Transakcje stojące za zestawieniem
Kilka znanych marek opakowaniowych ma dziś wspólnego właściciela. Firmy rodzinne inwestują w nowe zakłady, podczas gdy w wielu przedsiębiorstwach marże są pod presją. Za zestawieniem przychodów kryje się opowieść o transakcjach zmieniających branżę — i o kapitale, który zdążono już zaangażować, gdy popyt słabnie albo duży klient upada.
Gdy wiosną 2025 r. Dansk Træemballage kupił Karl Hedin Emballage, kolejna szwedzka firma przemysłowa trafiła w ręce zagranicznego właściciela. Nabywca był jednak obecny w Szwecji już wcześniej, poprzez Aven Rabbalshede.
Przejęcie wpisywało się w jasno określony kierunek. Pięć lat wcześniej współwłaściciel Kirk Kapital wskazał Szwecję i Norwegię jako rynki dalszej konsolidacji. Hedin stał się kolejnym krokiem w budowie większej grupy opakowaniowej. [16].
Inne firmy rosną dzięki własnym inwestycjom. Åsljunga-Pallen ma za sobą rok dużych nakładów, a Kjell & Co rozbudował zakład w Kumla. W Nefab Packaging Sweden widać skutki inwestowania w moce produkcyjne dla Northvolt. Sprzedaż GLF rośnie, ale wynik operacyjny maleje.
Co się dzieje, gdy coraz więcej fabryk trafia pod wspólną kontrolę, inwestycje rosną, a wielu firmom zostaje mniej z każdej korony przychodów ze sprzedaży? Odpowiedzi tkwią w powiązaniach między rachunkiem zysków i strat, finansowaniem a własnością. To właśnie te powiązania śledzi niniejsza analiza.
Analiza powstała dla GLF, które samo jest uwzględnione w porównaniu i oceniane na tych samych zasadach co pozostałe firmy.
Właściciele i modele biznesowe
Przejęcia skupiają fabryki i marki rynkowe pod wspólną kontrolą. Struktura własności mówi też, gdzie zapadają decyzje o kapitale.
Różne nazwy — ten sam właściciel
Poszukując kilku dostawców, można trafić na różne nazwy, a mimo to na tego samego właściciela.
Jednym z przykładów są Aven i Karl Hedin Emballage. Innym — KRP, Allbox, Troedsson & Nilsson i Skånes Pallservice. Hillerstorps Special Emballage pokazuje jeszcze inny model: spółka produkcyjna należy do HSE Hörnstenen, a jej właściciel inwestuje także poza branżą opakowań drewnianych. [48].
Dla klienta, który chce rozdzielić zakupy między różnych dostawców, to istotna różnica. Wspólny właściciel może stworzyć warunki do koordynacji finansowania, zakupów i inwestycji. Zakres tej koordynacji trzeba jednak zbadać osobno w każdej grupie; spółki siostrzane nie muszą mieć tych samych cen, kierownictwa sprzedaży ani oferty produktowej.
Także zwyczajowy podział na firmy rodzinne i kapitał private equity jest tu zbyt uproszczony. Rodzina prowadząca fabrykę palet odgrywa inną rolę niż rodzina inwestująca w wiele przedsiębiorstw przemysłowych.
Kirk Kapital należy do tej drugiej kategorii i obejmuje mniejszościowe udziały w firmach. Rodzina założycieli Nefab dzieli własność na najwyższym szczeblu ze sferą Wallenbergów. Vida Packaging należy do międzynarodowej grupy przemysłu leśnego. Każdy z tych trzech modeli różni się od firmy rodzinnej, w której właściciele sami kierują codzienną produkcją i sprzedażą. [17], [22].
Mapa właścicieli
Jak powiązane są spółki
Dwie różne nazwy dostawców mogą prowadzić do tego samego właściciela. Tutaj można prześledzić główne łańcuchy powiązań i zobaczyć granice dostępnych materiałów.
Linia ciągła: potwierdzona bezpośrednia własność.
Linia przerywana: deklarowane powiązanie, przynależność do grupy lub relacja historyczna.
Vida PackagingWłaściciel: grupa przemysłowa
- Canfor CorporationNotowana na giełdzie grupa przemysłu leśnego · Kanada
- Vida ABSzersza grupa kapitałowa przemysłu leśnegoCanfor Corporation → 77 %[9][10]
- Vida Packaging ABOpakowania drewniane · główna pozycja w porównaniuVida AB → 100 %[7]
- Vida Packaging Logistics ABSpółka zależna · FalunVida Packaging AB → 60 % kapitału[7]
Koniec roku obrotowego 31 grudnia 2025; udział Canfor wynoszący 77 % podano także w maju 2026
Vida AB i Canfor pokazano, aby objaśnić strukturę własności. Ich całkowitych przychodów nie wykorzystujemy w zestawieniu branży opakowaniowej.
Nie pokazujemy tu podziału pozostałych udziałów w Vida i Logistics. Udział w kapitale nie zawsze jest równy udziałowi w głosach.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
Aven / Karl HedinGrupa przemysłowa z rodzinnym inwestorem mniejszościowym
- DTE Holding A/SDansk Træemballage Holding · ostateczna kontrola nie jest w pełni ustalona
- Kirk Kapital Strategic InvestmentsSpółka inwestycyjna w ramach Kirk Kapital · kapitał rodzinny
- Dansk Træemballage A/SWspólny właściciel przemysłowy · DaniaDTE Holding A/S → 60 %; Kirk Kapital Strategic Investments → 40 %[14][15][16]
- Aven Rabbalshede ABDziałalność w Szwecji · w DTE od 2015 r.Dansk Træemballage A/S → 100 %[11]
- AB Karl Hedin EmballageDziałalność w Szwecji · w DTE od 9 maja 2025Dansk Træemballage A/S → 100 %[12]
- AB Karl Hedin RättvikSpółka zależna HedinAB Karl Hedin Emballage → 100 % kapitału i głosów[12]
- Boardic ABSpółka zależna HedinAB Karl Hedin Emballage → 100 % kapitału i głosów[12]
- Edvardssons i Bredbyn ABSpółka zależna HedinAB Karl Hedin Emballage → 100 % kapitału i głosów[12]
Udziały według sprawozdań na 31 grudnia 2025
Podział 60/40 jest potwierdzony. Nie zweryfikowano ostatecznych właścicieli będących osobami fizycznymi ani umów dotyczących kontroli nad całym pakietem DTE Holding.
Schemat pokazuje główne powiązania w Szwecji, a nie pełną międzynarodową strukturę spółek DTE.
Aven i Karl Hedin pokazano razem, aby uwidocznić wspólnego właściciela. To dwie szwedzkie spółki akcyjne należące do Dansk Træemballage A/S.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
| Od | Do | Relacja | Źródło |
|---|---|---|---|
| DTE Holding A/S | Dansk Træemballage A/S | 60 % | [14] |
| Kirk Kapital Strategic Investments | Dansk Træemballage A/S | 40 % | [15][16] |
| Dansk Træemballage A/S | Aven Rabbalshede AB | 100 % | [11] |
| Dansk Træemballage A/S | AB Karl Hedin Emballage | 100 % | [12] |
| AB Karl Hedin Emballage | AB Karl Hedin Rättvik | 100 % kapitału i głosów | [12] |
| AB Karl Hedin Emballage | Boardic AB | 100 % kapitału i głosów | [12] |
| AB Karl Hedin Emballage | Edvardssons i Bredbyn AB | 100 % kapitału i głosów | [12] |
Nefab Packaging SwedenRodzina założycieli wraz z kapitałem instytucjonalnym
- Rodzina założycieli Nordgren / PihlWłasność na nadrzędnym szczeblu
- Sfera WallenbergówWallenberg Investments opisuje swój udział
- Nefab — kontekst własnościNadrzędna grupa kapitałowa · bez pozycji przychodowej w tym zestawieniuRodzina założycieli Nordgren / Pihl → 50 % · własność na nadrzędnym szczeblu; sfera Wallenbergów → 50 % · własność na nadrzędnym szczeblu[54][22]
- Nefab Packaging Sweden ABOsoba prawna objęta porównaniemNefab — kontekst własności → Należy do · pośrednie podmioty prawne nie są pokazane[20]
- Farusa Emballage ABSzwedzka spółka zależna · LommaNefab Packaging Sweden AB → 100 % kapitału i głosów[20]
- Nefab Tech S.A. de C.V.Spółka zależna · MeksykNefab Packaging Sweden AB → 99 % kapitału i głosów[20]
- Nefab Trio-Emballage ABW całości własność w 2025 r. · połączenie 30 stycznia 2026Nefab Packaging Sweden AB → 100 % w 2025 r. · następnie połączenie spółek[20]
- Nefab Edge Emballage ABW całości własność w 2025 r. · połączenie 30 stycznia 2026Nefab Packaging Sweden AB → 100 % w 2025 r. · następnie połączenie spółek[20]
Kontekst własności zweryfikowany 9 października 2026; udziały według sprawozdania za 2025 r.
Górny poziom 50/50 pokazuje kontekst własności. Nie należy go odczytywać jako pełnego, aktualnego łańcucha prawnej własności prowadzącego do Packaging Sweden.
Sprawozdanie roczne 2025 opisuje FAM jako właściciela 50 procent Nefab Holding. Po reorganizacji w 2026 r. używamy tu określenia „sfera Wallenbergów”; nie ustalono konkretnego przeniesienia akcji.
Packaging Sweden nie sporządza własnego skonsolidowanego sprawozdania finansowego. Schemat pokazuje wybrane udziały i nie powinien służyć do sumowania przychodów.
Edge i Trio pokazano jako historyczne spółki zależne; obie zostały włączone do Packaging Sweden 30 stycznia 2026.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
| Od | Do | Relacja | Źródło |
|---|---|---|---|
| Rodzina założycieli Nordgren / Pihl | Nefab — kontekst własności | 50 % · własność na nadrzędnym szczeblu | [54][22] |
| Sfera Wallenbergów | Nefab — kontekst własności | 50 % · własność na nadrzędnym szczeblu | [54][22] |
| Nefab — kontekst własności | Nefab Packaging Sweden AB | Należy do · pośrednie podmioty prawne nie są pokazane | [20] |
| Nefab Packaging Sweden AB | Farusa Emballage AB | 100 % kapitału i głosów | [20] |
| Nefab Packaging Sweden AB | Nefab Tech S.A. de C.V. | 99 % kapitału i głosów | [20] |
| Nefab Packaging Sweden AB | Nefab Trio-Emballage AB | 100 % w 2025 r. · następnie połączenie spółek | [20] |
| Nefab Packaging Sweden AB | Nefab Edge Emballage AB | 100 % w 2025 r. · następnie połączenie spółek | [20] |
NorrlandspallPrywatna grupa przedsiębiorstw; ostateczni właściciele będący osobami fizycznymi niezweryfikowani
- Norrlandspall Invest ABJednostka dominująca grupy · ostateczni właściciele będący osobami fizycznymi niezweryfikowani
- Norrlandspall ABHandel paletami i obieg zwrotnyNorrlandspall Invest AB → 100 % kapitału[23]
- Returpallsystemet Sverige ABSpółka zależnaNorrlandspall Invest AB → 100 % kapitału[23]
- Norrlandspall Fastigheter Umeå ABNieruchomości produkcyjne i operacyjneNorrlandspall Invest AB → 100 % kapitału[23]
- Norrlandspall Fastigheter Örebro ABNieruchomości produkcyjne i operacyjneNorrlandspall Invest AB → 100 % kapitału[23]
- Norrlandspall ASSpółka zależna · NorwegiaNorrlandspall Invest AB → 100 % kapitału[23]
Koniec roku obrotowego 31 grudnia 2025
Nie zweryfikowano aktualnego dokumentu pierwotnego dotyczącego właścicieli będących osobami fizycznymi. Dlatego schemat kończy się na Invest AB.
Rola Norrlandspall w Byggpall nie oznacza posiadania ani zarządzania całym systemem zwrotnym; Byggpall nie jest pokazany jako spółka zależna.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
| Od | Do | Relacja | Źródło |
|---|---|---|---|
| Norrlandspall Invest AB | Norrlandspall AB | 100 % kapitału | [23] |
| Norrlandspall Invest AB | Returpallsystemet Sverige AB | 100 % kapitału | [23] |
| Norrlandspall Invest AB | Norrlandspall Fastigheter Umeå AB | 100 % kapitału | [23] |
| Norrlandspall Invest AB | Norrlandspall Fastigheter Örebro AB | 100 % kapitału | [23] |
| Norrlandspall Invest AB | Norrlandspall AS | 100 % kapitału | [23] |
Gyllsjö TräindustriFirma rodzinna według własnego opisu spółki
- Deklarowana rodzina właścicieliWedług spółki firma rodzinna od 1946 r.
