunnen dus een verschillende financieringsbehoefte hebben. Wie snel wordt betaald en de voorraad beperkt, heeft minder kapitaal nodig dan wie eerst grondstoffen koopt, produceert en daarna op de betaling van de klant wacht. Ook een rendabele verkoopstijging kan geld vastleggen.
De eigenaarsgroep kan dat beeld verder veranderen. Een dochteronderneming met weinig geld op de bank kan grote tegoeden binnen de groep hebben. Een andere kan kapitaal uitlenen aan de moedervennootschap. Om de speelruimte te beoordelen, zijn dan zowel het saldo als de voorwaarden nodig: een groepsvordering is niet gelijkwaardig aan geld op de eigen bankrekening of een onbeperkt recht om het op te nemen.
Dat is zichtbaar in de leningen van Hedin aan DTE, de groepsrekening van Aven en de interne financiering van Nefab. Het kapitaal moet ook boven het niveau van de afzonderlijke vennootschap worden gevolgd.
De tien bedrijven in detail
Elk bedrijf heeft zijn eigen verhaal. Hier volgen de belangrijkste bevindingen, wat de oorspronkelijke documenten tonen en wat nog moet worden vastgesteld.
Vida Packaging: hogere verkoop, lagere marge
Vida Packaging AB doet meer dan de helft van zijn aankopen binnen de eigenaarsgroep. In 2025 bedroeg dat aandeel 53 procent, tegenover 49 procent het jaar voordien. [7].
Vida benadrukt zelf dat de nabijheid van de zagerijen van de groep een basis vormt voor een stabiele houtvoorziening. De omvangrijke interne handel toont hoe nauw Packaging met de eigenaarsgroep verbonden is.
Het aandeel betreft echter de aankopen in het algemeen, niet alleen hout. Het zegt evenmin iets over de kostprijs tegenover externe alternatieven. Daarvoor zijn interne prijzen, transportregelingen en gegevens over de aangekochte producten nodig.
De rest van Europa zorgde voor de volledige verkoopstijging
De netto-omzet van Vida Packaging AB steeg van 578,0 miljoen SEK in 2024 naar 662,8 miljoen SEK in 2025. De verkoop aan de rest van Europa steeg van 92,0 naar 185,3 miljoen SEK. De verkoop in de Noordse landen daalde van 475,8 naar 462,5 miljoen SEK. [7].
De stijging in de rest van Europa was groter dan de totale stijging van het bedrijf. Daar kwam de verkoopgroei vandaan, terwijl de Noordse landen terugvielen. De gegevens beschrijven de afzetmarkten; ze vermelden noch het aantal geleverde pallets, noch waar de producten werden vervaardigd.
Het bedrijfsresultaat evolueerde in de andere richting, van 49,9 naar 45,9 miljoen SEK. De marge daalde tot 6,9 procent. Tegenover de vennootschapsmarge van 13,4 procent in 2022 is dat ongeveer een halvering. [7].
Ook eigen zagerijen zijn afhankelijk van de beschikbaarheid van grondstoffen
Zagerijen zorgen voor nabijheid tot de grondstof. Ze zijn op hun beurt afhankelijk van de regionale beschikbaarheid van hout.
In mei 2026 kondigde Canfor aan dat de zagerijen van Vida in Urshult en Orrefors permanent zouden sluiten. De eigenaar verwees naar een onevenwicht tussen productiecapaciteit en de beschikbaarheid van houtvezels in Zuid-Zweden. [10].
De aankondiging betreft de zagerijen en toont geen leveringsproblemen of fabriekssluitingen bij Packaging aan. Ze laat wel een beperking van het geïntegreerde model zien: ook een groep met eigen zagerijen moet zich aanpassen aan de beschikbaarheid van grondstoffen.
Aven / Karl Hedin: verkopen van activa tillen het resultaat van Hedin op
De naam Karl Hedin blijft behouden. Sinds 9 mei 2025 zijn de verpakkingsactiviteiten eigendom van DTE.
De transactie omvatte tien productielocaties in Zweden en één in Estland, volgens de aankondiging van de koper. Aven Rabbalshede behoorde al sinds 2015 tot de Deense groep. Zo kregen twee bekende Zweedse namen dezelfde eigenaar. [19], [18].
DTE is voor 60 procent eigendom van DTE Holding en voor 40 procent van Kirk Kapital Strategic Investments. De instap van Kirk Kapital werd in 2020 bekendgemaakt, met verdere consolidatie in Zweden en Noorwegen als uitgesproken strategie. De overname van Hedin toont hoe het kapitaal van een familiale investeerder een groeiende industriegroep kan ondersteunen.
Het resultaat van Hedin zonder winsten op verkopen van activa
De verkoop steeg met 11,5 procent in 2025. Het bedrijfsresultaat steeg van 63,5 naar 93,1 miljoen SEK, een toename van ongeveer 46 procent.
| AB Karl Hedin Emballage, miljoen SEK | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Netto-omzet | 452,4 | 504,5 |
| Gerapporteerd bedrijfsresultaat | 63,5 | 93,1 |
| Winsten op verkochte vaste activa | 0,3 | 28,8 |
| Bedrijfsresultaat na aftrek van uitsluitend deze winsten | 63,3 | 64,3 |
Eigen berekening op basis van het jaarverslag 2025 van de vennootschap, p. 3 en toelichting 3, p. 11. De laatste rij is geen volledige normalisering van het resultaat. [12].
De stijging van de winsten op activa komt overeen met 96,7 procent van de stijging van het bedrijfsresultaat. Wanneer uitsluitend die post in beide jaren wordt afgetrokken, blijft een verbetering van 1,5 procent over.
Bovendien daalde het brutoresultaat licht ondanks de hogere verkoop. Het beeld van de lopende activiteiten is daardoor aanzienlijk gematigder dan de resultaatverbetering aanvankelijk doet vermoeden.
Een van de activatransacties blijkt uit het bestuursverslag: het vastgoed in Krylbo werd in mei verkocht aan Karl Hedin Sågverk. De volledige meerwaarde kan echter niet aan die panden worden toegeschreven, omdat de toelichting het bedrag niet over afzonderlijke activa verdeelt.
Ook het resultaat na de aftrek is geen zuivere fabriekswinst. Het bevat andere posten, waaronder inkomsten uit groepsadministratie en uitgeleend personeel. De berekening haalt één grote, duidelijk geïdentificeerde post uit het resultaat; ze maakt de overige activiteiten niet volledig vergelijkbaar tussen de jaren.
Bedrijfsresultaat
Het bedrijfsresultaat van Hedin met en zonder winsten op activa
Na aftrek van uitsluitend de winsten op activa steeg het bedrijfsresultaat van 63,3 naar 64,3 miljoen SEK. De gerapporteerde stijging tot 93,1 miljoen SEK heeft dus een andere samenstelling dan de verkoopstijging.
AB Karl Hedin Emballage, rechtspersoon. Het linkerdeel is het resultaat na aftrek van uitsluitend de winsten op activa, geen volledig genormaliseerd of organisch resultaat. Het rechterdeel toont de geïdentificeerde winsten op activa. De winst op activa in 2024 bedraagt 0,256 miljoen SEK.
Bronnen: [12]
Toon het bronmateriaal en de berekening
| Jaar | Bedrijfsresultaat, miljoen SEK | Winsten op activa, miljoen SEK | Resterend resultaat, miljoen SEK | Bron |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 63,541 | 0,256 | 63,285 | [12] |
| 2025 | 93,064 | 28,814 | 64,250 | [12] |
Stijging van de winsten op activa: 28,814 − 0,256 = 28,558 miljoen SEK. Stijging van het bedrijfsresultaat: 93,064 − 63,541 = 29,523 miljoen SEK. De rekenkundige bijdrage bedraagt 96,7 procent.
Hedin werd kredietverstrekker aan de nieuwe eigenaar
Eind 2025 had de Hedin-vennootschap netto 142 miljoen SEK uitgeleend aan DTE, tegenover nul het jaar voordien. Tegelijk vermeldt het bedrijf dat het geen externe leningen had. [12].
De verpakkingsvennootschap was bij de jaarwisseling dus kredietverstrekker aan de nieuwe moedergroep. Hoe het kapitaal verder werd gebruikt, blijkt niet. De lening ondersteunt daarom niet de bewering dat Hedin zijn eigen overname financierde.
In het eigen jaarverslag van DTE staat een ander spoor van de transactie: 317,6 miljoen DKK aan initiële goodwill uit de overname van Hedin. De financiële kosten van de internationale groep stegen van 6,3 naar 47,9 miljoen DKK. De directie koppelt de gewijzigde schuldenlast en de gestegen kosten aan de overname. [13].
De goodwillpost is noch de overnameprijs, noch een investering in nieuwe productiemachines. De financiële kosten betreffen het volledige internationale DTE en mogen niet worden gelezen als een afzonderlijke Zweedse rentelast.
De overname heeft dus zowel de activiteiten als de financiering van DTE veranderd. De Hedin-vennootschap maakt nu ook deel uit van de interne kapitaalstromen.
Aven: lagere verkoop in Zweden, hogere verkoop in de rest van Europa
De omzet van Aven bleef in 2025 vrijwel onveranderd. Onder het totaalcijfer wijzigden de afzetmarkten echter: Zweden daalde van 188,4 naar 181,5 miljoen SEK, terwijl de rest van Europa steeg van 35,2 naar 42,8 miljoen SEK.
Het bedrijf betaalde in het jaar 50 miljoen SEK dividend uit en rapporteerde ongeveer 80 miljoen SEK op een groepsrekening. Die rekening maakt deel uit van de gezamenlijke groepsfinanciering en moet op basis van haar voorwaarden worden beoordeeld, in plaats van haar gelijk te stellen aan vrij beschikbaar geld op een eigen bankrekening. [11].
Nefab Packaging Sweden: toen Northvolt failliet ging
Nefab Packaging Sweden had geïnvesteerd in machines en capaciteit voor het project van Northvolt. Toen de klant failliet ging, werd ook de leverancier getroffen.
In het bestuursverslag voor 2025 beschrijft het bedrijf weggevallen inkomsten, verminderde zakelijke waarde en een negatieve invloed op de kapitaalstroom. Er was al kapitaal geïnvesteerd toen de omstandigheden voor de opdracht veranderden. [20].
Er wordt geen afzonderlijk Northvolt-verlies in SEK vermeld. Noch alle investeringen, noch de volledige verandering van de kasstroom in dat jaar kan aan de klant worden toegeschreven. De gedocumenteerde blootstelling bestaat erin dat het faillissement activiteiten raakte waarvoor al kapitaal was geïnvesteerd.
Hogere omzet maar lager brutoresultaat
De netto-omzet steeg van 536,8 naar 559,7 miljoen SEK in 2025. Tegelijk daalde het brutoresultaat van 124,2 naar 123,7 miljoen SEK.
De brutomarge daalde daardoor van 23,1 naar 22,1 procent. Na de kosten van de verkochte goederen bleef van elke verkoopkroon minder over.
Het bedrijfsresultaat verbeterde toch, van 17,8 naar 19,5 miljoen SEK. De overige bedrijfsposten verklaren dat gedeeltelijk. Hun nettoverbetering was groter dan de volledige stijging van het bedrijfsresultaat. De inkomsten omvatten valutaposten en huurinkomsten, maar ook de overige kosten maken deel uit van de vergelijking. [20].
De kasstroom uit de bedrijfsactiviteiten daalde met ongeveer 84 procent
Het verschil tussen de jaren is nog groter in de kasstroom uit de bedrijfsactiviteiten. Die daalde van 60,9 naar 9,6 miljoen SEK.
Twee posten verklaren een groot deel van de verandering. De vorderingen leverden een positieve kasstroombijdrage van 17,3 miljoen SEK op in 2024, maar een negatieve bijdrage van 21,0 miljoen SEK in 2025. Tegelijk daalden de ontvangen dividenden van 14 naar 2 miljoen SEK.
De gezamenlijke verschuiving in die posten bedraagt 50,3 miljoen SEK, dicht bij de totale daling van de operationele kasstroom met 51,2 miljoen SEK. Ook andere posten veranderden en compenseerden elkaar gedeeltelijk. [20].
De vergelijking toont waar de verandering in de jaarrekening zit, maar bewijst noch late betalingen van klanten, noch dat Northvolt de volledige verschuiving veroorzaakte. Een kasstroombijdrage uit vorderingen kan verschillende verklaringen hebben en het jaarverslag geeft geen volledige uitsplitsing per klant.
In 2024 en 2025 betaalde het bedrijf bovendien samen ruim 92 miljoen SEK voor materiële investeringen. Het bedrag wordt niet afzonderlijk als een Northvolt-investering gerapporteerd. Het toont de omvang van de investeringen over twee jaar, terwijl de operationele kasstroom sterk veranderde.
De directie beschrijft ook een gunstigere ontwikkeling na de zomer van 2025: de orderinstroom nam toe, vooral in energie en defensie, en de orderportefeuille voor 2026 werd als goed beoordeeld. Dat is de eigen beoordeling van het bedrijf in hetzelfde jaarverslag.
Kasstroom
Nefab Packaging Sweden: de verandering in de kasstroom
De verschuiving in handelsvorderingen en de lagere ontvangen dividenden komen samen overeen met 50,3 miljoen SEK van de daling met 51,2 miljoen SEK.
Nefab Packaging Sweden AB, rechtspersoon. De veranderingsstaven tonen verschillen tussen de jaren, niet de niveaus van het jaar zelf. De brug toont noch late betalingen, noch een specifiek Northvolt-verlies aan. De overige posten vormen een berekend restant.
Bronnen: [20]
Toon het bronmateriaal en de berekening
| Post | Type | Bedrag, miljoen SEK | Bron |
|---|---|---|---|
| Kasstroom 2024 | Totaal | 60,857 | [20] |
| Handelsvorderingen | Verandering | -38,340 | [20] |
| Ontvangen dividenden | Verandering | -12,000 | [20] |
| Overige posten, netto | Verandering | -0,895 | [20] |
| Kasstroom 2025 | Totaal | 9,622 | [20] |
Handelsvorderingen: −21,013 − 17,327 = −38,340 miljoen SEK. Ontvangen dividenden: 2,000 − 14,000 = −12,000 miljoen SEK. Resterende verandering: −0,895 miljoen SEK.
Twee fusies veranderen de vergelijking voor 2026
Op 30 januari 2026 werden zowel Nefab Edge Emballage als Nefab Trio-Emballage door fusie opgenomen in Packaging Sweden. Hetzelfde ondernemingsnummer omvat daarna meer activiteiten. Een toekomstige omzetstijging moet daarom worden uitgesplitst tussen toegevoegde activiteiten en de ontwikkeling van de eerdere vennootschap. [20].
De eigendomsgeschiedenis omvat private equity, maar het huidige eigendom ziet er anders uit. Nordic Capital was mede-eigenaar in 2007–2014. De oprichtersfamilie kocht Nefab terug in het najaar van 2014 en FAM stapte in 2015 in als eigenaar van de helft. Het eigendom op het hoogste niveau wordt nu gedeeld door de oprichtersfamilie en de Wallenberg-sfeer. [21], [22].
De analyse betreft de eigen resultatenrekening en het eigen kasstroomoverzicht van Nefab Packaging Sweden AB. De wereldwijde Nefab-groep heeft een breder activiteitenpakket. [20].
Norrlandspall: de activiteiten gaan door wanneer de pallet leeg is
Norrlandspall verkoopt pallets die het bedrijf daarna wil terugkopen. Ook de weg van de klant naar het volgende gebruik maakt deel uit van het bedrijfsmodel.
De pallets moeten worden opgehaald, beoordeeld, gesorteerd en soms hersteld. Transport en behandeling vormen centrale onderdelen van het aanbod. Zo’n bedrijfsmodel stelt andere eisen aan de organisatie dan de levering van een nieuw vervaardigde pallet.
Binnen Retursystem Byggpall staat Norrlandspall in voor levering, ophaling, kwaliteitsbeoordeling en terugkoop. De stuurgroep van de bouwsector is de verantwoordelijke instantie en beslist onder meer over prijzen en kwaliteitskwesties. Returlogistik coördineert en ontwikkelt het systeem. [24].
Norrlandspall vervult dus een operationele opdracht binnen een groter sectorsysteem. Het bedrijf bezit en bestuurt Byggpall niet alleen.
37 SEK is niet hetzelfde als winst
Een pallet van volledig formaat kost 197 SEK volgens de openbare prijslijst van Byggpall, geraadpleegd op 9 oktober 2026. Bij rechtstreekse retour aan Norrlandspall bedraagt de terugkoopvergoeding 160 SEK, ook als de pallet beschadigd is.
Het verschil is 37 SEK. Dat is geen winstmaatstaf: inzameling, transport, sortering, herstel en administratie moeten ook worden betaald.
Bovendien stellen de voorwaarden de omvang van de stromen centraal. Transport is inbegrepen bij levering van minstens 300 bouwpallets en bij ophaling van minstens 85 pallets. Bij kleinere volumes wordt een transportkost aangerekend. [25].
De klant krijgt een duidelijke terugkoopwaarde. De financiële prestaties van de operator hangen tegelijk af van hoe efficiënt de pallets kunnen worden opgehaald en behandeld. Wanneer onbeschadigde en beschadigde pallets dezelfde terugkoopvergoeding opleveren, worden de uitkomst van de sortering en de herstelkosten bijzonder relevant.
Norrlandspall beschrijft de dienst ‘Repair light’, waarbij losse onderdelen rechtstreeks tijdens het sorteren worden hersteld. De pallet kan dan in een hogere kwaliteitsklasse terechtkomen zonder een afzonderlijke herstelstroom. Dat is een concreet voorbeeld van hoe de behandeling waarde kan toevoegen tussen de retour en de volgende levering. [26].
Retourstroom
Zo werkt de retourstroom van Byggpall
Het retourmodel vraagt inzameling, beoordeling, transport en een weg terug naar de klant. Fabriekscapaciteit beschrijft slechts een deel van de activiteiten.
- 01
Levering en gebruik
De pallet draagt de goederen naar de ontvanger. Norrlandspall heeft de operationele leveringsopdracht.
- 02
Ophaling en terugkoop
Onbeschadigde en beschadigde pallets worden teruggekocht volgens de voorwaarden van het retoursysteem.
- 03
Sortering en herstel
De pallet wordt beoordeeld. Zo nodig kan hij worden hersteld, bijvoorbeeld tijdens het sorteren.
- 04
Nieuwe levering en nieuw gebruik
Een goedgekeurde pallet kan opnieuw worden geleverd. Niet elke teruggekomen pallet bereikt automatisch een volgende gebruiksronde.
- Verkoopprijs · volledig formaat
- 197 SEK
- Vergoeding bij rechtstreekse retour
- 160 SEK
Het prijsverschil van 37 SEK moet meerdere werkstappen bekostigen. Het is geen gerapporteerde winst.
| Rol | Opdracht |
|---|---|
| Stuurgroep van Byggpall | Verantwoordelijke instantie • prijzen en kwaliteit |
| Returlogistik | Coördinatie • ontwikkeling |
| Norrlandspall | Levering • ophaling • beoordeling • terugkoop |
Schematisch proces. Prijsvoorwaarden geraadpleegd op 9 oktober 2026, geen gemiddelde prijzen voor het boekjaar. Transportvoorwaarden en behandelingskosten beïnvloeden de financiële uitkomst. Het resultaat van Byggpall wordt niet afzonderlijk gerapporteerd in de geconsolideerde jaarrekening van Norrlandspall.