- AB Gyllsjö TräindustriZintegrowana działalność tartaczna i produkcja paletDeklarowana rodzina właścicieli → Deklarowana własność rodzinna · udziały niezweryfikowane[28]
- Industrispik Linan ABWłasna produkcja gwoździAB Gyllsjö Träindustri → 100 % kapitału[27]
- Gyllsjö Energi ABSpółka energetyczna w grupieAB Gyllsjö Träindustri → 100 % kapitału[27]
- Spółka komandytowa w grupieSprawozdanie roczne podaje nazwę Johannes Persson KBAB Gyllsjö Träindustri → 90 % kapitału[27]
Koniec roku obrotowego 31 sierpnia 2025; informacja o rodzinie zweryfikowana 9 października 2026
Nie zweryfikowano pełnego, aktualnego podziału akcji między osoby fizyczne.
Nazwę spółki komandytowej podano zgodnie z oryginałem; poszczególne serwisy rejestrowe stosują różną pisownię. Wkładu tej działalności nie wyodrębniono w tym zestawieniu.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
| Od | Do | Relacja | Źródło |
|---|---|---|---|
| Deklarowana rodzina właścicieli | AB Gyllsjö Träindustri | Deklarowana własność rodzinna · udziały niezweryfikowane | [28] |
| AB Gyllsjö Träindustri | Industrispik Linan AB | 100 % kapitału | [27] |
| AB Gyllsjö Träindustri | Gyllsjö Energi AB | 100 % kapitału | [27] |
| AB Gyllsjö Träindustri | Spółka komandytowa w grupie | 90 % kapitału | [27] |
Åsljunga-PallenRodzinna firma operacyjna według własnej historii
- Rodzina NilssonWedług historii firmy właścicielem i prowadzącym jest Stefan Nilsson
- Åsljunga-Pallen Service ABJednostka dominująca grupyRodzina Nilsson → Deklarowana rodzina właścicieli · udziały poszczególnych osób niezweryfikowane[35]
- Åsljunga-Pallen ABTartak i produkcja paletÅsljunga-Pallen Service AB → 100 % kapitału i głosów[34]
Koniec roku obrotowego 30 czerwca 2025; informacja o rodzinie zweryfikowana 9 października 2026
Informacja o rodzinie dotyczy działalności opisanej w historii spółki. Nie potwierdza bezpośredniego udziału konkretnej osoby w akcjach Service AB.
Rozróżniamy jednostkę dominującą grupy i spółkę prowadzącą działalność operacyjną. Przychody w zestawieniu dotyczą grupy.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
GLF Pallet GroupRodzinna firma operacyjna
- Johan WesterTrzecie pokolenie · historia rodziny sięga 1941 r.
- GLF Pallet Group ABJednostka dominująca grupy · SzwecjaJohan Wester → 100 % akcji i głosów[37]
- GLF Genarp ABProdukcja i handel · SzwecjaGLF Pallet Group AB → 100 % kapitału i głosów[37]
- GLF Fastighets ABSpółka nieruchomościowa · SzwecjaGLF Pallet Group AB → 100 % kapitału i głosów[37]
- GLF Fastighet Sävsjöström ABSpółka nieruchomościowa · SzwecjaGLF Pallet Group AB → 100 % kapitału i głosów[37]
- GLF Polska Sp. z o.o.Produkcja · Słupsk, PolskaGLF Genarp AB → 100 %[37][36]
- GLF Polska Mielec Sp. z o.o.Produkcja · PolskaGLF Genarp AB → 100 %[37][36][56]
- MW Property Sp. z o.o.Spółka nieruchomościowa · PolskaGLF Genarp AB → 100 %[37][36]
- GLF TRÄAB ABOpakowania drewniane · SävsjöströmGLF Genarp AB → 100 %[37][36]
Dane o własności ze sprawozdania za 2025 r.; strona spółki zweryfikowana 9 października 2026
Historię rodziny od 1941 r. należy odróżnić od roku rejestracji obecnej spółki dominującej: 2017.
Spółki i lokalizacje produkcji to różne rzeczy. Jedna osoba prawna może mieć kilka zakładów.
Analiza powstała dla GLF, które również jest uwzględnione w porównaniu.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
| Od | Do | Relacja | Źródło |
|---|---|---|---|
| Johan Wester | GLF Pallet Group AB | 100 % akcji i głosów | [37] |
| GLF Pallet Group AB | GLF Genarp AB | 100 % kapitału i głosów | [37] |
| GLF Pallet Group AB | GLF Fastighets AB | 100 % kapitału i głosów | [37] |
| GLF Pallet Group AB | GLF Fastighet Sävsjöström AB | 100 % kapitału i głosów | [37] |
| GLF Genarp AB | GLF Polska Sp. z o.o. | 100 % | [37][36] |
| GLF Genarp AB | GLF Polska Mielec Sp. z o.o. | 100 % | [37][36][56] |
| GLF Genarp AB | MW Property Sp. z o.o. | 100 % | [37][36] |
| GLF Genarp AB | GLF TRÄAB AB | 100 % | [37][36] |
Triple Kjell / Kjell & CoRodzinna firma operacyjna według spółki
- Rodzina KjellGöran założył firmę; Johan i Fredrik pełnią funkcje operacyjne
- Triple Kjell ABJednostka dominująca grupyRodzina Kjell → Deklarowana własność rodzinna · udziały niezweryfikowane[39]
- Kjell & Co AktiebolagObsługa palet i opakowania · KarlstadTriple Kjell AB → 100 % kapitału[38]
- Göran Kjell ABSpółka zależnaKjell & Co Aktiebolag → 100 % kapitału[57]
- Kjell & Co Stockholm ABSpółka zależnaKjell & Co Aktiebolag → 100 % kapitału[57]
Koniec roku obrotowego 31 grudnia 2025; informacja o rodzinie zweryfikowana 9 października 2026
Nie ustalono tu dokładnych, aktualnych udziałów poszczególnych członków rodziny w akcjach.
Współpraca Kjell & Co w ramach CPL nie oznacza, że pozostali członkowie CPL są spółkami zależnymi Triple Kjell.
Schemat dotyczy firmy opakowaniowej Kjell & Co, a nie sprzedawcy elektroniki o podobnej nazwie.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
Simlinge Finans / KRP-gruppenGrupa przemysłowa kierowana przez właściciela według informacji o transakcji
- Anders NilssonWłaściciel i dyrektor generalny KRP według doradcy sprzedającego
- Simlinge Finans ABJednostka dominująca grupy w analizowanym sprawozdaniu rocznymAnders Nilsson → Deklarowany właściciel będący osobą fizyczną · bezpośredni udział w akcjach niezweryfikowany[46]
- KRP Pall & Emballage ABSpółka prowadząca działalność operacyjnąSimlinge Finans AB → 100 % kapitału[60]
- Allbox & BHB ABSpółka prowadząca działalność operacyjnąSimlinge Finans AB → 100 % kapitału[60]
- Troedsson & Nilsson ABSpółka prowadząca działalność operacyjnąSimlinge Finans AB → 100 % kapitału[60]
- Skånes Pallservice ABSpółka prowadząca działalność operacyjnąSimlinge Finans AB → 100 % kapitału[60]
- Höjars Emballage ABSpółka prowadząca działalność operacyjnąSimlinge Finans AB → 100 % kapitału[60]
- Strandbergs Emballage ABSpółka prowadząca działalność operacyjnąSimlinge Finans AB → 100 % kapitału[60]
- KRP Trading ABDawna spółka pośrednia · włączona do Simlinge w 2024 r.Simlinge Finans AB → W całości własność przed połączeniem w 2024 r.[40]
- Palcon Trading ABPrzejęta w 2025Simlinge Finans AB → 100 % kapitału[60]
- Klexab Export Emballage ABPrzejęta w 2025Simlinge Finans AB → 100 % kapitału[60]
Struktura grupy na 31 grudnia 2025 według not 12 i 19 oryginalnego sprawozdania rocznego.
Drzewo własności pokazuje cztery większe marki. Palcon i Klexab uwzględniono także w rozwijanej liście oraz w widoku mobilnym.
W komunikacie o transakcji Anders Nilsson jest wskazany jako właściciel i dyrektor generalny KRP. Jego bezpośredni udział w akcjach Simlinge nie został zweryfikowany.
Grupa obejmuje 13 szwedzkich spółek zależnych będących w całości jej własnością, w tym spółki zajmujące się wynajmem i nieruchomościami. KRP Trading pokazano jako historyczny podmiot włączony do innej spółki przez połączenie.
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
| Od | Do | Relacja | Źródło |
|---|---|---|---|
| Anders Nilsson | Simlinge Finans AB | Deklarowany właściciel będący osobą fizyczną · bezpośredni udział w akcjach niezweryfikowany | [46] |
| Simlinge Finans AB | KRP Pall & Emballage AB | 100 % kapitału | [60] |
| Simlinge Finans AB | Allbox & BHB AB | 100 % kapitału | [60] |
| Simlinge Finans AB | Troedsson & Nilsson AB | 100 % kapitału | [60] |
| Simlinge Finans AB | Skånes Pallservice AB | 100 % kapitału | [60] |
| Simlinge Finans AB | Höjars Emballage AB | 100 % kapitału | [60] |
| Simlinge Finans AB | Strandbergs Emballage AB | 100 % kapitału | [60] |
| Simlinge Finans AB | KRP Trading AB | W całości własność przed połączeniem w 2024 r. | [40] |
| Simlinge Finans AB | Palcon Trading AB | 100 % kapitału | [60] |
| Simlinge Finans AB | Klexab Export Emballage AB | 100 % kapitału | [60] |
Hillerstorps Special Emballage / HSE HörnstenenRodzinna firma produkcyjna ze spółką holdingową
- Samuel DavidssonZarejestrowany beneficjent rzeczywisty; rodzinna działalność operacyjna[53]
- HSE Hörnstenen ABSpółka holdingowa; zarządza spółkami zależnymiZarejestrowana kontrola: 100 %; bez potwierdzenia bezpośredniego udziału w kapitale. [53]
- Hillerstorps Special Emballage ABWłasny zakład w Kävsjö; jego przychody podano w zestawieniuCałość udziałów według oryginalnego sprawozdania 2022/23; sprawozdanie 2024/25 potwierdza, że relacja ze spółką dominującą trwa. [49]
Koniec roku obrotowego: 30 czerwca 2025; informacje o rodzinie i dane rejestrowe sprawdzono 11 października 2026.
Informacja Ratsit dotyczy zarejestrowanej kontroli nad HSE Hörnstenen. Nie określa bezpośredniego udziału Samuela Davidssona w kapitale ani ewentualnych ogniw pośrednich.
HSE opisuje działalność operacyjną jako firmę rodzinną. Erik Davidsson reprezentuje według spółki trzecie pokolenie. Inwestycji Hörnstenen w doradztwo i Heijel nie uwzględniono w przychodach z opakowań drewnianych.[50]
Pokaż powiązania właścicielskie i ich źródła
| Od | Do | Relacja | Źródło |
|---|---|---|---|
| Samuel Davidsson | HSE Hörnstenen AB | Zarejestrowana kontrola: 100 %; bezpośredniego udziału w kapitale i ogniw pośrednich nie ustalono | [53] |
| HSE Hörnstenen AB | Hillerstorps Special Emballage AB | Całość udziałów według sprawozdania 2022/23; relacja ze spółką dominującą potwierdzona w 2024/25 | [49] |
Na każdym schemacie podano datę udziałów i struktury własności. Informacje o rodzinach przypisano firmom lub stronom transakcji. Schematy są wyborem powiązań i nie powinny służyć do sumowania przychodów grup.
Kategorie właścicieli nie są oceną jakości. Zarówno rodzina prowadząca fabrykę, jak i rodzina inwestująca w przedsiębiorstwa mogą kupować konkurentów, finansować ekspansję kredytem i inwestować w automatyzację. Różnica polega na tym, kto podejmuje decyzje, jakim kapitałem dysponuje i do jakiej szerszej działalności należy fabryka.