Toon het bronmateriaal en de berekening
| Gegeven | Waarde of beschrijving | Bron |
|---|---|---|
| Stuurgroep van Byggpall | Verantwoordelijke instantie die onder meer over prijs- en kwaliteitskwesties beslist. | [24] |
| Returlogistik | Coördineert en ontwikkelt Retursystem Byggpall. | [24] |
| Norrlandspall | Levering, ophaling, kwaliteitsbeoordeling en terugkoop. | [24] |
| Pallet van volledig formaat, verkoopprijs | 197 SEK per pallet | [25] |
| Pallet van volledig formaat, vergoeding bij rechtstreekse retour | 160 SEK per pallet | [25] |
| Verschil tussen prijs en retourwaarde | 37 SEK per pallet | [25] |
| Levering met transport inbegrepen | 300 pallets | [25] |
| Ophaling met transport inbegrepen | 85 pallets | [25] |
| Sortering en herstel | Repair light herstelt losse onderdelen rechtstreeks tijdens het sorteren, volgens de dienstbeschrijving van Norrlandspall. | [26] |
Het bedrijfsresultaat is meer dan verdubbeld
In 2025 steeg de omzet van de Norrlandspall Invest-groep met net geen vier procent tot 321,3 miljoen SEK. Het bedrijfsresultaat steeg van 12,6 naar 26,0 miljoen SEK.
De marge verbeterde van 4,1 naar 8,1 procent. De groep haalde dus aanzienlijk meer resultaat uit een verkoop die slechts gematigd groeide. [23].
Hoeveel daarvan voortkwam uit prijzen, herstel, transportefficiëntie of andere veranderingen, wordt niet afzonderlijk gerapporteerd. De sorteermethode kan daarom niet als oorzaak van de resultaatverbetering worden aangewezen.
De groep omvat ook Noorse activiteiten, vastgoedvennootschappen en Returpallsystemet Sverige. De marge van 8,1 procent betreft die volledige groep, niet de rendabiliteit van één afzonderlijk Zweeds retoursysteem.
Voor de klant omvat het aanbod zowel de pallet als de behandeling achteraf. Ophalingen, terugkoopvoorwaarden en kwaliteitsbeoordelingen kunnen even zwaar wegen als de productiecapaciteit.
Gyllsjö Träindustri: van eigen zagerij tot eigen nagels
Gyllsjö heeft een productieketen opgebouwd die verder reikt dan de palletfabriek zelf. De groep heeft een eigen zagerij en vervaardigt ook nagels via Industrispik Linan. De activiteitenbeschrijving omvat recyclage en het gebruik van restproducten. [29], [30].
De nabijheid tussen de schakels wordt duidelijk in de aankondiging van machineleverancier L.O.A.B over een nieuwe afkortlijn met optimalisatie in november 2025. Volgens de leverancier komt meer dan 90 procent van het hout dat die specifieke lijn binnenkomt uit de eigen zagerij van Gyllsjö. Het aandeel betreft de instroom van de lijn, niet de totale aankopen van de groep. [31].
Het zagen en afkorten kan daardoor op de eigen palletproductie worden afgestemd. De leverancier benadrukt een beter houtrendement en meer flexibiliteit, maar publiceert geen onafhankelijk gemeten besparing.
De materiaalkosten stegen meer dan de omzet
In het boekjaar tot augustus 2025 steeg de netto-omzet van de groep van 311,0 naar 315,8 miljoen SEK. Het bedrijfsresultaat daalde van 26,5 naar 16,6 miljoen SEK.
De kosten van grondstoffen en hulpstoffen stegen met 14,2 miljoen SEK. De verkoop nam met 4,8 miljoen SEK toe. Ook de personeelskosten en afschrijvingen stegen.
Tegelijk leverde de voorraadwijziging van goederen in bewerking en afgewerkte producten een grotere positieve bijdrage aan het resultaat. Die post beïnvloedt hoe de productie van het jaar wordt geboekt, ook wanneer de producten nog niet aan een klant zijn verkocht. [27].
De kostenstijgingen zijn te volgen, maar de jaarrekening maakt geen onderscheid tussen gewijzigde aankoopprijzen, materiaalvolumes en productmix. Een betrouwbare kostprijs per pallet kan daarom niet worden berekend.
De kasstroom uit de bedrijfsactiviteiten daalde aanzienlijk minder dan het bedrijfsresultaat: van 24,3 naar 22,4 miljoen SEK. Afschrijvingen en een gewijzigde kapitaalbinding droegen ertoe bij dat resultaat en betalingen verschillend evolueerden. Tot de andere geldstromen van het jaar behoorden investeringen en dividend; aan het einde van het jaar waren de liquide middelen gedaald tot 20,0 miljoen SEK. [27].
De brand vond plaats na de afsluiting van het boekjaar
Op 19 december 2025 brak bij Gyllsjö brand uit in twee overdekte opslagplaatsen met afgewerkte producten. Het bedrijf meldde dat niemand gewond was geraakt en verwachtte aanvankelijk de leveringen te kunnen voortzetten. [32].
In een latere update gaf Gyllsjö de verklaring van CEO Björn Olsson Lissner in Helsingborgs Dagblad weer dat geen enkele order was gemist. De heropbouw zou toen beginnen. De informatie over de leveringen komt uit de publicatie van het bedrijf; een volledige financiële schadeberekening blijkt daar niet uit. [33].
De brand vond plaats na de jaarafsluiting in augustus en kan de resultaatdaling in die jaarrekening niet verklaren. Het is wel een gebeurtenis om in de latere verslagen te volgen, samen met de heropbouw.
Het groepsbedrag van 315,8 miljoen SEK omvat ook meer dan de palletfabriek. Het omvat een nagelproducent, een energiebedrijf en een belang van 90 procent in een commanditaire vennootschap. De afzonderlijke bijdrage van dat belang is niet gerapporteerd en de omzet is geen afzonderlijk gerapporteerde verkoop van uitsluitend houten verpakkingen. [27].
Åsljunga-Pallen: grote investeringen worden gevolgd door aflossingen
De familiegeschiedenis van Åsljunga-Pallen loopt van Mauritz via Olle naar Stefan Nilsson. Volgens de bedrijfsgeschiedenis nam Stefan in 1990 over en bezit en leidt hij de onderneming nog altijd als derde generatie. [35].
De continuïteit in het eigendom ging samen met grote investeringen. In het boekjaar tot juni 2024 betaalde de groep 58,6 miljoen SEK voor materiële investeringen en ging hij 42,4 miljoen SEK aan nieuwe leningen aan. De jaarrekening koppelt niet elke geleende kroon aan een specifiek project, maar investeringen en nieuwe leningen kenmerkten hetzelfde jaar.
Het volgende boekjaar verliep anders. De investeringsuitgaven daalden tot 2,1 miljoen SEK, er werden geen nieuwe leningen aangegaan en de groep loste 12,1 miljoen SEK af. [34].
De verkoop trekt aan, de marge blijft achter
In het jaar tot juni 2025 steeg de verkoop van de groep met ruim 15 procent tot 293,9 miljoen SEK. Het bedrijfsresultaat verbeterde van 10,2 naar 12,5 miljoen SEK.
De marge steeg licht, tot 4,3 procent. Ze bleef ver verwijderd van de 22,0 procent in 2022 en de 14,9 procent in 2023. [34].
Verkoop en resultaat zijn weer gestegen, maar de marge ligt ver onder de eerdere niveaus. De hoogste historische marge is echter geen vastgestelde maatstaf voor wat de groep op langere termijn kan verdienen.
De kasstroom uit de bedrijfsactiviteiten steeg tot 36,5 miljoen SEK. Minder kapitaalbinding in de voorraad leverde een bijdrage van 11,7 miljoen SEK. Samen met de lagere investeringsuitgaven schiep dat ruimte voor aflossingen, zes miljoen SEK dividend en meer liquide middelen aan het einde van het jaar.
Geld vrijmaken uit de voorraad kan de speelruimte aanzienlijk verbeteren. Dezelfde bijdrage mag echter niet jaar na jaar worden verondersteld. Zodra de voorraad is verminderd, moeten nieuwe kasstromen uit verdere verdiensten of andere veranderingen komen.
De verkoopstijging volgde op het grote investeringsjaar. De jaarrekeningen rapporteren het rendement van de investering echter niet afzonderlijk en stellen niet vast dat de investering de stijging veroorzaakte.
Een zagerij en palletproductie binden kapitaal in meerdere schakels. Hier volgt dezelfde eigenaar de beslissingen door de verschillende fases: van investeringen en leningen tot productie en aflossingen.
GLF Pallet Group: hogere omzet, lager bedrijfsresultaat
GLF is een familiebedrijf in de derde generatie. De familiegeschiedenis gaat terug tot 1941, toen Malte Persson bij de activiteiten betrokken raakte. Zijn zoon Kent Persson en vervolgens zijn kleinzoon Johan Wester hebben de onderneming voortgezet. [36].
GLF verhoogde de verkoop van 252,0 naar 270,3 miljoen SEK in 2025. Tegelijk daalde het bedrijfsresultaat van 7,3 naar 5,8 miljoen SEK. De marge daalde tot 2,1 procent. [37].
De verkoopstijging zorgde dus niet voor een hoger bedrijfsresultaat en doorbrak evenmin de langer lopende margedaling. De bedrijfsresultaatmarge bedroeg 9,2 procent in 2022, 7,8 procent in 2023 en 2,9 procent in 2024.
De groep omvat Zweedse en Poolse activiteiten en een ondersteunende vastgoedstructuur. Volgens het jaarverslag bezit Johan Wester alle aandelen in de moedervennootschap.
Zowel prijzen als volumes beïnvloeden de omzet
In het bestuursverslag voor 2023 verklaarde de directie de omzetdaling van de Genarp-vennootschap door zowel lagere grondstoffenprijzen als lagere klantvolumes. Dat betreft dat onderdeel van de groep, geen volledige uitsplitsing van de verkoopontwikkeling van de groep. [37].
Prijzen en volumes kunnen dus tegelijk veranderen. De omzetdaling betekent niet automatisch dat het aantal geleverde producten even sterk daalde. Ook de stijging in 2025 moet worden uitgesplitst om meer leveringen te onderscheiden van gewijzigde prijzen en productmix.
De activiteiten zijn ook internationaal. Ongeveer 38 procent van de verkoop in 2025 ging naar de rest van de EES. Dat is een verdeling naar afzetmarkt, niet tussen Zweedse en Poolse productie. [37].
Veranderingen in de bedrijfsschulden versterkten de kasstroom
Ondanks het lagere bedrijfsresultaat steeg de gerapporteerde kasstroom uit de bedrijfsactiviteiten van 6,4 naar 14,7 miljoen SEK.