Struktura własności zostawia też ślady w sprawozdaniach: zakupy od spółki siostrzanej, pieniądze na rachunku grupowym czy wspólne finansowanie przejęć. Te zależności często ujawniają się dopiero w notach.
Jedna paleta — wiele modeli biznesowych
Jeden producent ma własny tartak. Drugi sprzedaje rozwiązanie dopasowane do delikatnego ładunku. Trzeci zarabia na tym, że ta sama paleta wraca i może zostać użyta ponownie.
Znajdziemy tu zarówno standardowe palety EUR, jak i dostosowane do potrzeb klienta opakowania drewniane oraz obieg zwrotny. Każdy z tych modeli stawia inne wymagania kapitałowe i organizacyjne. Zestawienie przychodów ujmuje firmy razem, ale nie czyni ich w pełni porównywalnymi.
U zintegrowanego producenta zaopatrzenie w surowiec, maszyny i dostawy muszą działać wspólnie. Vida dokonuje dużej części zakupów w ramach grupy właścicielskiej. Gyllsjö ma zarówno tartak, jak i własną produkcję gwoździ. Åsljunga łączy działalność tartaczną z produkcją palet.
Kontrola nad większą liczbą etapów może zapewniać swobodę działania, ale każdy z nich wymaga kapitału, kompetencji i odpowiedniego wykorzystania mocy. Własna produkcja materiału nie gwarantuje niższego kosztu niż zakup od zewnętrznego dostawcy. Liczy się też jakość drewna i jego przydatność w procesie, co Svenskt Trä opisuje w opracowaniu o drewnie opakowaniowym. [3].
W przypadku opakowań specjalnych część wartości polega na rozwiązaniu problemu transportowego klienta. Konstrukcja ma chronić ładunek i sprawdzać się podczas jego obsługi. Cenę samego opakowania trzeba więc zestawić z kosztami transportu i ewentualnych uszkodzeń. Drewno i gwoździe to tylko część rachunku ekonomicznego.
W modelu opartym na zwrotach wiele pracy pozostaje po dostawie. Paletę trzeba odebrać, posortować i być może naprawić przed kolejnym użyciem. Duża liczba palet w obiegu nie musi więc oznaczać dużej produkcji nowych palet. Przychody nie ujawniają też, ile razy zostają one wykorzystane.
Ponowne wykorzystanie zyskuje tu konkretny wymiar ekonomiczny. Paleta zachowuje wartość, jeśli wraca w stanie nadającym się do użytku lub można ją naprawić za rozsądną cenę. Tę wartość trzeba jednak odzyskać, czasem dosłownie. Odbiór i transport są tak samo częścią biznesu jak towar, który kiedyś dostarczono.
Rola Norrlandspall w Byggpall pokazuje, jak zadania dostawcy mogą obejmować cały okres użytkowania. Relacja z klientem dotyczy wówczas również tego, co dzieje się z paletą, gdy jest pusta, uszkodzona lub znajduje się daleko od pierwszego odbiorcy.
Ponowne wykorzystanie wymaga sprawnego systemu
Unijne rozporządzenie w sprawie opakowań, PPWR, zaczęło być co do zasady stosowane 12 sierpnia 2026. Wymogi ponownego użycia są wprowadzane stopniowo i zależą od rodzaju opakowania, podmiotu, przepływu oraz wyjątków. Udokumentowane systemy zwrotne i rzeczywisty sposób obsługi nabierają więc dużego znaczenia. Sama techniczna możliwość ponownego użycia produktu to tylko część zadania. [4].
Także statystyki środowiskowe wymagają uważnej lektury. W obliczeniu SCB wskaźnika recyklingu materiałowego opakowań drewnianych naprawy umożliwiające ponowne użycie uwzględnia się zarówno w liczniku, jak i w mianowniku. Ten procent mierzy zatem coś innego niż udział transportów paletowych wykonywanych z użyciem palet używanych ponownie. [5].
Także zezwolenia trzeba odczytywać we właściwym kontekście. Jordbruksverket rozróżnia znakowanie opakowań drewnianych poddanych obróbce we własnym zakładzie i opakowań obrabianych u innego podmiotu. Samo zezwolenie na znakowanie nie wystarcza więc do ustalenia, czy fabryka ma własną obróbkę cieplną. [6].
Dla kupującego liczy się to, jakie zadanie faktycznie realizuje dostawca. Własne tartaki, prace konstrukcyjne i obieg zwrotny wymagają różnych zasobów. Widać to również w finansach firm.
Inwestycje i rentowność
Sprzedaż, wynik i przepływy pieniężne mogą zmieniać się w różnych kierunkach. Trzeba je analizować razem z inwestycjami i finansowaniem.
Inwestycje rosły, gdy sprzedaż malała
Firmy zwiększały inwestycje w tym samym czasie, gdy spadały ich przychody. Statystyki SCB pokazują, jak obie krzywe rozchodziły się w przeciwnych kierunkach.
W jednostkach statystycznych przedsiębiorstw zaklasyfikowanych do produkcji opakowań drewnianych przychody netto ze sprzedaży spadły z 6,42 mld SEK w 2022 r. do 5,55 mld SEK w 2024 r. W tym ostatnim roku sprzedaż zmalała o około trzy procent. Inwestycje brutto zmieniły się w przeciwnym kierunku: ze 199 do 319 mln SEK, co oznacza wzrost o ponad 60 procent. [1].
Przychody i inwestycje
Przychody i inwestycje branży w latach 2022–2024
W 2024 r. nominalna sprzedaż branży spadła, natomiast wydatki inwestycyjne wzrosły. Sprawozdania finansowe ujmują różne etapy wieloletnich przedsięwzięć.
Przychody netto ze sprzedaży · mln SEK
−3,0 %2024 w porównaniu z 2023
Inwestycje brutto · mln SEK
+60,3 %2024 w porównaniu z 2023
Jednostki statystyczne przedsiębiorstw SCB w SNI 16.24, ceny bieżące. Wykresy mają różne skale wartości, zaczynające się od zera. Zbiór nie odpowiada grupom z zestawienia i nie pokazuje ani liczby palet, ani potwierdzonego nadmiaru mocy produkcyjnych.
Pokaż dane źródłowe i obliczenia
| Rok | Przychody netto ze sprzedaży, mln SEK | Inwestycje brutto, mln SEK |
|---|---|---|
| 2022 | 6 417 | 266 |
| 2023 | 5 723 | 199 |
| 2024 | 5 549 | 319 |
Wybór: SNI 16.24, jednostki statystyczne przedsiębiorstw, ceny bieżące. Statystyki przemysłowe nie mierzą całego szwedzkiego popytu na palety i nie mogą służyć jako mianownik do obliczania udziałów rynkowych firm z zestawienia.
Spadek przychodów nie jest też miarą wolumenu. Na kwoty wpływają ceny sprzedaży i struktura produktów, a także zakres uwzględnionej działalności. Ponadto jednostki statystyczne przedsiębiorstw SCB mają inne granice niż poszczególne spółki akcyjne oraz porównywane tu grupy kapitałowe. [2].
Budowa nowego zakładu rzadko przebiega w rytmie sprawozdań finansowych. Można go zamówić w dobrych latach, zapłacić za niego, gdy popyt słabnie, i uruchomić produkcję dopiero później. Każde sprawozdanie ujmuje kolejny etap tego samego projektu.
Åsljunga i Triple Kjell znajdują się na różnych etapach tego procesu. Duży odpływ inwestycyjny Åsljunga przypada na rok do czerwca 2024. W Triple Kjell w grudniu 2025 nadal pozostają znaczne inwestycje budowlane w toku, przed otwarciem zakładu w Kumla w 2026 r.
Dzisiejsze przychody nie dają więc pełnego obrazu przyszłych mocy produkcyjnych. Pieniądze wydaje się, zanim inwestycja dowiedzie swojej wartości. Po uruchomieniu zakładu bieżąca działalność musi pokrywać amortyzację, odsetki i koszty zatrudnienia. Możliwość większych dostaw trzeba też przełożyć na rentowną sprzedaż.
Zmiany właścicieli i inwestycje
Przejęcia, połączenia i inwestycje 2015–2026
Przejęcia, nowi współwłaściciele i połączenia zmieniają zarówno firmy, jak i dane, które można porównywać między latami.
- 2015Aven staje się częścią DTEWedług historii Aven DTE kupuje Aven Rabbalshede i Aven Holmestrand.[18]
Rok przejęcia · Przejęcie
- Kwiecień 2015FAM wchodzi do NefabFAM zostaje właścicielem 50 procent po odkupieniu firmy przez rodzinę założycieli w 2014 r.[21]
Miesiąc zmiany własności · Zmiana własności
- 5 listopada 2020Kirk Kapital kupuje 40 procent DTEKomunikat właścicielski wskazuje dalszą konsolidację, szczególnie w Szwecji i Norwegii.[16]
Dzień publikacji · Zmiana własności
- 2022Kjell & Co kupuje działalność w StockholmW ciągu roku Kjell & Co przejmuje 100 procent Kjell & Co Stockholm.[38]
Rok przejęcia · Przejęcie
- Rok do czerwca 202458,6 mln SEK wydatków inwestycyjnychW roku obrotowym grupa wydaje 58 585 586 koron szwedzkich na inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe.[34]
Okres sprawozdawczy · Inwestycja
- 1 czerwca 2024Dołącza Edvardssons i BredbynKarl Hedin Emballage przejmuje Edvardssons.[12]
Dzień przejęcia · Przejęcie
- 10 grudnia 2024Canfor zwiększa udział do 77 procentCanfor ogłasza zakup kolejnych siedmiu punktów procentowych udziału w Vida.[9]
Dzień publikacji · Zmiana własności
- 14 marca 2025HSE informuje o nowej maszynie produkcyjnejWedług komunikatu spółki maszynę zainstalowano na początku roku, aby móc wytwarzać większe produkty.[51]
Data publikacji · Inwestycja
- 9 maja 2025Aven i Hedin mają wspólnego właścicielaDTE przejmuje AB Karl Hedin Emballage wraz ze spółkami zależnymi.[19]
Dzień finalizacji przejęcia · Przejęcie
- 2 września 2025Ogłoszenie transakcji dotyczącej PalconDoradca sprzedającego opisuje przejęcie przez spółkę właścicielską KRP.[46]
Dzień publikacji · Przejęcie
- 30 września 2025HSE prezentuje nowe powierzchnie biuroweSpółka opisuje dodatkowe stanowiska pracy i sale spotkań; komunikat opublikowano po czerwcowym końcu roku obrotowego.[52]
Data publikacji · Pomieszczenia
- 30 stycznia 2026Edge i Trio połączone w Packaging SwedenObie spółki zależne zostają włączone do Nefab Packaging Sweden AB.[20]
Dzień połączenia · Połączenie
- Czerwiec 2026Dołącza zakład w KumlaKjell & Co podaje, że nowy zakład w Kumla działa od czerwca 2026.[39]
Miesiąc uruchomienia podany przez spółkę · Zakład
Wybrane wydarzenia z lat 2015–2026. Każde ma własne źródło. Rozróżniamy dzień publikacji, dzień finalizacji przejęcia i okres inwestycji. Kolejność wydarzeń nie dowodzi osiągnięcia synergii ani zwrotu z inwestycji.
Pokaż dane źródłowe i obliczenia
| Termin | Wydarzenie | Znaczenie daty | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2015 | Aven staje się częścią DTE | rok przejęcia | [18] |
| Kwiecień 2015 | FAM wchodzi do Nefab | miesiąc zmiany własności | [21] |
| 5 listopada 2020 | Kirk Kapital kupuje 40 procent DTE | dzień publikacji | [16] |
| 2022 | Kjell & Co kupuje działalność w Stockholm | rok przejęcia | [38] |
| Rok do czerwca 2024 | 58,6 mln SEK wydatków inwestycyjnych | okres sprawozdawczy | [34] |
| 1 czerwca 2024 | Dołącza Edvardssons i Bredbyn | dzień przejęcia | [12] |
| 10 grudnia 2024 | Canfor zwiększa udział do 77 procent | dzień publikacji | [9] |
| 14 marca 2025 | HSE informuje o nowej maszynie produkcyjnej | dzień publikacji | [51] |
| 9 maja 2025 | Aven i Hedin mają wspólnego właściciela | dzień finalizacji przejęcia | [19] |
| 2 września 2025 | Ogłoszenie transakcji dotyczącej Palcon | dzień publikacji | [46] |
| 30 września 2025 | HSE prezentuje nowe powierzchnie biurowe | dzień publikacji | [52] |
| 30 stycznia 2026 | Edge i Trio połączone w Packaging Sweden | dzień połączenia | [20] |
| Czerwiec 2026 | Dołącza zakład w Kumla | miesiąc uruchomienia podany przez spółkę | [39] |
Skąd bierze się zysk
Zysk może rosnąć dzięki większej liczbie sprzedanych palet, lepszym cenom lub niższym kosztom. Może też wzrosnąć dzięki sprzedaży nieruchomości.
W Hedin sprzedaż aktywów ma duże znaczenie dla poprawy wyniku. Nefab Packaging Sweden poprawia wynik operacyjny mimo niewielkiego spadku zysku brutto ze sprzedaży. W GLF wykazane przepływy z działalności operacyjnej rosną, podczas gdy wynik operacyjny maleje.
Sprawozdania opisują trzy różne procesy. Firma może sprzedawać więcej bez wzrostu marży albo uwalniać pieniądze mimo słabszego wyniku. Wyjaśnienie może kryć się w innych częściach sprawozdania niż ostatnia pozycja wyniku.
Znaczenie ma też okres porównania. Przychody Triple Kjell wzrosły w 2025 r. o blisko 25 procent, ale były tylko o nieco ponad cztery procent wyższe niż w 2022 r. Wynik operacyjny nadal pozostawał znacznie poniżej ówczesnego poziomu. Silny wzrost w ostatnim roku obejmuje więc odbudowę po wcześniejszym spadku.
Marże operacyjne
Marże operacyjne trzech firm rodzinnych w latach 2021–2025
Trzy rodzinne firmy operacyjne wykazują niższą marżę operacyjną w 2025 r. niż w 2021 r. Porównanie dotyczy grup objętych sprawozdaniami, których zakres mógł się zmienić.
Rok obrotowy Åsljunga kończy się 30 czerwca; pozostałe firmy mają rok kalendarzowy. Różnią się przejęciami, strukturą produktów, nieruchomościami i leasingiem. Historycznych lat nie uznano za lata normalne, a linie nie przedstawiają ważonej marży branży.
Pokaż dane źródłowe i obliczenia
| Grupa kapitałowa | Rok sprawozdawczy | Przychody netto ze sprzedaży, mln SEK | Wynik operacyjny, mln SEK | Marża | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|
| GLF Pallet Group | 2021 | 272,480 | 26,973 | 9,90 % | [37] |
| GLF Pallet Group | 2022 | 418,601 | 38,361 | 9,16 % | [37] |
| GLF Pallet Group | 2023 | 287,651 | 22,520 | 7,83 % | [37] |
| GLF Pallet Group | 2024 | 252,013 | 7,310 | 2,90 % | [37] |
| GLF Pallet Group | 2025 | 270,278 | 5,803 | 2,15 % | [37] |
| Åsljunga-Pallen | 2021 | 263,831 | 40,324 | 15,28 % | [34] |
| Åsljunga-Pallen | 2022 | 375,473 | 82,744 | 22,04 % | [34] |
| Åsljunga-Pallen | 2023 | 328,582 | 49,041 | 14,92 % | [34] |
| Åsljunga-Pallen | 2024 | 254,609 | 10,206 | 4,01 % | [34] |
| Åsljunga-Pallen | 2025 | 293,897 | 12,506 | 4,26 % | [34] |
| Triple Kjell | 2021 | 190,298 | 19,353 | 10,17 % | [38] |
| Triple Kjell | 2022 | 254,143 | 22,172 | 8,72 % | [38] |
| Triple Kjell | 2023 | 213,859 | 12,138 | 5,68 % | [38] |
| Triple Kjell | 2024 | 212,683 | 8,228 | 3,87 % | [38] |
| Triple Kjell | 2025 | 264,741 | 12,594 | 4,76 % | [38] |
Obliczenie: wynik operacyjny po amortyzacji ÷ przychody netto ze sprzedaży × 100. Prezentowane liczby są zaokrąglone; do obliczeń użyto danych niezaokrąglonych z oryginałów.
Marże operacyjne w czasie
| Działalność i zakres sprawozdania | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Vida Packaging AB, osoba prawna | – | 13,4 % | 10,5 % | 8,6 % | 6,9 % |
| Åsljunga-Pallen Service, grupa kapitałowa | 15,3 % | 22,0 % | 14,9 % | 4,0 % | 4,3 % |
| GLF Pallet Group, grupa kapitałowa | 9,9 % | 9,2 % | 7,8 % | 2,9 % | 2,1 % |
| Triple Kjell, grupa kapitałowa | 10,2 % | 8,7 % | 5,7 % | 3,9 % | 4,8 % |
| Norrlandspall Invest, grupa kapitałowa | – | – | – | 4,1 % | 8,1 % |
| Simlinge Finans, grupa kapitałowa | – | – | 13,4 % | 11,3 % | 10,4 %[60] |
| Gyllsjö Träindustri, grupa kapitałowa | – | – | – | 8,5 % | 5,3 % |
Marża operacyjna = wynik operacyjny po amortyzacji podzielony przez przychody netto ze sprzedaży. Obliczenia własne na podstawie oryginalnych raportów. Kreska oznacza, że na potrzeby tabeli nie ustalono odpowiedniej wartości źródłowej. Rok obrotowy Åsljunga kończy się w czerwcu, a Gyllsjö w sierpniu. W każdym wierszu zachowano ten sam poziom sprawozdawczy, lecz skład grup może się zmieniać. Tabela nie pokazuje ani ważonej marży branży, ani rentowności identycznych produktów.
W wielu firmach mniejsza część przychodów pozostaje jako wynik operacyjny niż w 2022 r. Szereg nie daje wspólnego wyjaśnienia: ceny, wolumen zamówień klientów, zakupy i struktura działalności mogą wpływać na firmy w różny sposób. Nie ustalono też, że 2022 był normalnym rokiem, do którego marż wszystkie firmy powinny racjonalnie wrócić.
Przepływy pieniężne zależą częściowo od innych warunków. Sprzedaż jest księgowana w momencie jej powstania, ale pieniądze mogą wpłynąć później. Zapasy wiążą kapitał, zanim towary trafią do klienta. Wzrost zobowiązań operacyjnych może na pewien czas zatrzymać więcej pieniędzy w firmie, choć produkcja nie staje się przez to bardziej rentowna.
Dwa podobne wyniki mogą więc wymagać różnego finansowania. Firma, która szybko otrzymuje zapłatę i utrzymuje niskie zapasy, potrzebuje mniej kapitału niż ta, która najpierw kupuje surowce, produkuje, a potem czeka na płatność klienta. Nawet rentowny wzrost sprzedaży może wiązać pieniądze.
Grupa właścicielska może dodatkowo zmieniać ten obraz. Spółka zależna z niewielką gotówką w banku może mieć duże należności wewnątrz grupy. Inna może pożyczać kapitał jednostce dominującej. Ocena swobody działania wymaga wówczas znajomości zarówno salda, jak i warunków: należność wewnątrzgrupowa nie jest równoważna pieniądzom na własnym rachunku bankowym ani nieograniczonemu prawu do ich wypłaty.
Widać to w pożyczkach Hedin dla DTE, rachunku grupowym Aven i finansowaniu wewnętrznym Nefab. Przepływ kapitału trzeba śledzić również ponad poziomem pojedynczej spółki.
Dziesięć firm pod lupą
Każda spółka ma własną historię. Poniżej przedstawiamy główne ustalenia, treść dokumentów źródłowych i kwestie wymagające dalszego ustalenia.
Vida Packaging: większa sprzedaż, niższa marża
Vida Packaging AB dokonuje ponad połowy zakupów w ramach grupy właścicielskiej. W 2025 r. udział ten wyniósł 53 procent wobec 49 procent rok wcześniej. [7].
Sama Vida wskazuje bliskość tartaków grupy jako podstawę stabilnego zaopatrzenia w drewno. Duża skala handlu wewnętrznego pokazuje, jak silnie Packaging jest związany z grupą właścicielską.
Udział dotyczy jednak wszystkich zakupów, a nie tylko drewna. Nie mówi też nic o kosztach w porównaniu z alternatywami zewnętrznymi. Do tego potrzebne są ceny wewnętrzne, organizacja transportu i informacje o przedmiocie zakupów.
Cały wzrost sprzedaży pochodził z pozostałej Europy
Przychody netto ze sprzedaży Vida Packaging AB wzrosły z 578,0 mln SEK w 2024 r. do 662,8 mln SEK w 2025 r. Sprzedaż do pozostałej Europy zwiększyła się z 92,0 do 185,3 mln SEK. W krajach nordyckich spadła z 475,8 do 462,5 mln SEK. [7].
Wzrost w pozostałej Europie był większy niż całkowity wzrost spółki. To stamtąd pochodziła poprawa sprzedaży, podczas gdy kraje nordyckie odnotowały spadek. Dane opisują rynki klientów; nie podają ani liczby dostarczonych palet, ani miejsca produkcji.
Wynik operacyjny zmienił się w przeciwnym kierunku: z 49,9 do 45,9 mln SEK. Marża spadła do 6,9 procent. To około połowy marży samej spółki wynoszącej 13,4 procent w 2022 r. [7].
Nawet własne tartaki zależą od dostępności surowca
Tartaki zapewniają bliskość surowca. Same jednak zależą od regionalnej dostępności drewna.
W maju 2026 r. Canfor ogłosił trwałe zamknięcie tartaków Vida w Urshult i Orrefors. Właściciel wskazał brak równowagi między mocami produkcyjnymi a dostępnością surowca drzewnego w południowej Szwecji. [10].
Komunikat dotyczy tartaków i nie potwierdza problemów z dostawami ani zamknięć fabryk Packaging. Pokazuje natomiast ograniczenie modelu zintegrowanego: nawet grupa z własnymi tartakami musi dostosować się do dostępności surowca.
Aven / Karl Hedin: sprzedaż aktywów poprawia wynik Hedin
Nazwa Karl Hedin pozostała. Od 9 maja 2025 działalność opakowaniowa należy do DTE.
Transakcja objęła dziesięć zakładów produkcyjnych w Szwecji i jeden w Estonii, zgodnie z komunikatem nabywcy. Aven Rabbalshede należał już do duńskiej grupy od 2015 r. Dwie znane szwedzkie marki zyskały więc wspólnego właściciela. [19], [18].
DTE należy w 60 procentach do DTE Holding i w 40 procentach do Kirk Kapital Strategic Investments. Wejście Kirk Kapital ogłoszono w 2020 r., wskazując dalszą konsolidację w Szwecji i Norwegii jako kierunek działania. Zakup Hedin pokazuje, jak kapitał rodzinnego inwestora może wspierać rosnącą grupę przemysłową.
Wynik Hedin bez zysków ze sprzedaży aktywów
Sprzedaż wzrosła w 2025 r. o 11,5 procent. Wynik operacyjny zwiększył się z 63,5 do 93,1 mln SEK, czyli o około 46 procent.
| AB Karl Hedin Emballage, mln SEK | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Przychody netto ze sprzedaży | 452,4 | 504,5 |
| Wykazany wynik operacyjny | 63,5 | 93,1 |
| Zyski ze sprzedaży aktywów trwałych | 0,3 | 28,8 |
| Wynik operacyjny po odjęciu wyłącznie tych zysków | 63,3 | 64,3 |
Obliczenie własne na podstawie sprawozdania rocznego spółki za 2025 r., s. 3 i nota 3, s. 11. Ostatni wiersz nie stanowi pełnej normalizacji wyniku. [12].
Wzrost zysków ze sprzedaży aktywów odpowiada 96,7 procent wzrostu wyniku operacyjnego. Po odjęciu wyłącznie tej pozycji w obu latach pozostaje poprawa o 1,5 procent.
Ponadto zysk brutto ze sprzedaży nieco spadł mimo wyższej sprzedaży. Obraz bieżącej działalności jest więc znacznie bardziej stonowany, niż początkowo sugeruje poprawa wyniku.