Een groot deel van de verandering zit in de bedrijfsschulden. De verandering daarvan leverde een positieve kasstroombijdrage van 6,6 miljoen SEK op in 2025, tegenover een negatieve bijdrage van 0,8 miljoen SEK het jaar voordien. De verschuiving komt overeen met bijna 89 procent van de verbetering van de gerapporteerde operationele kasstroom. [37].
De berekening vergelijkt twee boekhoudkundige posten en bewijst geen vertraagde betalingen aan leveranciers. Ze toont wel waarom de betere kasstroom samen met de veranderingen in het werkkapitaal en de zwakkere verdiensten moet worden gelezen.
De investeringen vergden 10,7 miljoen SEK aan betalingen. De financiering gaf een netto-uitstroom van 7,9 miljoen SEK, inclusief vijf miljoen SEK uitbetaald dividend. De liquide middelen aan het einde van het jaar daalden van 9,6 naar 5,3 miljoen SEK.
De geïdentificeerde bankleningen en het gebruikte rekening-courantkrediet, verminderd met het banksaldo, bedroegen bij de jaarwisseling ongeveer 44,4 miljoen SEK. De berekening beschrijft die balansposten en omvat niet alle financieringsverplichtingen. Ze is evenmin een kredietbeoordeling.
Voor GLF blijft de uitdaging om de hogere verkoop in een beter bedrijfsresultaat en een duurzamere kasstroom om te zetten.
Kasstroom
De kasstroom van GLF — de bijdrage van de bedrijfsschulden
De verschuiving in de bedrijfsschuldenpost komt overeen met 88,8 procent van de verbetering van de gerapporteerde operationele kasstroom van GLF.
GLF-groep. De brug toont veranderingen in kasstroombijdragen en bewijst geen vertraagde betalingen aan leveranciers. De overige posten vormen een berekend restant; het banksaldo aan het einde van het jaar is een andere maatstaf.
Bronnen: [37]
Toon het bronmateriaal en de berekening
| Post | Type | Bedrag, miljoen SEK | Bron |
|---|---|---|---|
| Gerapporteerde kasstroom 2024 | Totaal | 6,435637 | [37] |
| Verschuiving in de bedrijfsschulden | Verandering | +7,312923 | [37] |
| Overige posten, netto | Verandering | +0,922746 | [37] |
| Gerapporteerde kasstroom 2025 | Totaal | 14,671306 | [37] |
Bedrijfsschuldenpost: 6 559 410 − (−753 513) = 7 312 923 SEK. Verbetering: 14 671 306 − 6 435 637 = 8 235 669 SEK. Aandeel: 88,8 procent. Overige posten: 922 746 SEK.
Het beginpunt van het oorspronkelijke kasstroomoverzicht verschilt 30 000 SEK van het resultaat na financiële posten in de resultatenrekening. De grafiek geeft de gerapporteerde kasstroom weer; er is geen correctie geconstrueerd.
Triple Kjell / Kjell & Co: grote investeringen vóór de start in Kumla
Kjell & Co breidt geografisch uit en wordt geleid door de familie. Volgens de bedrijfspresentatie is Johan, zoon van oprichter Göran, CEO en is zoon Fredrik productiedirecteur. [39].
In de geconsolideerde jaarrekening onder Triple Kjell steeg de omzet van 212,7 naar 264,7 miljoen SEK in 2025. Het bedrijfsresultaat nam met ruim 53 procent toe tot 12,6 miljoen SEK.
Zowel verkoop als resultaat verbeterden. Toch beschrijft de directie prijsdruk, vooral op gebruikte goederen. Ook de hergebruikactiviteiten worden beïnvloed door prijsbewegingen. [38].
Herstel na twee zwakkere jaren
Tegenover 2022 lag de verkoop in 2025 slechts ruim vier procent hoger. Het bedrijfsresultaat lag ongeveer 43 procent lager. De marge bleef op 4,8 procent, tegenover 8,7 procent in 2022.
De recente stijging volgt dus op jaren met lagere verkoop. De groep nam in 2022 ook Kjell & Co Stockholm over; de vergelijking betreft dezelfde rapporterende groep, maar geen gegarandeerd onveranderde verzameling vennootschappen. [38].
De bijdrage van Kumla moet in latere jaarrekeningen worden beoordeeld
Eind 2025 rapporteerde de groep 55,0 miljoen SEK aan nieuwe installaties in uitvoering. De directie beschreef de opslag- en productievestiging in Kumla als de grootste investering, met een verwachte voltooiing in 2026. De volledige post van 55,0 miljoen SEK is echter niet expliciet aan Kumla toegewezen.
Volgens de bedrijfswebsite kwam de nieuwe vestiging er in juni 2026. Ze was dus nog niet in gebruik in het jaar waarin de verkoop steeg. [38], [39].
Ook de schulden zijn toegenomen. De geïdentificeerde schulden aan banken en kredietinstellingen en het gebruikte rekening-courantkrediet, verminderd met het banksaldo, stegen tussen de jaarwisselingen van ongeveer 83,2 naar 117,8 miljoen SEK. De balans vermeldt echter niet hoe elk onderdeel van de investeringen is betaald.
De groep rapporteert aanzienlijke vastgoedwaarden en past financiële leasing toe in de boekhouding. Een rechtstreekse schuldenvergelijking met bedrijven die hun gebouwen huren of leasing anders boeken, zou daarom misleidend zijn. [38].
Het kapitaal lag al vast en de schulden waren toegenomen toen de jaarrekening werd opgesteld. De bijdrage van de vestiging in Kumla aan marge en kasstroom zal pas in latere verslagen kunnen worden gevolgd.
Simlinge Finans / KRP-gruppen: vier namen, dezelfde eigenaar
KRP, Allbox, Troedsson & Nilsson en Skånes Pallservice ontmoeten klanten onder verschillende namen. In de geconsolideerde jaarrekening vallen ze onder dezelfde eigendomsstructuur onder Simlinge Finans.
De overnames beslaan meerdere decennia. De eigen bedrijfsgeschiedenis van KRP vermeldt de aankopen van Troedsson & Nilsson in 1999, Allbox & BHB in 2009 en Skånes Pallservice in 2015. [45].
In 2025 steeg de netto-omzet van de groep met 4,7 procent tot 253,6 miljoen SEK. Het bedrijfsresultaat daalde daarentegen van 27,5 naar 26,4 miljoen. De marge zakte van 11,3 naar 10,4 procent. De groep groeide, maar hield per omgezette kroon minder bedrijfsresultaat over. [60].
De omzetten van de dochterondernemingen kunnen niet zomaar worden opgeteld
Wanneer de verkoop van de vier dochterondernemingen in 2024 wordt opgeteld, bedraagt het totaal 266,8 miljoen SEK. Dat is 24,6 miljoen SEK meer dan de gerapporteerde omzet van de volledige Simlinge-groep.
| Vennootschap | Netto-omzet 2024, miljoen SEK |
|---|---|
| KRP Pall & Emballage | 70,7 |
| Allbox & BHB | 92,4 |
| Troedsson & Nilsson | 31,3 |
| Skånes Pallservice | 72,5 |
| Som vóór eliminaties | 266,8 |
| Gerapporteerde netto-omzet van de Simlinge-groep | 242,3 |
Bronnen: de oorspronkelijke jaarverslagen 2025 van de respectieve vennootschappen, vergelijkende cijfers voor 2024, en het geconsolideerde jaarverslag 2024 van Simlinge. Som en verschil zijn berekend met onafgeronde bedragen; de afgeronde deelbedragen in de tabel kunnen daardoor afwijken van de som. Links en pagina’s staan in de bronnenlijst.
Het verschil is een concreet voorbeeld van waarom bedrijfsregisters niet kunnen worden opgeteld tot de juiste groepsomvang. Verkoop binnen de groep moet worden geëlimineerd. De vier vennootschappen vormen bovendien niet de volledige groep, zodat het verschil van 24,6 miljoen SEK geen volledige aansluiting van alle eliminaties is.
Ook een andere post kan ten onrechte voor een bedrijfsovername worden aangezien. Het jaarverslag 2024 vermeldt ongeveer 34 miljoen SEK aan deelnemingen in dochterondernemingen die door fusie zijn overgenomen. Het gaat om een interne reorganisatie, niet om een nieuwe externe overname. Het geconsolideerde kasstroomoverzicht toont voor deze gebeurtenis evenmin een uitgaande kasstroom voor een overname. [40].
Overnames met behoud van een ruime kaspositie
Eind 2025 beschikte de groep over 106,6 miljoen SEK aan liquide middelen, tegenover 105,8 miljoen een jaar eerder. De kasstroom uit bedrijfsactiviteiten bedroeg 29,7 miljoen en de netto-uitgaven voor overnames 13,8 miljoen. Na een jaar met overnames was de kaspositie dus vrijwel ongewijzigd. [60].
De groep betaalt ook leasevergoedingen: in 2024 bedroegen die 9,8 miljoen SEK. Het gaat om jaarlijkse kosten, die niet als schuld bij de bankleningen kunnen worden opgeteld. Ze maken duidelijk dat een beoordeling van de financiering verder moet kijken dan het saldo van bankschulden en banktegoeden. [40].
In september 2025 maakte de adviseur van de verkoper bekend dat Palcon Trading via eigenaarsvennootschappen van KRP was overgenomen. De aankondiging noemt Anders Nilsson als eigenaar en CEO van KRP, maar vermeldt geen overnameprijs. [46].
De geconsolideerde jaarrekening 2025 bevestigt zowel de aankoop van Palcon als de overname van Klexab Export Emballage AB. De ondernemingen worden opgenomen vanaf het moment waarop de groep de zeggenschap verkreeg. De groei van 4,7 procent omvat dus ook overnames en weerspiegelt niet uitsluitend de ontwikkeling van de bestaande activiteiten. [60].
De naam Simlinge Finans zegt niets over een eventueel eigendom door private equity.
Hillerstorps Special Emballage: groei met een krappere marge
Hillerstorps Special Emballage overschrijdt de grens van honderd miljoen kronen, terwijl de rendabiliteit verzwakt. In het boekjaar 2024/25 steeg de netto-omzet van 95,2 naar 102,3 miljoen SEK, een toename van 7,5 procent. Het bedrijfsresultaat ging de andere kant op: van 7,4 naar 2,8 miljoen. [47].
De bedrijfsresultaatmarge daalde van 7,75 naar 2,73 procent. Voor elke honderd Zweedse kronen omzet bleef dus minder dan drie kronen bedrijfsresultaat over. Een jaar eerder waren dat er bijna acht. [47].
In Kävsjö produceert het bedrijf pallets, opzetranden en verpakkingen op maat in een eigen vestiging. Het jaarverslag beschrijft een zwakke Europese verpakkingsmarkt en extra verkoopinspanningen. Het bedrijf verklaart de groei door nieuwe, grotere klanten en de groei van bestaande klanten. Hoe prijs, volume en productmix de verkoop afzonderlijk hebben beïnvloed, blijkt echter niet uit het verslag. [47].
| Maatstaf | 2023/24 | 2024/25 |
|---|---|---|
| Netto-omzet, miljoen SEK | 95,217 | 102,334 |
| Bedrijfsresultaat, miljoen SEK | 7,381 | 2,789 |
| Bedrijfsresultaatmarge | 7,75 % | 2,73 % |
| Gemiddeld aantal werknemers | 13 | 17 |
Cijfers van de vennootschap voor twee boekjaren van twaalf maanden die in juni eindigen. De marges zijn eigen berekeningen. De bedragen zijn uitgedrukt in miljoen SEK en afgerond op drie decimalen. [47].
De investeringen gaan door
Het jaarverslag vermeldt nieuwe machines en een nieuwe vrachtwagen voor de zwaar belaste transportactiviteiten. In maart 2025 berichtte HSE ook over een machine die begin dat jaar was geïnstalleerd om grotere producten te kunnen verwerken. De ambitie is de productiemogelijkheden te verruimen, maar de werkelijke productie en het rendement van de investeringen worden niet vermeld. [51].
Het kasstroomoverzicht vermeldt in 2024/25 investeringsuitgaven voor materiële vaste activa van 9,1 miljoen SEK, tegenover 17,5 miljoen het jaar voordien. Samen is dat 26,6 miljoen in twee jaar. Het gaat om investeringsuitgaven, niet om een maatstaf voor de toename van de jaarlijkse productiecapaciteit. [47].
Grondstofkosten, personeelskosten en afschrijvingen stegen tijdens het jaar. Het gemiddelde aantal werknemers nam toe van 13 naar 17. De vermelding van ongeveer 25 medewerkers in het bestuursverslag betreft daarentegen het personeelsbestand, niet het jaargemiddelde. [47].
De kostenstijging is in de jaarrekening terug te vinden. Die maakt echter niet afzonderlijk duidelijk hoe het investeringstempo, de aankoopprijzen, de personeelsbezetting en de klantenmix elk de marge hebben beïnvloed.
De bankschulden stegen tegelijk van 13,1 naar 17,5 miljoen SEK, inclusief bankleningen op lange en korte termijn en opgenomen rekening-courantkrediet. De uitbreiding gaat dus gepaard met een oplopende schuld. Meer uitrusting kan toekomstige inkomsten opleveren; de leningen brengen ook toekomstige betalingen mee als de verkoop stilvalt. [47].
Het familiebedrijf en de investeringsmaatschappij
HSE omschrijft de activiteiten als een familiebedrijf en fabrieksmanager Erik Davidsson als de derde generatie. Het productiebedrijf is eigendom van HSE Hörnstenen AB. [50].
Hörnstenen beheert dochterondernemingen en beschrijft in het jaarverslag 2024/25 investeringen in consultancybedrijf HSE Focus en in Heijel Production. De 102,3 miljoen in de rangschikking betreft Hillerstorps Special Emballage AB. De andere investeringen van de holding zijn niet in dat bedrag opgenomen. [48].
Op de balans van het productiebedrijf verschijnt ook een nieuwe vordering op lange termijn binnen de groep van 2,2 miljoen SEK. Er zit dus kapitaal vast binnen de eigenaarsgroep, maar het verslag vermeldt noch de tegenpartij, noch het gebruik van het geld. Een verband met de machine-investeringen of met een specifieke zustervennootschap valt op basis van het verslag niet aan te tonen. [47].
In september 2025 presenteerde HSE bovendien nieuwe kantoorruimte. De aankondiging volgde na de balansdatum in juni. Ze beschrijft verdere uitbreidingsplannen, maar kan de resultaten van het boekjaar waarop de vergelijking steunt niet verklaren. [52].
Conclusies en methode
De omvang toont wie het meest verkoopt. De verdiensten, het kapitaal en de afhankelijkheden vertellen meer over hoe de activiteiten evolueren.
Omvang is niet hetzelfde als financiële kracht
Verschillende onderzochte verpakkingsgroepen verkopen meer zonder hun eerdere verdiensten terug te halen. Dat is ook zichtbaar wanneer de vergelijking wordt verschoven van de hoge marges in 2022 naar 2021.
De omzet van GLF lag in 2025 bijna op hetzelfde nominale niveau als in 2021, terwijl het bedrijfsresultaat 79 procent lager lag. De verkoop van Åsljunga was met 11 procent gestegen, maar het bedrijfsresultaat met 69 procent gedaald. Triple Kjell verkocht voor 39 procent meer en rapporteerde toch een bedrijfsresultaat dat 35 procent lager lag. [37], [34], [38].
Overnames en wijzigingen in de groep van vennootschappen beïnvloeden de vergelijkingen; ze tonen geen organische ontwikkeling van identieke activiteiten. Maar een aanzienlijk kleiner deel van de gerapporteerde groepsverkoop blijft als bedrijfsresultaat over. Het verschil gaat dus verder dan het feit dat 2022 een jaar met hoge marges was.
Dat stelt strengere eisen aan uitbreiding. Vastgoed, machines en voorraden binden kapitaal voordat de nieuwe capaciteit haar waarde heeft bewezen. Investeringen kunnen de kosten verlagen, oude installaties vervangen en het concurrentievermogen versterken. Als de vraag onvoldoende is, kan dezelfde investering het bedrijf gevoeliger maken voor volumeverlies.
De gegevens van SCB tonen die spanning: de bruto-investeringen stegen met ongeveer 60 procent in 2024 terwijl de netto-omzet met drie procent daalde. De statistieken hebben een andere afbakening dan de bedrijvenlijst en bewijzen geen Zweedse overcapaciteit. De ontwikkeling maakt het wel noodzakelijk te volgen wat de investeringen opleveren. De bedrijven moeten niet alleen meer kunnen produceren, maar ook een voldoende rendement halen op het geïnvesteerde kapitaal. [1].
Tegelijk veranderen eigendomswijzigingen de manier waarop geld tussen bedrijven stroomt. Eind 2025 had Karl Hedin Emballage netto 142 miljoen SEK uitgeleend aan de nieuwe eigenaar DTE. Aven had 50 miljoen SEK dividend betaald en rapporteerde ongeveer 80 miljoen SEK op een groepsrekening. De Zweedse activiteiten maken dus ook deel uit van de groepsfinanciering. [12], [11].
Gezamenlijke financiering kan kapitaal voor investeringen bieden, maar maakt de beslissingen van de eigenaar ook belangrijk voor de speelruimte van de afzonderlijke vennootschap. Het bronmateriaal stelt niet vast wat de lening van Hedin financierde. Het toont waarom de financiële positie van lokale activiteiten samen met de kapitaalstromen op de hogere niveaus moet worden beoordeeld.
Voor de klant krijgt het eigendom een andere praktische betekenis. Bij zowel Aven als Karl Hedin aankopen kan de leveringen over fabrieken spreiden. De afhankelijkheid van een gemeenschappelijke eigenaar blijft bestaan. Meerdere merken betekenen daarom niet automatisch meerdere onafhankelijke leveranciersgroepen.
Ook integratie heeft een dubbel effect. Eigen zagerijen kunnen de grondstoffenvoorziening vergemakkelijken en meer controle over de productie geven. Tegelijk wordt kapitaal vastgelegd in meerdere schakels die door dezelfde grondstoffenmarkt worden beïnvloed. De aankondiging van Canfor over twee zagerijsluitingen in Zuid-Zweden illustreert die beperking; ze toont geen leveringsproblemen bij Vida Packaging aan. [10].
Bij Nefab Packaging Sweden ontstond de afhankelijkheid juist dicht bij de klant. Investeringen in machines en capaciteit voor Northvolt werden negatief beïnvloed toen de klant failliet ging. Nauwe samenwerking kan de leverancier een sterke positie geven, maar zijn kapitaal ook aan de toekomstplannen van de klant verbinden. Het verslag vermeldt geen afzonderlijk Northvolt-verlies en beschrijft tegelijk een sterkere orderinstroom in energie en defensie. Het klantrisico is aangetoond; de omvang van de totale financiële gevolgen niet. [20].
Retouractiviteiten werken onder andere voorwaarden. Inzamelroutes, toegang tot gebruikte pallets, herstel en klantrelaties beïnvloeden hoe bestaand materiaal opnieuw kan worden verkocht. Dat concurrentievermogen is niet zichtbaar in een vergelijking van fabriekscapaciteit. Het verbeterde groepsresultaat van Norrlandspall stelt echter noch de afzonderlijke rendabiliteit van het retourmodel vast, noch dat hergebruik in het algemeen hogere marges oplevert. [23], [24].
De eigendomsvorm moet via zulke financiële verbanden worden beoordeeld. Ze vertelt wie het bedrijf controleert, maar niet hoe goed de investeringen renderen of welke druk de activiteiten aankunnen. GLF is een familiebedrijf met eigen bedrijfsleiding in de derde generatie, met een familiegeschiedenis sinds 1941. De margedaling vraagt hetzelfde onderzoek als bij de concurrenten. [36].