Jedną z transakcji dotyczących aktywów opisano w sprawozdaniu zarządu: nieruchomości w Krylbo sprzedano w maju Karl Hedin Sågverk. Nie można jednak przypisać całego zysku ze sprzedaży właśnie tym nieruchomościom, ponieważ nota nie dzieli kwoty na poszczególne aktywa.
Także wynik po odjęciu tej pozycji nie jest wyłącznie zyskiem fabryki. Zawiera inne pozycje, między innymi przychody z administracji grupowej i udostępniania personelu. Obliczenie wyodrębnia dużą, jednoznacznie zidentyfikowaną pozycję; nie czyni całej pozostałej działalności w pełni porównywalną między latami.
Wynik operacyjny
Wynik operacyjny Hedin z zyskami ze sprzedaży aktywów i bez nich
Po odjęciu wyłącznie zysków ze sprzedaży aktywów wynik operacyjny wzrósł z 63,3 do 64,3 mln SEK. Wykazany wzrost do 93,1 mln SEK ma więc inną strukturę niż wzrost sprzedaży.
AB Karl Hedin Emballage, osoba prawna. Lewa część to wynik po odjęciu wyłącznie zysków ze sprzedaży aktywów, a nie wynik w pełni znormalizowany lub organiczny. Prawa część pokazuje zidentyfikowane zyski ze sprzedaży aktywów. Zysk ze sprzedaży aktywów w 2024 r. wyniósł 0,256 mln SEK.
Źródła: [12]
Pokaż dane źródłowe i obliczenia
| Rok | Wynik operacyjny, mln SEK | Zyski ze sprzedaży aktywów, mln SEK | Pozostały wynik, mln SEK | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 63,541 | 0,256 | 63,285 | [12] |
| 2025 | 93,064 | 28,814 | 64,250 | [12] |
Wzrost zysków ze sprzedaży aktywów: 28,814 − 0,256 = 28,558 mln SEK. Wzrost wyniku operacyjnego: 93,064 − 63,541 = 29,523 mln SEK. Udział arytmetyczny wynosi 96,7 procent.
Hedin został pożyczkodawcą nowego właściciela
Na koniec 2025 r. spółka Hedin wykazywała 142 mln SEK pożyczek netto udzielonych DTE wobec zera rok wcześniej. Jednocześnie spółka podaje, że nie miała pożyczek zewnętrznych. [12].
Na koniec roku spółka opakowaniowa była zatem pożyczkodawcą nowej grupy dominującej. Nie wiadomo, jak kapitał wykorzystano dalej. Udzielone pożyczki nie stanowią więc podstawy do twierdzenia, że Hedin finansował zakup samego siebie.
We własnym sprawozdaniu rocznym DTE widać inny ślad transakcji: początkową wartość firmy z przejęcia Hedin wynoszącą 317,6 mln koron duńskich. Koszty finansowe międzynarodowej grupy wzrosły z 6,3 do 47,9 mln koron duńskich. Zarząd wiąże zmianę zadłużenia i wzrost kosztów z przejęciem. [13].
Wartość firmy nie jest ani ceną zakupu, ani inwestycją w nowe maszyny produkcyjne. Koszty finansowe dotyczą całego międzynarodowego DTE i nie należy odczytywać ich jako odrębnego szwedzkiego rachunku odsetkowego.
Zakup zmienił więc zarówno działalność, jak i finansowanie DTE. Spółka Hedin uczestniczy teraz także w wewnętrznych przepływach kapitału.
Aven: niższa sprzedaż w Szwecji, wyższa w pozostałej Europie
Przychody Aven były w 2025 r. niemal niezmienione. Pod łączną kwotą zmieniły się jednak rynki klientów: Szwecja spadła z 188,4 do 181,5 mln SEK, podczas gdy pozostała Europa wzrosła z 35,2 do 42,8 mln SEK.
W ciągu roku spółka wypłaciła 50 mln SEK dywidendy i wykazała około 80 mln SEK na rachunku grupowym. Rachunek należy do wspólnego finansowania grupy i wymaga oceny jego warunków, zamiast traktowania go jako równoważnego niezależnym środkom bankowym. [11].
Nefab Packaging Sweden: kiedy upadł Northvolt
Nefab Packaging Sweden zainwestował w maszyny i moce produkcyjne na potrzeby projektu Northvolt. Gdy klient upadł, skutki odczuł także dostawca.
W sprawozdaniu zarządu za 2025 r. spółka opisuje utracone przychody, mniejsze korzyści biznesowe i negatywny wpływ na przepływy kapitału. Kapitał był już zaangażowany, gdy zmieniły się warunki realizacji zlecenia. [20].
Nie podano odrębnej straty związanej z Northvolt w koronach szwedzkich. Nie można przypisać temu klientowi ani wszystkich inwestycji, ani całej rocznej zmiany przepływów pieniężnych. Udokumentowana ekspozycja polega na tym, że upadłość wpłynęła na działalność, w którą już zainwestowano kapitał na potrzeby zlecenia.
Wyższe przychody, ale niższy zysk brutto ze sprzedaży
Przychody netto ze sprzedaży wzrosły w 2025 r. z 536,8 do 559,7 mln SEK. Jednocześnie zysk brutto ze sprzedaży spadł z 124,2 do 123,7 mln SEK.
Marża brutto ze sprzedaży spadła więc z 23,1 do 22,1 procent. Z każdej korony przychodów pozostawało mniej po pokryciu kosztu sprzedanych towarów.
Mimo to wynik operacyjny poprawił się z 17,8 do 19,5 mln SEK. Część wyjaśnienia stanowią pozostałe pozycje operacyjne. Ich poprawa netto była większa niż cały wzrost wyniku operacyjnego. Przychody obejmują pozycje walutowe i przychody z najmu, ale porównanie uwzględnia również pozostałe koszty. [20].
Przepływy z działalności operacyjnej spadły o około 84 procent
Różnica między latami jest jeszcze większa w przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej. Zmalały z 60,9 do 9,6 mln SEK.
Za dużą część zmiany odpowiadają dwa wiersze. Należności dały dodatni wkład do przepływów pieniężnych w wysokości 17,3 mln SEK w 2024 r., ale ujemny wkład wynoszący 21,0 mln SEK w 2025 r. Jednocześnie otrzymane dywidendy zmalały z 14 do 2 mln SEK.
Łączna zmiana tych pozycji wynosi 50,3 mln SEK, czyli blisko całego spadku przepływów z działalności operacyjnej o 51,2 mln SEK. Inne pozycje również się zmieniły i częściowo wzajemnie się zrównoważyły. [20].
Porównanie wskazuje, gdzie w sprawozdaniu wystąpiła zmiana, ale nie dowodzi ani opóźnionych płatności klientów, ani tego, że za całą zmianę odpowiada Northvolt. Wkład należności do przepływów pieniężnych może mieć kilka wyjaśnień, a sprawozdanie roczne nie daje pełnego podziału według klientów.
Ponadto w 2024 i 2025 r. spółka wydała łącznie ponad 92 mln SEK na inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe. Kwoty nie wyodrębniono jako inwestycji dla Northvolt. Pokazuje ona skalę nakładów w ciągu dwóch lat, w których przepływy z działalności operacyjnej znacząco się zmieniły.
Zarząd opisuje też lepszy rozwój sytuacji po lecie 2025 r.: napływ zamówień zwiększył się, głównie w energetyce i obronności, a portfel zamówień na 2026 r. oceniono jako dobry. To własna ocena spółki zawarta w tym samym sprawozdaniu rocznym.
Przepływy pieniężne
Nefab Packaging Sweden: zmiana przepływów pieniężnych
Zmiana należności od klientów i niższe otrzymane dywidendy odpowiadają łącznie za 50,3 mln SEK ze spadku wynoszącego 51,2 mln SEK.
Nefab Packaging Sweden AB, osoba prawna. Słupki zmian pokazują różnice między latami, a nie poziomy z danego roku. Wykres pomostowy nie dowodzi ani opóźnionych płatności, ani odrębnej straty związanej z Northvolt. Pozostałe pozycje stanowią obliczoną resztę.
Źródła: [20]
Pokaż dane źródłowe i obliczenia
| Pozycja | Typ | Kwota, mln SEK | Źródło |
|---|---|---|---|
| Przepływy pieniężne 2024 | Kwota łączna | 60,857 | [20] |
| Należności od klientów | Zmiana | -38,340 | [20] |
| Otrzymane dywidendy | Zmiana | -12,000 | [20] |
| Pozostałe pozycje, netto | Zmiana | -0,895 | [20] |
| Przepływy pieniężne 2025 | Kwota łączna | 9,622 | [20] |
Należności od klientów: −21,013 − 17,327 = −38,340 mln SEK. Otrzymane dywidendy: 2,000 − 14,000 = −12,000 mln SEK. Pozostała zmiana: −0,895 mln SEK.
Dwa połączenia zmieniają porównanie za 2026 r.
30 stycznia 2026 zarówno Nefab Edge Emballage, jak i Nefab Trio-Emballage zostały włączone do Packaging Sweden. Ten sam numer rejestrowy obejmuje odtąd większy zakres działalności. Przyszły wzrost przychodów trzeba więc podzielić na dołączoną działalność i rozwój wcześniejszej spółki. [20].
W historii własności pojawia się private equity, lecz dzisiejsza struktura wygląda inaczej. Nordic Capital był współwłaścicielem w latach 2007–2014. Rodzina założycieli odkupiła Nefab jesienią 2014 r., a FAM objął połowę udziałów w 2015 r. Dziś własność na najwyższym szczeblu jest podzielona między rodzinę założycieli a sferę Wallenbergów. [21], [22].
Analiza dotyczy rachunku zysków i strat oraz rachunku przepływów pieniężnych samej spółki Nefab Packaging Sweden AB. Globalna grupa Nefab prowadzi szerszą działalność. [20].
Norrlandspall: biznes trwa, gdy paleta jest już pusta
Norrlandspall sprzedaje palety, które później chce odkupić. Droga od klienta do kolejnego użycia również należy do tego biznesu.
Palety trzeba odebrać, ocenić, posortować, a czasem naprawić. Transport i obsługa to kluczowe elementy oferty. Taki model wymaga innej organizacji niż dostawa nowo wyprodukowanej palety.
W ramach Retursystem Byggpall Norrlandspall odpowiada za dostawę, odbiór, ocenę jakości i odkup. Nadzór sprawuje grupa sterująca branży budowlanej, która decyduje między innymi o cenach i jakości. Returlogistik koordynuje i rozwija system. [24].
Norrlandspall realizuje więc zadania operacyjne w większym systemie branżowym. Firma nie jest wyłącznym właścicielem ani zarządzającym Byggpall.
37 koron szwedzkich nie oznacza zysku
Paleta pełnowymiarowa kosztuje 197 koron szwedzkich według publicznego cennika Byggpall odczytanego 9 października 2026. Przy bezpośrednim zwrocie do Norrlandspall kwota odkupu wynosi 160 koron szwedzkich, nawet jeśli paleta jest uszkodzona.
Różnica wynosi 37 koron szwedzkich. Nie jest to miara zysku: trzeba jeszcze zapłacić za zbiórkę, transport, sortowanie, naprawy i administrację.
Warunki stawiają też w centrum skalę przepływów. Transport jest wliczony w cenę przy dostawie co najmniej 300 palet budowlanych i przy odbiorze co najmniej 85 palet. Przy mniejszych ilościach doliczana jest opłata transportowa. [25].
Klient otrzymuje jasno określoną wartość odkupu. Finanse operatora zależą zarazem od sprawności odbioru i obsługi palet. Gdy całe i uszkodzone palety mają tę samą kwotę odkupu, szczególnie istotne stają się wyniki sortowania i koszty napraw.
Norrlandspall opisuje usługę „Repair light”, w której luźne elementy naprawia się bezpośrednio podczas sortowania. Dzięki temu paletę można zakwalifikować do wyższej klasy bez odrębnego procesu naprawczego. To konkretny przykład tworzenia wartości pomiędzy zwrotem a następną dostawą. [26].
Obieg zwrotny
Jak działa obieg zwrotny Byggpall
Model zwrotny wymaga zbiórki, oceny, transportu i drogi powrotnej do klienta. Moce produkcyjne fabryki opisują tylko część działalności.
- 01
Dostawa i użytkowanie
Paleta przenosi ładunek do odbiorcy. Norrlandspall odpowiada operacyjnie za dostawę.
- 02
Odbiór i odkup
Palety całe i uszkodzone są odkupywane zgodnie z warunkami systemu zwrotnego.
- 03
Sortowanie i naprawa
Paleta jest oceniana. W razie potrzeby można ją naprawić, na przykład podczas sortowania.
- 04
Nowa dostawa i użytkowanie
Zatwierdzona paleta może zostać dostarczona ponownie. Nie każda zwrócona paleta automatycznie trafia do kolejnego obiegu.
- Cena sprzedaży · paleta pełnowymiarowa
- 197 SEK
- Kwota odkupu przy bezpośrednim zwrocie
- 160 SEK
Różnica cenowa wynosząca 37 koron szwedzkich musi pokryć kilka etapów pracy. To nie jest wykazany zysk.
| Rola | Zadania |
|---|---|
| Grupa sterująca Byggpall | Nadzór • ceny i jakość |
| Returlogistik | Koordynacja • rozwój |
| Norrlandspall | Dostawa • odbiór • ocena • odkup |
Proces schematyczny. Warunki cenowe odczytano 9 października 2026; nie są to średnie ceny za rok sprawozdawczy. Warunki transportu i koszty obsługi wpływają na finanse. Wynik Byggpall nie jest wyodrębniony w skonsolidowanym sprawozdaniu Norrlandspall.
Pokaż dane źródłowe i obliczenia
| Informacja | Wartość lub opis | Źródło |
|---|---|---|
| Grupa sterująca Byggpall | Podmiot nadzorujący, który decyduje między innymi o cenach i kwestiach jakości. | [24] |
| Returlogistik | Koordynuje i rozwija Retursystem Byggpall. | [24] |
| Norrlandspall | Dostawa, odbiór, ocena jakości i odkup. | [24] |
| Paleta pełnowymiarowa, cena sprzedaży | 197 SEK za paletę | [25] |
| Paleta pełnowymiarowa, kwota odkupu przy bezpośrednim zwrocie | 160 SEK za paletę | [25] |
| Różnica między ceną a wartością zwrotu | 37 SEK za paletę | [25] |
| Dostawa z transportem w cenie | 300 palet | [25] |
| Odbiór z transportem w cenie | 85 palet | [25] |
| Sortowanie i naprawa | Według opisu usługi Norrlandspall Repair light pozwala naprawiać luźne elementy bezpośrednio podczas sortowania. | [26] |
Wynik operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie
W 2025 r. przychody grupy Norrlandspall Invest wzrosły o niecałe cztery procent do 321,3 mln SEK. Wynik operacyjny zwiększył się z 12,6 do 26,0 mln SEK.
Marża poprawiła się z 4,1 do 8,1 procent. Grupa uzyskała więc znacznie wyższy wynik ze sprzedaży, która wzrosła tylko umiarkowanie. [23].
Nie wyodrębniono, jaka część poprawy wynikała z cen, napraw, efektywności transportu czy innych zmian. Nie można więc wskazać metody sortowania jako przyczyny wzrostu wyniku.
Grupa obejmuje również działalność w Norwegii, spółki nieruchomościowe i Returpallsystemet Sverige. Marża 8,1 procent dotyczy całej tej grupy, a nie rentowności pojedynczego szwedzkiego systemu zwrotnego.
Dla klienta oferta obejmuje zarówno paletę, jak i jej późniejszą obsługę. Odbiory, warunki odkupu i ocena jakości mogą mieć taką samą wagę jak moce produkcyjne.
Gyllsjö Träindustri: od własnego tartaku po własne gwoździe
Gyllsjö zbudował łańcuch produkcyjny wykraczający poza samą fabrykę palet. Grupa ma własny tartak i produkuje również gwoździe poprzez Industrispik Linan. Opis działalności obejmuje recykling i wykorzystanie pozostałości produkcyjnych. [29], [30].
Bliskość poszczególnych etapów widać w komunikacie dostawcy maszyn L.O.A.B o nowej linii optymalizującej cięcie w listopadzie 2025. Według dostawcy ponad 90 procent drewna trafiającego właśnie do tej linii pochodzi z własnego tartaku Gyllsjö. Udział dotyczy surowca na wejściu tej linii, a nie wszystkich zakupów grupy. [31].
Przetarcie i docinanie można dzięki temu dostosować do własnej produkcji palet. Dostawca wskazuje lepszy uzysk i elastyczność, ale nie publikuje niezależnie zmierzonych oszczędności.
Koszty materiałów wzrosły bardziej niż przychody
W roku obrotowym do sierpnia 2025 przychody netto ze sprzedaży grupy wzrosły z 311,0 do 315,8 mln SEK. Wynik operacyjny spadł z 26,5 do 16,6 mln SEK.
Koszt surowców i materiałów wzrósł o 14,2 mln SEK. Sprzedaż zwiększyła się o 4,8 mln SEK. Wzrosły również koszty personelu i amortyzacji.
Jednocześnie zmiana zapasów produkcji w toku i wyrobów gotowych dała większy dodatni wkład do wyniku. Pozycja ta wpływa na sposób ujęcia tegorocznej produkcji, nawet jeśli produkty nie zostały jeszcze sprzedane klientowi. [27].
Wzrost kosztów można prześledzić, ale sprawozdanie nie rozróżnia zmian cen zakupu, ilości materiałów i struktury produktów. Nie można więc wyliczyć wiarygodnego kosztu jednej palety.
Przepływy z działalności operacyjnej spadły znacznie mniej niż wynik operacyjny: z 24,3 do 22,4 mln SEK. Amortyzacja i zmiana zaangażowania kapitału przyczyniły się do odmiennego rozwoju wyniku i płatności. Wśród pozostałych przepływów roku znalazły się inwestycje i dywidenda; na koniec roku środki pieniężne spadły do 20,0 mln SEK. [27].
Pożar wybuchł po zakończeniu roku obrotowego
19 grudnia 2025 pożar objął dwa zadaszone magazyny wyrobów gotowych w Gyllsjö. Firma podała, że nikt nie ucierpiał, i początkowo oceniła, że dostawy będzie można utrzymać. [32].
W późniejszej aktualizacji Gyllsjö przytoczył wypowiedź dyrektora generalnego Björn Olsson Lissner dla Helsingborgs Dagblad, że żadnego zamówienia nie pominięto. Miała się wtedy rozpocząć odbudowa. Informacje o dostawach pochodzą z publikacji firmy; nie przedstawiono pełnego finansowego oszacowania szkód. [33].
Pożar nastąpił po sierpniowym zamknięciu roku obrotowego i nie może wyjaśniać spadku wyniku w tym sprawozdaniu. Jest natomiast zdarzeniem, które wraz z odbudową warto śledzić w późniejszych raportach.
Kwota grupy 315,8 mln SEK obejmuje też więcej niż fabrykę palet. Wchodzą w nią spółka produkująca gwoździe, spółka energetyczna i 90-procentowy udział w spółce komandytowej. Odrębnego wkładu tego udziału nie wykazano, a przychody nie są wyodrębnioną sprzedażą wyłącznie opakowań drewnianych. [27].
Åsljunga-Pallen: po dużych inwestycjach przychodzą spłaty kredytów
Historia rodzinna Åsljunga-Pallen obejmuje kolejne pokolenia: Mauritz, Olle i Stefan Nilsson. Według historii firmy Stefan przejął ją w 1990 r. i nadal jest jej właścicielem oraz prowadzi działalność jako trzecie pokolenie. [35].
Ciągłość własności połączono z dużymi inwestycjami. W roku obrotowym do czerwca 2024 grupa wydała 58,6 mln SEK na rzeczowe aktywa trwałe i zaciągnęła 42,4 mln SEK nowych pożyczek. Sprawozdanie nie przypisuje każdej pożyczonej korony do konkretnego projektu, ale inwestycje i nowe zadłużenie charakteryzowały ten sam rok.
Kolejny rok obrotowy wyglądał inaczej. Wydatki inwestycyjne spadły do 2,1 mln SEK, nie zaciągnięto nowych pożyczek, a grupa spłaciła 12,1 mln SEK kapitału zadłużenia. [34].
Sprzedaż wraca do wzrostu, marża pozostaje w tyle
W roku do czerwca 2025 sprzedaż grupy wzrosła o ponad 15 procent do 293,9 mln SEK. Wynik operacyjny poprawił się z 10,2 do 12,5 mln SEK.
Marża nieco wzrosła, do 4,3 procent. Nadal była daleko od 22,0 procent w 2022 r. i 14,9 procent w 2023 r. [34].
Sprzedaż i wynik ponownie rosną, ale marża pozostaje znacznie poniżej wcześniejszych poziomów. Najwyższa historyczna marża nie jest jednak ustaloną miarą tego, ile grupa może zarabiać w dłuższym okresie.
Przepływy z działalności operacyjnej wzrosły do 36,5 mln SEK. Mniejsze zaangażowanie kapitału w zapasy wniosło 11,7 mln SEK. Wraz z niższymi wydatkami inwestycyjnymi stworzyło to przestrzeń do spłat zadłużenia, wypłaty sześciu milionów koron szwedzkich dywidendy i zwiększenia środków pieniężnych na koniec roku.
Uwolnienie pieniędzy z zapasów może wyraźnie poprawić swobodę działania. Nie można jednak zakładać takiego samego wkładu rok po roku. Po zmniejszeniu zapasów nowe przepływy muszą pochodzić z dalszych zarobków lub innych zmian.
Wzrost sprzedaży nastąpił po roku dużych inwestycji. Sprawozdania nie wyodrębniają jednak zwrotu z tych nakładów ani nie ustalają, że to inwestycja spowodowała wzrost.
Tartak i produkcja palet wiążą kapitał na kilku etapach. Ten sam właściciel towarzyszy tu decyzjom w kolejnych fazach: od inwestycji i zaciągania pożyczek po produkcję i spłaty zadłużenia.
GLF Pallet Group: wyższe przychody, niższy wynik operacyjny
GLF jest firmą rodzinną w trzecim pokoleniu. Historia rodziny sięga 1941 r., gdy do działalności dołączył Malte Persson. Kontynuowali ją syn Kent Persson, a następnie wnuk Johan Wester. [36].
GLF zwiększyło sprzedaż w 2025 r. z 252,0 do 270,3 mln SEK. Jednocześnie wynik operacyjny zmalał z 7,3 do 5,8 mln SEK. Marża spadła do 2,1 procent. [37].
Wzrost sprzedaży nie przełożył się zatem na poprawę wyniku operacyjnego ani nie przerwał dłuższego trendu spadku marży. Marża operacyjna wynosiła 9,2 procent w 2022 r., 7,8 procent w 2023 r. i 2,9 procent w 2024 r.
Grupa obejmuje działalność szwedzką i polską oraz wspierającą ją strukturę nieruchomościową. Według sprawozdania rocznego Johan Wester posiada wszystkie akcje jednostki dominującej.
Na przychody wpływają zarówno ceny, jak i wolumeny
W sprawozdaniu zarządu za 2023 r. kierownictwo wyjaśniało spadek przychodów spółki Genarp zarówno niższymi cenami surowców, jak i mniejszym wolumenem zamówień klientów. Dotyczy to tej części grupy, a nie pełnego podziału zmian sprzedaży całej grupy. [37].
Ceny i wolumeny mogą więc zmieniać się jednocześnie. Spadek przychodów nie oznacza automatycznie, że liczba dostarczonych produktów zmalała o tyle samo. Także wzrost w 2025 r. wymaga podziału pozwalającego oddzielić większą liczbę dostaw od zmian cen i struktury produktów.
Działalność ma również charakter międzynarodowy. Około 38 procent sprzedaży w 2025 r. trafiło do pozostałych krajów EES. Jest to podział według rynku klienta, a nie między produkcję w Szwecji i Polsce. [37].
Zmiana zobowiązań operacyjnych wzmocniła przepływy pieniężne
Mimo niższego wyniku operacyjnego wykazane przepływy z działalności operacyjnej wzrosły z 6,4 do 14,7 mln SEK.
Duża część zmiany tkwi w zobowiązaniach operacyjnych. Ich zmiana dała w 2025 r. dodatni wkład do przepływów wynoszący 6,6 mln SEK, wobec ujemnego wkładu 0,8 mln SEK rok wcześniej. Różnica odpowiada niemal 89 procent poprawy wykazanych przepływów z działalności operacyjnej. [37].