De kasstroom van GLF toont ook waarom een lange eigendomsgeschiedenis en de huidige financiën afzonderlijk moeten worden gelezen. De verschuiving in de kasstroombijdrage van de bedrijfsschulden kwam overeen met bijna negen tienden van de verbetering van de gerapporteerde operationele kasstroom in 2025. Ze hielp geld vrij te maken in een jaar met een zwakker bedrijfsresultaat, terwijl het banksaldo na alle geldstromen van het jaar daalde. De berekening zegt niets over vertraagde betalingen. [37].
Omvang is een ontoereikende maatstaf voor de financiële kracht van bedrijven. Een grotere groep kan meer projecten financieren en bepaalde risico’s spreiden. Hij kan ook de grondstoffenvoorziening, financiering en klantblootstelling van meerdere fabrieken onder dezelfde beslissers samenbrengen.
De doorslaggevende vraag is hoe goed de verdiensten het vastgelegde kapitaal dragen — en welke speelruimte er is wanneer de grondstoffenbeschikbaarheid, de plannen van klanten of de vraag veranderen. Daar ligt het verschil tussen een grotere verpakkingsgroep bouwen en sterkere activiteiten opbouwen.
Zo is het onderzoek uitgevoerd
Dit onderzoek omvat tien spelers met activiteiten in houten verpakkingen in Zweedse aandelenvennootschappen. De selectie en de volgorde berusten op een redactionele inschatting van de omvang van de activiteiten, niet op één uniforme reeks geconsolideerde groepscijfers. De tabel gebruikt de netto-omzet over boekjaren van twaalf maanden die in 2025 eindigden. Gebroken boekjaren worden vermeld als 2024/25.
Groepsbedragen omvatten de vermelde groep met een Zweedse AB als moedermaatschappij, inclusief gecontroleerde buitenlandse dochterondernemingen en bijbehorende zagerijen, hergebruik, logistiek en productievastgoed. Bedragen van een vennootschap betreffen de genoemde rechtspersoon; ze dienen niet als maatstaf voor de volledige subgroep eronder. Aven en Karl Hedin worden samen getoond vanwege hun gemeenschappelijke eigenaar, met twee afzonderlijke vennootschapsbedragen. Voor Hillerstorps Special Emballage wordt de netto-omzet van het productiebedrijf vermeld; de andere investeringen van HSE Hörnstenen zijn niet opgenomen. De volledige groepen Vida, DTE en Nefab Holding worden niet als vervangende bedragen gebruikt.
De financiële gegevens komen uit de oorspronkelijke jaarverslagen. Registerdiensten en Retriever dienen als distributeurs; samenvattende webpagina's vervangen de documenten niet. De eigendomsgeschiedenis en de beschrijvingen van de activiteiten steunen op oorspronkelijke overnameberichten, bedrijfsinformatie en overheidsbronnen. Het bronmateriaal is bijgewerkt tot en met 11 oktober 2026. De bronnenlijst vermeldt document, jaar, pagina of toelichting en de manier om de bron te raadplegen.
De bedrijfsmarge wordt berekend als het bedrijfsresultaat na afschrijvingen gedeeld door de netto-omzet. Groei, marges en overige vergelijkingen zijn eigen berekeningen op basis van de oorspronkelijke documenten. Overnames, fusies, prijzen en wijzigingen in de consolidatiekring beïnvloeden de vergelijking tussen jaren; omzet is geen maatstaf voor volume. De omzet van dochterondernemingen wordt niet opgeteld tot groepsomzet.
De netto-bankschuld omvat de geïdentificeerde schulden aan banken en kredietinstellingen plus de opgenomen rekening-courantkredieten, verminderd met de banktegoeden. Deze maatstaf omvat niet alle leaseverplichtingen. Gedocumenteerde feiten, eigen berekeningen en interpretaties worden onderscheiden; gelijktijdige veranderingen gelden niet als bewijs van een oorzakelijk verband.
Dit artikel is gemaakt voor GLF Pallet Group, dat ook in de vergelijking is opgenomen en op dezelfde gronden wordt onderzocht als de andere ondernemingen.
Bronnenlijst
De jaarrekeninggegevens komen uit de oorspronkelijke jaarverslagen van de vennootschappen. Hitta en Allabolag verspreiden de documenten; hun samenvattingspagina’s zijn geen bewijs voor de bevindingen uit de jaarrekeningen. Open het aangegeven jaar en lees de gedrukte pagina of toelichting in het origineel. De verwijzingen in de tekst en de grafieken geven aan welk onderdeel wordt gebruikt. De oorspronkelijke bronnen openen in een nieuw tabblad.
Sector, bedrijfsmodellen en regels
SCB: Företagens ekonomi, basfakta 2022–2024
Uitgever: Statistiska centralbyrån
Type: Overheidsbron
Periode of datum: 2022–2024
SCB: Företagens ekonomi, basfakta 2022–2024. Selectie SNI 16.24, netto-omzet en bruto-investeringen, alle grootteklassen. Tabel bijgewerkt op 13 mei 2026.
SCB: omzet en investeringen 2022–2024 (opent in een nieuw tabblad)SCB: Företagens ekonomi – statistiska enheter och metod
Uitgever: Statistiska centralbyrån
Type: Overheidsbron
Periode of datum: Afbakening van de reeks
SCB: Företagens ekonomi – statistiska enheter och metod.
SCB: bedrijfseenheden en de statistische methode (opent in een nieuw tabblad)Svenskt Trä: Val av emballagevirke
Uitgever: Svenskt Trä
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Svenskt Trä: Val av emballagevirke. Technische beschrijving door de sectororganisatie.
Svenskt Trä: keuze van verpakkingshout (opent in een nieuw tabblad)Europese Commissie: Packaging waste en PPWR
Uitgever: Europese Commissie
Type: Overheidsbron
Europese Commissie: Packaging waste en PPWR. Toepassingsdatum en strekking van de regelgeving.
Europese Commissie: verpakkingsafval en PPWR (opent in een nieuw tabblad)SCB: Materialåtervinningsmålen 2024
Uitgever: SCB
Type: Overheidsbron
SCB: Materialåtervinningsmålen 2024. Berekeningsformule voor houten verpakkingen, bijgewerkt op 5 december 2025.
SCB: materiaalrecyclage van verpakkingen 2024 (opent in een nieuw tabblad)Jordbruksverket: Tillstånd att märka trä eller träemballage
Uitgever: Jordbruksverket
Type: Overheidsbron
Jordbruksverket: Tillstånd att märka trä eller träemballage. Het verschil tussen eigen en externe behandeling.
Jordbruksverket: markeringsvergunning voor houten verpakkingen (opent in een nieuw tabblad)Vida Packaging
Vida Packaging AB: jaarverslagen 2022, 2023 en 2025
Uitgever: Vida Packaging AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2022, 2023 en 2025
Vida Packaging AB, jaarverslagen 2022, 2023 en 2025, origineel archief via Hitta, ondernemingsnr. 556057-5259. 2022: vennootschapsresultaat p. 10. 2023: groepsgegevens p. 3 en 5. 2025: vennootschapsresultaat p. 5, geografische verdeling en interne handel, toelichtingen 3–4, p. 11.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Vida Packaging: oorspronkelijke jaarverslagen via Hitta (opent in een nieuw tabblad)Vida: Om Vida Packaging
Uitgever: Vida
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Vida: Om Vida Packaging. Activiteiten, band met de grondstoffenvoorziening en ongedateerde omvangsvermelding.
Vida: de activiteiten binnen Packaging (opent in een nieuw tabblad)Canfor: hoger eigendomsbelang in Vida, 10 december 2024
Uitgever: Canfor Corporation
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: 10 december 2024
Canfor: hoger eigendomsbelang in Vida, 10 december 2024.
Aankondiging van Canfor over het eigendomsbelang in Vida (opent in een nieuw tabblad)Canfor: aankondiging over Urshult en Orrefors, 18 mei 2026
Uitgever: Canfor Corporation
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: 18 mei 2026
Canfor: aankondiging over Urshult en Orrefors, 18 mei 2026.
Aankondiging van Canfor over Urshult en Orrefors (opent in een nieuw tabblad)Aven / Karl Hedin en de eigenaarsgroep
Aven Rabbalshede AB: jaarverslag 2025
Uitgever: Aven Rabbalshede AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2025
Aven Rabbalshede AB, jaarverslag 2025, origineel archief via Hitta, ondernemingsnr. 556147-1458. Eigendom p. 1, resultaat p. 3, geografische klantverdeling toelichting 2, interne handel toelichting 16 en het kasstroomoverzicht.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Aven Rabbalshede: oorspronkelijk jaarverslag via Hitta (opent in een nieuw tabblad)AB Karl Hedin Emballage: jaarverslagen 2024 en 2025
Uitgever: AB Karl Hedin Emballage
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2024 en 2025
AB Karl Hedin Emballage, jaarverslagen 2024 en 2025, origineel archief via Hitta, ondernemingsnr. 556000-3047. 2024: overname van Edvardssons, p. 1. 2025: eigendomswijziging, vastgoedverkoop en netto-uitlening p. 1; resultaat p. 3; winsten op activa toelichting 3, p. 11; dochterondernemingen toelichting 20.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Karl Hedin Emballage: oorspronkelijke jaarverslagen via Hitta (opent in een nieuw tabblad)DTE A/S: jaarverslag 2025
Uitgever: DTE A/S
Type: Oorspronkelijk verslag · register
Periode of datum: 2025
DTE A/S, jaarverslag 2025, geregistreerd origineel bij Virk. Financiering p. 9, groepsresultaat p. 14, goodwill toelichting 10, p. 21, en groepsstructuur toelichting 22.
DTE: geregistreerd jaarverslag 2025 bij Virk (opent in een nieuw tabblad)DTE Holding A/S: jaarverslag 2025
Uitgever: DTE Holding A/S
Type: Oorspronkelijk verslag · register
Periode of datum: 2025
DTE Holding A/S, jaarverslag 2025, geregistreerd origineel bij Virk. Het DTE-belang, toelichting 22, p. 26.
Het oorspronkelijke verslag is in eerder bronmateriaal onderzocht. De documentlink kon bij de bronnencontrole op 9 oktober 2026 niet opnieuw worden geopend.
DTE Holding: geregistreerd jaarverslag 2025 bij Virk (opent in een nieuw tabblad)Kirk Kapital Strategic Investments A/S: jaarverslag 2025
Uitgever: Kirk Kapital Strategic Investments
Type: Oorspronkelijk verslag · register
Periode of datum: 2025
Kirk Kapital Strategic Investments A/S, jaarverslag 2025, origineel via een registerspiegel. Het DTE-belang, toelichting 6, p. 16.
Het oorspronkelijke verslag is in eerder bronmateriaal onderzocht. De documentlink kon bij de bronnencontrole op 9 oktober 2026 niet opnieuw worden geopend.
Kirk Kapital Strategic Investments: oorspronkelijk verslag via registerarchief (opent in een nieuw tabblad)Kirk Kapital: investeringsaankondiging van 5 november 2020
Uitgever: Kirk Kapital
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: 5 november 2020
Kirk Kapital: investeringsaankondiging van 5 november 2020 en de investeringsstrategie.
Kirk Kapital: de investering in DTE (opent in een nieuw tabblad)Kirk Kapital: investeringsstrategie
Uitgever: Kirk Kapital
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
De eigen beschrijving van Kirk Kapital van minderheidsinvesteringen en eigendom op lange termijn.
Kirk Kapital: de investeringsstrategie (opent in een nieuw tabblad)Aven: bedrijfsgeschiedenis
Uitgever: Aven
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: 2015 · Bedrijfsgeschiedenis, gecontroleerd op 9 oktober 2026
Aven: bedrijfsgeschiedenis. De terugblik van het bedrijf op de DTE-overname in 2015.
Aven: de bedrijfsgeschiedenis (opent in een nieuw tabblad)DTE: de overname van Karl Hedin Emballage
Uitgever: Dansk Træemballage A/S
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: 9 mei 2025
DTE: de overname van Karl Hedin Emballage. Aankondiging van de koper over de voltooiing en de omvang.
DTE: overnameaankondiging over Karl Hedin Emballage (opent in een nieuw tabblad)Nefab Packaging Sweden
Nefab Packaging Sweden AB: jaarverslag 2025
Uitgever: Nefab Packaging Sweden AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2025, met vergelijkende cijfers voor 2024
Nefab Packaging Sweden AB, jaarverslag 2025, origineel archief via Hitta, ondernemingsnr. 556190-5208. Verslag van de lokale vennootschap: Northvolt en orderinstroom p. 1, resultaat p. 9, kasstroom p. 12, vrijstelling van geconsolideerde rapportering toelichting 2, overige bedrijfsposten toelichting 8, dochterondernemingen toelichting 10, fusies toelichting 33. Het bijgevoegde wereldwijde verslag wordt niet als het resultaat van Packaging Sweden gebruikt.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Nefab Packaging Sweden: oorspronkelijk jaarverslag via Hitta (opent in een nieuw tabblad)Nefab: bedrijfsgeschiedenis van de jaren 2010
Uitgever: Nefab
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: April 2015
Nefab: bedrijfsgeschiedenis van de jaren 2010. Nordic Capital, de terugkoop door de familie en de instap van FAM.
Nefab: de bedrijfsgeschiedenis van de jaren 2010 (opent in een nieuw tabblad)Wallenberg Investments: Industrials
Uitgever: Wallenberg Investments
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Gecontroleerd op 9 oktober 2026
Wallenberg Investments: Industrials. Actuele algemene eigendomspresentatie voor Nefab.
Wallenberg Investments: de industriebedrijven (opent in een nieuw tabblad)De eigenaars van Nefab
Uitgever: Nefab
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Gecontroleerd op 9 oktober 2026
Nordgren/Pihl en FAM, 50/50; algemene eigendomsstructuur
Nefab: de eigenaars van het bedrijf (opent in een nieuw tabblad)Wallenberg Foundations’ ownership governance and capital management
Uitgever: Wallenberg Investments
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: 6 februari 2026
Aankondiging over geïntegreerde aansturing door de eigenaars; geen bewijs voor een specifieke aandelenoverdracht
Wallenberg Investments: aankondiging over de aansturing door de eigenaars (opent in een nieuw tabblad)Norrlandspall
Norrlandspall Invest AB: jaarverslag 2025
Uitgever: Norrlandspall Invest AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2025
Norrlandspall Invest AB, jaarverslag 2025, origineel archief via Allabolag, ondernemingsnr. 556636-0466. Groepsresultaat p. 5 en dochterondernemingen toelichting 13, p. 14.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Norrlandspall Invest: oorspronkelijk jaarverslag via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)Byggpall: de organisatie
Uitgever: Byggpall
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Geraadpleegd op 9 oktober 2026 · Gecontroleerd op 9 oktober 2026
Byggpall: de organisatie. Verantwoordelijke instantie, coördinatie en de operationele opdracht van Norrlandspall.
Byggpall: verantwoordelijkheden en organisatie (opent in een nieuw tabblad)Byggpall: prijzen en vergoedingen
Uitgever: Retursystem Byggpall
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Geraadpleegd op 9 oktober 2026
Byggpall: prijzen en vergoedingen. Prijsvoorbeeld en transportdrempels geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Byggpall: de prijzen en vergoedingen (opent in een nieuw tabblad)Norrlandspall: sortering en herstel
Uitgever: Norrlandspall
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Geraadpleegd op 9 oktober 2026
Norrlandspall: sortering en herstel. De bedrijfsbeschrijving van Repair light.
Norrlandspall: sortering en herstel (opent in een nieuw tabblad)Gyllsjö Träindustri
AB Gyllsjö Träindustri: jaarverslag 2024/25
Uitgever: AB Gyllsjö Träindustri
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 1 september 2024–31 augustus 2025
AB Gyllsjö Träindustri, jaarverslag 2024/25, origineel archief via Hitta, ondernemingsnr. 556083-9671. Kies 2025-08. Groepsresultaat p. 4, kasstroom p. 9–10, nieuwe installaties in uitvoering en dochterondernemingen, toelichtingen 11–12, p. 18.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Gyllsjö Träindustri: oorspronkelijk jaarverslag via Hitta (opent in een nieuw tabblad)Gyllsjö: over het bedrijf
Uitgever: Gyllsjö Träindustri
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Gecontroleerd op 9 oktober 2026
Gyllsjö: over het bedrijf en de productieketen. Familieachtergrond en activiteiten.
Gyllsjö: over het bedrijf (opent in een nieuw tabblad)Gyllsjö: unieke en efficiënte productie
Uitgever: Gyllsjö Träindustri
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
De bedrijfsbeschrijving van de productieketen, van zagerij tot afgewerkte pallet.
Gyllsjö: de verschillende productieschakels (opent in een nieuw tabblad)Industrispik Linan: over het bedrijf
Uitgever: Industrispik Linan
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Industrispik Linan: over het bedrijf. De eigen beschrijving van de nagelproductie.
Industrispik Linan: over het bedrijf (opent in een nieuw tabblad)L.O.A.B.: de afkortlijn met optimalisatie van Gyllsjö, 4 november 2025
Uitgever: L.O.A.B.
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
L.O.A.B.: de afkortlijn met optimalisatie van Gyllsjö, 4 november 2025. Aankondiging van de machineleverancier over de lijn en de houtinstroom.
L.O.A.B.: de investering in de afkortlijn van Gyllsjö (opent in een nieuw tabblad)Gyllsjö: aankondiging over de brand van 19 december 2025
Uitgever: Gyllsjö
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Gyllsjö: aankondiging over de brand van 19 december 2025 en de bedrijfsweergave van de vervolgberichtgeving in HD.
Aankondiging van Gyllsjö over de brand (opent in een nieuw tabblad)Gyllsjö: bedrijfsweergave van de vervolgberichtgeving van HD
Uitgever: Gyllsjö Träindustri
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
De eigen weergave van Gyllsjö van de vervolgberichtgeving in Helsingborgs Dagblad. Gebruikt als aan het bedrijf toegeschreven informatie.
Weergave door Gyllsjö van de vervolgberichtgeving van HD (opent in een nieuw tabblad)Åsljunga-Pallen
Åsljunga-Pallen Service AB: jaarverslagen 2022, 2024 en 2025
Uitgever: Åsljunga-Pallen Service AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2021/22, 2023/24 en 2024/25 · boekjaar afgesloten op 30 juni
Åsljunga-Pallen Service AB, jaarverslagen 2022, 2024 en 2025, origineel archief via Allabolag, ondernemingsnr. 556398-3211. Groepsresultaat p. 4 in elk verslag. 2025: geconsolideerde kasstroom p. 7. Het boekjaar eindigt op 30 juni.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Åsljunga-Pallen: oorspronkelijke jaarverslagen via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)Åsljunga-Pallen: bedrijfsgeschiedenis
Uitgever: Åsljunga-Pallen
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Gecontroleerd op 9 oktober 2026
Åsljunga-Pallen: bedrijfsgeschiedenis. De generaties en de vermelde huidige eigenaar.
Åsljunga-Pallen: de familiegeschiedenis (opent in een nieuw tabblad)GLF Pallet Group
GLF: over het bedrijf en de familiegeschiedenis
Uitgever: GLF Pallet Group
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Gecontroleerd op 9 oktober 2026
GLF: over het bedrijf en de familiegeschiedenis. Familiebedrijf in drie generaties, de intrede van Malte Persson in 1941 en de familielijn naar Kent Persson en Johan Wester.