Obliczenie porównuje dwie pozycje sprawozdawcze i nie dowodzi opóźnionych płatności dostawcom. Pokazuje natomiast, dlaczego lepsze przepływy trzeba analizować razem ze zmianami kapitału obrotowego i słabszym wynikiem działalności.
Inwestycje pochłonęły 10,7 mln SEK płatności. Finansowanie dało odpływ netto 7,9 mln SEK, w tym pięć milionów koron szwedzkich wypłaconej dywidendy. Środki pieniężne na koniec roku zmalały z 9,6 do 5,3 mln SEK.
Zidentyfikowane kredyty bankowe i wykorzystany kredyt w rachunku bieżącym, pomniejszone o środki bankowe, wynosiły na koniec roku około 44,4 mln SEK. Obliczenie opisuje te pozycje bilansu i nie obejmuje wszystkich zobowiązań finansowych. Nie jest też oceną zdolności kredytowej.
GLF musi jeszcze przełożyć większą sprzedaż na lepszy wynik operacyjny i trwalsze przepływy pieniężne.
Przepływy pieniężne
Przepływy pieniężne GLF — wkład zobowiązań operacyjnych
Zmiana pozycji zobowiązań operacyjnych odpowiada 88,8 procent poprawy wykazanych przepływów z działalności operacyjnej GLF.
Grupa GLF. Wykres pomostowy pokazuje zmiany wkładu do przepływów pieniężnych i nie dowodzi opóźnionych płatności dostawcom. Pozostałe pozycje stanowią obliczoną resztę; środki bankowe na koniec roku to inna miara.
Źródła: [37]
Pokaż dane źródłowe i obliczenia
| Pozycja | Typ | Kwota, mln SEK | Źródło |
|---|---|---|---|
| Wykazane przepływy pieniężne 2024 | Kwota łączna | 6,435637 | [37] |
| Zmiana wkładu zobowiązań operacyjnych | Zmiana | +7,312923 | [37] |
| Pozostałe pozycje, netto | Zmiana | +0,922746 | [37] |
| Wykazane przepływy pieniężne 2025 | Kwota łączna | 14,671306 | [37] |
Pozycja zobowiązań operacyjnych: 6 559 410 − (−753 513) = 7 312 923 SEK. Poprawa: 14 671 306 − 6 435 637 = 8 235 669 SEK. Udział: 88,8 procent. Pozostałe pozycje: 922 746 SEK.
Punkt wyjścia rachunku przepływów w oryginale różni się o 30 000 SEK od wyniku po pozycjach finansowych w rachunku zysków i strat. Wykres odtwarza wykazane przepływy; nie wprowadzono samodzielnie skonstruowanej korekty.
Triple Kjell / Kjell & Co: duże inwestycje przed uruchomieniem w Kumla
Kjell & Co rozszerza zasięg geograficzny i jest kierowany przez rodzinę. Według prezentacji firmy Johan, syn założyciela Göran, jest dyrektorem generalnym, a syn Fredrik — dyrektorem produkcji. [39].
W skonsolidowanym sprawozdaniu Triple Kjell przychody wzrosły w 2025 r. z 212,7 do 264,7 mln SEK. Wynik operacyjny zwiększył się o ponad 53 procent do 12,6 mln SEK.
Poprawiły się zarówno sprzedaż, jak i wynik. Zarząd opisuje jednak presję cenową, przede wszystkim na towary używane. Wahania cen wpływają także na biznes ponownego wykorzystania. [38].
Odbudowa po dwóch słabszych latach
W porównaniu z 2022 r. sprzedaż w 2025 r. była tylko o nieco ponad cztery procent wyższa. Wynik operacyjny był o około 43 procent niższy. Marża wyniosła 4,8 procent wobec 8,7 procent w 2022 r.
Ostatnia poprawa nastąpiła więc po latach malejącej sprzedaży. Grupa kupiła też Kjell & Co Stockholm w 2022 r.; porównanie dotyczy tej samej raportującej grupy, ale nie gwarantuje niezmienionego składu spółek. [38].
Wkład Kumla będzie można ocenić w późniejszych sprawozdaniach
Na koniec 2025 r. grupa wykazała 55,0 mln SEK inwestycji w nowe obiekty w toku. Zarząd opisał zakład magazynowo-produkcyjny w Kumla jako największą inwestycję, której zakończenie planowano w 2026 r. Całej pozycji 55,0 mln SEK nie przypisano jednak wyraźnie do Kumla.
Według strony internetowej firmy nowy zakład dołączył w czerwcu 2026. Nie działał więc jeszcze w roku wzrostu sprzedaży. [38], [39].
Wzrosło również zadłużenie. Zidentyfikowane zobowiązania wobec banków i instytucji kredytowych oraz wykorzystany kredyt w rachunku bieżącym, pomniejszone o środki bankowe, zwiększyły się między końcami lat z około 83,2 do 117,8 mln SEK. Bilans nie podaje jednak, jak opłacono każdą część inwestycji.
Grupa wykazuje znaczne wartości nieruchomości i ujmuje leasing finansowy. Proste porównanie zadłużenia z firmami wynajmującymi lokale lub inaczej ujmującymi leasing byłoby więc mylące. [38].
W momencie sporządzania sprawozdania kapitał był już zaangażowany, a zadłużenie wzrosło. Wkład zakładu w Kumla do marży i przepływów pieniężnych będzie można prześledzić dopiero w kolejnych raportach.
Simlinge Finans / KRP-gruppen: cztery nazwy, ten sam właściciel
KRP, Allbox, Troedsson & Nilsson i Skånes Pallservice występują wobec klientów pod różnymi nazwami. W skonsolidowanym sprawozdaniu należą do tej samej struktury właścicielskiej pod Simlinge Finans.
Przejęcia obejmują kilka dekad. Własna historia KRP wymienia zakup Troedsson & Nilsson w 1999 r., Allbox & BHB w 2009 r. i Skånes Pallservice w 2015 r. [45].
W 2025 przychody netto ze sprzedaży grupy wzrosły o 4,7 procent, do 253,6 mln SEK. Zysk operacyjny spadł jednak z 27,5 do 26,4 mln. Marża obniżyła się z 11,3 do 10,4 procent. Grupa rosła, ale z każdej korony sprzedaży zostawało jej mniej zysku operacyjnego. [60].
Przychodów spółek zależnych nie można po prostu dodać
Suma sprzedaży czterech spółek zależnych w 2024 r. wynosi 266,8 mln SEK. To o 24,6 mln SEK więcej niż wykazane przychody całej grupy Simlinge.
| Spółka | Przychody netto ze sprzedaży 2024, mln SEK |
|---|---|
| KRP Pall & Emballage | 70,7 |
| Allbox & BHB | 92,4 |
| Troedsson & Nilsson | 31,3 |
| Skånes Pallservice | 72,5 |
| Suma przed wyłączeniami konsolidacyjnymi | 266,8 |
| Wykazane przychody netto ze sprzedaży grupy Simlinge | 242,3 |
Źródła: oryginalne sprawozdania roczne poszczególnych spółek za 2025 r., dane porównawcze za 2024 r., oraz skonsolidowane sprawozdanie roczne Simlinge za 2024 r. Sumę i różnicę obliczono z kwot niezaokrąglonych; zaokrąglone kwoty cząstkowe w tabeli mogą więc różnić się od sumy. Linki i strony podano w wykazie źródeł.
Różnica stanowi konkretny przykład, dlaczego sumowanie danych z rejestrów firm nie daje właściwej wielkości grupy. Sprzedaż wewnątrz grupy trzeba wyłączyć. Ponadto cztery spółki nie stanowią całej grupy, więc różnica 24,6 mln SEK nie jest pełnym uzgodnieniem wszystkich wyłączeń konsolidacyjnych.
Inną pozycję także można omyłkowo uznać za zakup firmy. Sprawozdanie roczne za 2024 wykazuje około 34 mln SEK udziałów w spółkach zależnych przejętych w wyniku połączenia. Była to reorganizacja wewnętrzna, a nie nowe przejęcie podmiotu spoza grupy. Skonsolidowany rachunek przepływów pieniężnych również nie wykazuje wydatku na przejęcie związanego z tym zdarzeniem. [40].
Przejęcia i wciąż duży zapas gotówki
Na koniec 2025 grupa miała 106,6 mln SEK środków pieniężnych, wobec 105,8 mln rok wcześniej. Przepływy z działalności operacyjnej wyniosły 29,7 mln, a wydatki netto na przejęcia 13,8 mln. Po roku, w którym grupa dokonywała przejęć, stan gotówki pozostał więc niemal niezmieniony. [60].
Grupa ponosi również opłaty leasingowe: w 2024 wyniosły one 9,8 mln SEK. To roczny koszt, którego nie można doliczać do kredytów bankowych jako zadłużenia. Pokazuje jednak, że ocena finansowania musi uwzględniać także zobowiązania niewidoczne w różnicy między długiem bankowym a środkami pieniężnymi na rachunkach. [40].
We wrześniu 2025 r. doradca sprzedającego ogłosił, że Palcon Trading przejęto przez spółkę właścicielską KRP. Komunikat wskazuje Anders Nilsson jako właściciela i dyrektora generalnego KRP, ale nie podaje ceny zakupu. [46].
Skonsolidowane sprawozdanie za 2025 potwierdza zarówno zakup Palcon, jak i przejęcie Klexab Export Emballage AB. Spółki są konsolidowane od momentu uzyskania nad nimi kontroli. Wzrost o 4,7 procent obejmuje więc również przejęcia i nie pokazuje wyłącznie rozwoju wcześniejszej działalności grupy. [60].
Nazwa Simlinge Finans nie świadczy o tym, że właścicielem jest private equity.
Hillerstorps Special Emballage: wzrost przy coraz niższej marży
Hillerstorps Special Emballage przekracza próg stu milionów koron, ale traci na rentowności. W roku obrotowym 2024/25 przychody netto ze sprzedaży wzrosły z 95,2 do 102,3 mln SEK, czyli o 7,5 procent. Wynik operacyjny podążył w przeciwnym kierunku: spadł z 7,4 do 2,8 mln. [47].
Marża operacyjna spadła z 7,75 do 2,73 procent. Z każdych stu koron sprzedaży pozostawały więc niecałe trzy korony wyniku operacyjnego. Rok wcześniej było to prawie osiem. [47].
We własnym zakładzie w Kävsjö spółka produkuje palety, nadstawki paletowe i opakowania specjalistyczne. Sprawozdanie roczne opisuje słaby europejski rynek opakowań i intensywniejsze działania sprzedażowe. Spółka tłumaczy wzrost pozyskaniem nowych dużych klientów oraz rozwojem dotychczasowych odbiorców. Nie podaje jednak, w jakim stopniu na sprzedaż wpłynęły ceny, wolumen i struktura asortymentu. [47].
| Wskaźnik | 2023/24 | 2024/25 |
|---|---|---|
| Przychody netto ze sprzedaży, mln SEK | 95,217 | 102,334 |
| Wynik operacyjny, mln SEK | 7,381 | 2,789 |
| Marża operacyjna | 7,75 % | 2,73 % |
| Średnia liczba pracowników | 13 | 17 |
Dane spółki za dwa dwunastomiesięczne lata obrotowe zakończone w czerwcu. Marże obliczono samodzielnie. Kwoty w mln SEK zaokrąglono do trzech miejsc po przecinku. [47].
Inwestycje trwają
Sprawozdanie opisuje nowe maszyny oraz nowy samochód ciężarowy dla mocno obciążonej działalności transportowej. W marcu 2025 HSE poinformowała również o maszynie zainstalowanej na początku roku, która pozwala wytwarzać większe produkty. Spółka chce poszerzyć możliwości produkcyjne, ale nie ujawnia faktycznej wielkości produkcji ani zwrotu z inwestycji. [51].
Rachunek przepływów pieniężnych wykazuje 9,1 mln SEK inwestycji w rzeczowe aktywa trwałe w 2024/25, po 17,5 mln rok wcześniej. Łącznie daje to 26,6 mln w ciągu dwóch lat. To wydatki inwestycyjne, a nie miara przyrostu rocznych mocy produkcyjnych. [47].
W ciągu roku wzrosły koszty surowców, wynagrodzeń i amortyzacji. Średnia liczba pracowników zwiększyła się z 13 do 17. Z kolei podana w sprawozdaniu zarządu liczba około 25 pracowników opisuje stan zatrudnienia, a nie średnią roczną. [47].