GLF: de familiegeschiedenis en de activiteiten (opent in een nieuw tabblad)GLF Pallet Group AB: jaarverslagen 2021, 2023 en 2025
Uitgever: GLF Pallet Group AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2021, 2023 en 2025
GLF Pallet Group AB, jaarverslagen 2021, 2023 en 2025, origineel archief via Hitta, ondernemingsnr. 559115-5329. Groepsresultaat p. 5 in de drie verslagen. 2023: bestuursverslag p. 2. 2025: eigendom, geconsolideerde balans, kasstroom p. 8 en geografische klantverdeling toelichting 2. De cijfers van de moedervennootschap op de registerpagina vervangen de geconsolideerde kolommen niet.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
GLF Pallet Group: oorspronkelijke jaarverslagen via Hitta (opent in een nieuw tabblad)KRS-uittreksel: GLF Polska Mielec
Uitgever: Pools ministerie van Justitie
Type: Oorspronkelijk verslag · register
Periode of datum: Uittreksel van 9 oktober 2026
Dział 1, wspólnicy: GLF Genarp bezit alle 1 000 aandelen
Pools KRS: geregistreerd uittreksel voor GLF Polska Mielec (opent in een nieuw tabblad)Triple Kjell / Kjell & Co
Triple Kjell AB: jaarverslagen 2022, 2024 en 2025
Uitgever: Triple Kjell AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2022, 2024 en 2025
Triple Kjell AB, jaarverslagen 2022, 2024 en 2025, origineel archief via Allabolag, ondernemingsnr. 556834-0656. Groepsresultaat p. 4. 2022: overname in Stockholm, bestuursverslag. 2025: bestuursverslag p. 2, balans p. 5–6, leasingprincipe p. 9 en nieuwe installaties in uitvoering, toelichting 13, p. 13.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Triple Kjell: oorspronkelijke jaarverslagen via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)Kjell & Co: over het bedrijf
Uitgever: Kjell & Co
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: Juni 2026 · Gecontroleerd op 9 oktober 2026
Kjell & Co: over het bedrijf. De operationele rollen van de familie en de vermelde start van de vestiging in Kumla.
Kjell & Co: over het bedrijf (opent in een nieuw tabblad)Kjell & Co Aktiebolag: jaarverslag 2025
Uitgever: Kjell & Co Aktiebolag
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2025
Gedrukte p. 12 / PDF-p. 13, toelichting 14: Göran Kjell AB en Kjell & Co Stockholm AB
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Kjell & Co: oorspronkelijk jaarverslag via Hitta (opent in een nieuw tabblad)Simlinge Finans / KRP-gruppen
Simlinge Finans AB: jaarverslag 2024
Uitgever: Simlinge Finans AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2024
Simlinge Finans AB, jaarverslag 2024, origineel archief via Allabolag, ondernemingsnr. 559401-4739. Groepsresultaat p. 4, balans p. 5–6, kasstroom p. 7, leasing toelichting 2 en via fusie overgenomen belangen toelichting 12.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Simlinge Finans: oorspronkelijk jaarverslag via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)Simlinge Finans AB: jaarverslag en geconsolideerde jaarrekening 2025
Uitgever: Simlinge Finans AB, ondernemingsnr. 559401-4739
Type: Officieel ingediend oorspronkelijk jaarverslag · archiefdistributeur Retriever
Periode: 1 januari–31 december 2025
Gedrukte/PDF-p. 2: overnames tijdens het jaar. P. 4: netto-omzet en bedrijfsresultaat van de groep. P. 5: kas en bank. P. 7: kasstroomoverzicht. P. 8–9, toelichting 1: consolidatiegrondslagen. P. 13, toelichting 12 en p. 15, toelichting 19: dochterondernemingen en eigendomsbelangen.
Het oorspronkelijke document is op 11 oktober 2026 via Retriever verkregen. Voor de archieflink is een abonnement nodig: zoek op ondernemingsnummer 5594014739, kies Rapporter en boekjaar 2025. Retriever verspreidt het document; Simlinge Finans AB is de uitgever.
Oorspronkelijk jaarverslag 2025 via Retriever · abonnement (opent in een nieuw tabblad)KRP Pall & Emballage AB: jaarverslag 2025
Uitgever: KRP Pall & Emballage AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2025, met vergelijkende cijfers voor 2024
KRP Pall & Emballage AB, oorspronkelijk jaarverslag 2025. Netto-omzet voor 2024 in de vergelijkende kolom van de resultatenrekening, gedrukte p. 4.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
KRP Pall & Emballage: oorspronkelijk jaarverslag via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)Allbox & BHB AB: jaarverslag 2025
Uitgever: Allbox & BHB AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2025, met vergelijkende cijfers voor 2024
Allbox & BHB AB, oorspronkelijk jaarverslag 2025. Netto-omzet voor 2024 in de vergelijkende kolom van de resultatenrekening, gedrukte p. 4.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Allbox & BHB: oorspronkelijk jaarverslag via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)Troedsson & Nilsson AB: jaarverslag 2025
Uitgever: Troedsson & Nilsson AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2025, met vergelijkende cijfers voor 2024
Troedsson & Nilsson AB, oorspronkelijk jaarverslag 2025. Netto-omzet voor 2024 in de vergelijkende kolom van de resultatenrekening, gedrukte p. 4.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Troedsson & Nilsson: oorspronkelijk jaarverslag via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)Skånes Pallservice AB: jaarverslag 2025
Uitgever: Skånes Pallservice AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 2025, met vergelijkende cijfers voor 2024
Skånes Pallservice AB, oorspronkelijk jaarverslag 2025. Netto-omzet voor 2024 in de vergelijkende kolom van de resultatenrekening, gedrukte p. 3.
Kies het boekjaar dat in de verwijzing staat en open het oorspronkelijke jaarverslag. Paginaverwijzingen betreffen gedrukte pagina’s, tenzij uitdrukkelijk een PDF-pagina wordt vermeld.
Skånes Pallservice: oorspronkelijk jaarverslag via Hitta (opent in een nieuw tabblad)KRP: over het bedrijf en de bedrijfsgeschiedenis
Uitgever: KRP
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
KRP: over het bedrijf en de bedrijfsgeschiedenis.
KRP: de bedrijfsgeschiedenis (opent in een nieuw tabblad)Neqtar: overname van Palcon, 2 september 2025
Uitgever: Neqtar, adviseur van de verkoper
Type: Oorspronkelijke informatie van het bedrijf of de betrokken partij
Periode of datum: 2 september 2025
Neqtar: overname van Palcon, 2 september 2025. Adviseur van de verkoper, transactie en vermelde eigenaar van KRP.
Neqtar: overnameaankondiging van de Palcon-transactie (opent in een nieuw tabblad)Hillerstorps Special Emballage / HSE Hörnstenen
Hillerstorps Special Emballage AB: jaarverslag 2024/25
Uitgever: Hillerstorps Special Emballage AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 1 juli 2024–30 juni 2025
Ondernemingsnummer 556787-5884. Boekjaar en activiteiten p. 1–2; resultatenrekening p. 4; kasstroomoverzicht p. 7; personeel in toelichting 2 en groepsvordering in toelichting 9.
Kies het vermelde jaar en open het oorspronkelijke jaarverslag. De paginaverwijzingen hier betreffen de PDF-pagina's.
Hillerstorps Special Emballage: oorspronkelijk jaarverslag via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)HSE Hörnstenen AB: jaarverslag 2024/25
Uitgever: HSE Hörnstenen AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 1 juli 2024–30 juni 2025
Ondernemingsnummer 559432-7768. Activiteiten en investeringen p. 2, financiële deelnemingen en toelichtingen p. 7–8. De jaarrekening van de moedermaatschappij geeft geen groepsomzet weer.
Kies het vermelde jaar en open het oorspronkelijke jaarverslag. De paginaverwijzingen hier betreffen de PDF-pagina's.
HSE Hörnstenen: oorspronkelijk jaarverslag via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)Hillerstorps Special Emballage AB: jaarverslag 2022/23
Uitgever: Hillerstorps Special Emballage AB
Type: Oorspronkelijk jaarverslag · registerarchief
Periode of datum: 1 juli 2022–30 juni 2023
Het bestuursverslag op p. 2 vermeldt dat HSE Hörnstenen AB alle aandelen heeft overgenomen. De eigendomsrelatie wordt vergeleken met het verslag 2024/25, p. 2.
Kies het vermelde jaar en open het oorspronkelijke jaarverslag. De paginaverwijzingen hier betreffen de PDF-pagina's.
HSE: open het oorspronkelijke jaarverslag 2022/23 via Allabolag (opent in een nieuw tabblad)HSE: Erik Davidsson en het familiebedrijf
Uitgever: Hillerstorps Special Emballage
Type: Het eigen medewerkersportret van het bedrijf
Periode of datum: Gecontroleerd op 11 oktober 2026
Omschrijft Erik Davidsson als fabrieksmanager, derde generatie en deel van een familiebedrijf. De informatie stelt geen persoonlijke aandelenbelangen vast.
Eigen bedrijfsinformatie en registergegevens worden telkens met hun brontype aangeduid.
HSE: het familiebedrijf en de derde generatie (opent in een nieuw tabblad)HSE: Nieuwe machine, nieuwe mogelijkheden!
Uitgever: Hillerstorps Special Emballage
Type: Oorspronkelijke bedrijfsaankondiging
Periode of datum: 14 maart 2025
Volgens het bedrijf werd begin 2025 een nieuwe machine geïnstalleerd om grotere producten te verwerken. Werkelijke productievolumes of rendement worden niet vermeld.
Eigen bedrijfsinformatie en registergegevens worden telkens met hun brontype aangeduid.
HSE: de machine-investering in de aankondiging van maart (opent in een nieuw tabblad)HSE: Meer ruimte voor groei
Uitgever: Hillerstorps Special Emballage
Type: Oorspronkelijke bedrijfsaankondiging
Periode of datum: 30 september 2025
Plannen voor extra werkplekken op kantoor en vergaderruimtes na de balansdatum van 30 juni 2025; de informatie maakt geen deel uit van de resultaten van het onderzochte boekjaar.
Eigen bedrijfsinformatie en registergegevens worden telkens met hun brontype aangeduid.
HSE: de aankondiging over nieuwe kantoorruimte (opent in een nieuw tabblad)HSE Hörnstenen AB: geregistreerde uiteindelijke begunstigde
Uitgever: Ratsit
Type: Registergegevens via een commerciële registerdienst
Periode of datum: Gecontroleerd op 11 oktober 2026
Samuel Sten Åke Davidsson wordt vermeld als degene die 100 % controleert. Geregistreerde controle bewijst geen rechtstreeks aandelenbelang; tussenliggende vennootschappen zijn niet in kaart gebracht.
Eigen bedrijfsinformatie en registergegevens worden telkens met hun brontype aangeduid.
Ratsit: de geregistreerde uiteindelijke begunstigde van HSE Hörnstenen (opent in een nieuw tabblad)