Wzrost kosztów można prześledzić w sprawozdaniu. Nie wyodrębniono jednak wpływu tempa inwestycji, cen zakupów, zatrudnienia i struktury klientów na marżę.
Zadłużenie bankowe wzrosło jednocześnie z 13,1 do 17,5 mln SEK. Kwota obejmuje kredyty długoterminowe, krótkoterminowe oraz wykorzystany kredyt w rachunku bieżącym. Rozbudowie towarzyszy więc wzrost zadłużenia. Dodatkowe wyposażenie może przynieść przyszłe przychody; kredyty trzeba będzie spłacać także wtedy, gdy sprzedaż przestanie rosnąć. [47].
Firma rodzinna i spółka inwestycyjna
HSE opisuje swoją działalność jako firmę rodzinną, a dyrektora zakładu Erika Davidssona jako przedstawiciela trzeciego pokolenia. Właścicielem spółki produkcyjnej jest HSE Hörnstenen AB. [50].
Hörnstenen zarządza spółkami zależnymi. W sprawozdaniu rocznym za 2024/25 opisuje inwestycje w działalność doradczą HSE Focus oraz w Heijel Production. Kwota 102,3 mln w zestawieniu dotyczy Hillerstorps Special Emballage AB. Nie obejmuje pozostałych inwestycji spółki właścicielskiej. [48].
W bilansie spółki produkcyjnej pojawia się także długoterminowa należność od podmiotów grupy w wysokości 2,2 mln SEK. Część kapitału jest więc związana wewnątrz grupy, ale sprawozdanie nie wskazuje kontrahenta ani przeznaczenia tych środków. Nie pozwala zatem powiązać tej należności z inwestycjami w maszyny ani z konkretną spółką siostrzaną. [47].
We wrześniu 2025 HSE zaprezentowała również nowe powierzchnie biurowe. Komunikat opublikowano po czerwcowym dniu bilansowym. Pokazuje on dalsze plany ekspansji, ale nie może wyjaśniać wyników roku obrotowego, na którym opiera się porównanie. [52].
Wnioski i metodologia
Wielkość pokazuje, kto sprzedaje najwięcej. Zdolność do generowania zysku, kapitał i zależności mówią więcej o rozwoju biznesu.
Wielkość nie jest tym samym co siła finansowa
Wiele analizowanych grup opakowaniowych sprzedaje więcej bez odzyskania wcześniejszej zdolności do generowania zysku. Widać to również po cofnięciu punktu porównania z wysokich marż 2022 r. do 2021 r.
Przychody GLF w 2025 r. były niemal na tym samym nominalnym poziomie co w 2021 r., a wynik operacyjny był o 79 procent niższy. Sprzedaż Åsljunga wzrosła o 11 procent, lecz wynik operacyjny spadł o 69 procent. Triple Kjell sprzedawał o 39 procent więcej, a mimo to wykazał wynik operacyjny niższy o 35 procent. [37], [34], [38].
Przejęcia i zmiany składu spółek wpływają na porównania; nie pokazują one rozwoju organicznego identycznych działalności. Znacznie mniejsza część raportowanej sprzedaży grup pozostaje jednak jako wynik operacyjny. Różnica wykracza więc poza fakt, że 2022 był rokiem wysokich marż.
To zwiększa wymagania wobec ekspansji. Nieruchomości, maszyny i zapasy wiążą kapitał, zanim nowe moce dowiodą swojej wartości. Inwestycje mogą obniżać koszty, zastępować stare zakłady i wzmacniać konkurencyjność. Jeśli popytu nie wystarczy, te same nakłady mogą zwiększyć wrażliwość firmy na spadek wolumenu.
Dane SCB pokazują to napięcie: inwestycje brutto wzrosły w 2024 r. o około 60 procent, podczas gdy przychody netto ze sprzedaży zmalały o trzy procent. Statystyki mają inny zakres niż lista firm i nie dowodzą nadmiaru mocy w Szwecji. Rozwój ten sprawia jednak, że trzeba uważnie śledzić efekty inwestycji. Firmy powinny nie tylko móc produkować więcej, lecz także uzyskiwać odpowiedni zwrot z zaangażowanego kapitału. [1].
Zmiany właścicieli zmieniają zarazem przepływ pieniędzy między firmami. Na koniec 2025 r. Karl Hedin Emballage wykazywał 142 mln SEK pożyczek netto udzielonych nowemu właścicielowi DTE. Aven wypłacił 50 mln SEK dywidendy i wykazał około 80 mln SEK na rachunku grupowym. Szwedzkie działalności uczestniczą więc również w finansowaniu grupy. [12], [11].
Wspólne finansowanie może dostarczać kapitału na inwestycje, ale sprawia też, że decyzje właściciela mają znaczenie dla swobody działania poszczególnych spółek. Materiały nie ustalają, co sfinansowano pożyczkami Hedin. Pokazują natomiast, dlaczego sytuację finansową lokalnej działalności trzeba oceniać razem z przepływami kapitału ponad jej poziomem.
Dla klienta własność ma inne znaczenie praktyczne. Zakupy zarówno od Aven, jak i Karl Hedin mogą rozdzielać dostawy między fabryki. Zależność od wspólnego właściciela jednak pozostaje. Kilka marek nie oznacza więc automatycznie kilku niezależnych grup dostawców.
Także integracja ma dwa skutki. Własne tartaki mogą ułatwiać zaopatrzenie w surowiec i dawać większą kontrolę nad produkcją. Jednocześnie kapitał jest związany na większej liczbie etapów podlegających temu samemu rynkowi surowcowemu. Komunikat Canfor o zamknięciu dwóch tartaków w południowej Szwecji ilustruje to ograniczenie; nie potwierdza problemów z dostawami w Vida Packaging. [10].
W Nefab Packaging Sweden zależność powstała blisko klienta. Upadłość Northvolt negatywnie wpłynęła na inwestycje w maszyny i moce produkcyjne przeznaczone dla tego klienta. Bliska współpraca może zapewnić dostawcy silną pozycję, ale także powiązać jego kapitał z planami klienta. Raport nie podaje odrębnej straty związanej z Northvolt, a jednocześnie opisuje silniejszy napływ zamówień z energetyki i obronności. Ryzyko klienta jest potwierdzone; skala jego łącznych skutków finansowych — nie. [20].
Działalność zwrotna ma inne warunki. Trasy zbiórki, dostęp do używanych palet, naprawy i relacje z klientami wpływają na możliwość ponownej sprzedaży istniejącego materiału. Tej zdolności konkurencyjnej nie widać w porównaniu mocy fabryk. Poprawa skonsolidowanego wyniku Norrlandspall nie ustala jednak ani odrębnej rentowności modelu zwrotnego, ani tego, że ponowne wykorzystanie generalnie daje wyższe marże. [23], [24].
Formę własności trzeba oceniać poprzez takie powiązania ekonomiczne. Mówi ona, kto kontroluje firmę, ale nie określa, jak dobrze pracują inwestycje ani jakie obciążenia działalność jest w stanie udźwignąć. GLF jest rodzinną firmą operacyjną w trzecim pokoleniu, z historią rodzinną od 1941 r. Spadek marży wymaga takiej samej analizy jak u konkurentów. [36].
Przepływy pieniężne GLF pokazują też, dlaczego długą historię własności i bieżące finanse trzeba analizować osobno. Zmiana wkładu zobowiązań operacyjnych odpowiadała niemal dziewięciu dziesiątym poprawy wykazanych przepływów operacyjnych w 2025 r. Pomogła uwolnić pieniądze w roku słabszego wyniku operacyjnego, podczas gdy środki bankowe zmalały po uwzględnieniu wszystkich rocznych przepływów. Obliczenie nie mówi nic o opóźnionych płatnościach. [37].
Wielkość jest niewystarczającą miarą siły finansowej przedsiębiorstw. Większa grupa może finansować więcej przedsięwzięć i rozkładać część ryzyka. Może też skupiać zaopatrzenie w surowiec, finansowanie i ekspozycję na klientów kilku fabryk pod jednym ośrodkiem decyzyjnym.
Rozstrzygające jest to, jak dobrze wynik działalności utrzymuje zaangażowany kapitał — oraz jaka swoboda działania pozostaje, gdy zmieniają się dostępność surowców, plany klientów lub popyt. Tu leży różnica między budowaniem większej grupy opakowaniowej a budowaniem silniejszego biznesu.
Jak przeprowadzono analizę
Analiza obejmuje dziesięć podmiotów prowadzących działalność w zakresie opakowań drewnianych w szwedzkich spółkach akcyjnych. Dobór i kolejność opierają się na redakcyjnej ocenie wielkości działalności, a nie na jednolitej serii skonsolidowanych danych grup kapitałowych. Tabela wykorzystuje przychody netto ze sprzedaży za dwunastomiesięczne lata obrotowe zakończone w 2025. Lata niepokrywające się z rokiem kalendarzowym oznaczono jako 2024/25.
Kwoty skonsolidowane obejmują wskazaną szwedzką grupę AB, w tym kontrolowane spółki zagraniczne oraz powiązane tartaki, ponowne wykorzystanie opakowań, logistykę i nieruchomości produkcyjne. Kwoty jednostkowe dotyczą wskazanej osoby prawnej; nie służą do określania przychodów całej jej podgrupy. Aven i Karl Hedin pokazano razem ze względu na wspólnego właściciela, ale z dwiema oddzielnymi kwotami jednostkowymi. W przypadku Hillerstorps Special Emballage podano przychody netto ze sprzedaży spółki produkcyjnej; pozostałe inwestycje HSE Hörnstenen nie są w nich ujęte. Nie zastępujemy tych danych przychodami całych grup Vida, DTE ani Nefab Holding.
Dane finansowe pochodzą z oryginalnych sprawozdań rocznych. Serwisy rejestrowe i Retriever są dystrybutorami dokumentów; strony z podsumowaniami nie zastępują samych sprawozdań. Historia własności i opisy działalności opierają się na pierwotnych komunikatach o przejęciach, informacjach firm oraz źródłach urzędowych. Materiały uwzględniają aktualizacje do 11 października 2026. Wykaz źródeł podaje dokument, rok, stronę lub notę oraz sposób dostępu.
Marżę operacyjną obliczamy, dzieląc zysk operacyjny po uwzględnieniu amortyzacji przez przychody netto ze sprzedaży. Wzrost, marże i pozostałe porównania to obliczenia własne na podstawie oryginalnych sprawozdań. Przejęcia, połączenia, ceny i zmiany składu grupy wpływają na porównania między latami; przychody nie są miarą wolumenu. Nie sumujemy sprzedaży spółek zależnych, by otrzymać przychody grupy.
Dług bankowy netto obejmuje zidentyfikowane zobowiązania wobec banków i instytucji kredytowych oraz wykorzystany kredyt w rachunku bieżącym, pomniejszone o środki pieniężne na rachunkach bankowych. Wskaźnik nie obejmuje wszystkich zobowiązań leasingowych. Oddzielamy udokumentowane fakty, obliczenia własne i interpretacje; równoczesne zmiany nie są traktowane jako dowód związku przyczynowego.
Artykuł powstał na zlecenie GLF Pallet Group, która również znalazła się w porównaniu i została przeanalizowana według tych samych zasad co pozostałe firmy.
Wykaz źródeł
Dane finansowe pochodzą z oryginalnych sprawozdań rocznych spółek. Hitta i Allabolag dystrybuują dokumenty; ich strony podsumowujące nie stanowią dowodów ustaleń finansowych. Otwórz wskazany rok i przeczytaj drukowaną stronę lub notę oryginału. Odwołania w tekście i na wykresach wskazują wykorzystaną część. Źródła pierwotne otwierają się w nowej karcie.
Branża, modele biznesowe i przepisy
SCB: Företagens ekonomi, basfakta 2022–2024
Wydawca: Statistiska centralbyrån
Typ: Źródło urzędowe
Okres lub data: 2022–2024
SCB: Företagens ekonomi, basfakta 2022–2024. Wybór SNI 16.24, przychody netto ze sprzedaży i inwestycje brutto, wszystkie klasy wielkości. Tabela zaktualizowana 13 maja 2026.
SCB: przychody i inwestycje 2022–2024 (otwiera się w nowej karcie)SCB: Företagens ekonomi – statistiska enheter och metod
Wydawca: Statistiska centralbyrån
Typ: Źródło urzędowe
Okres lub data: Zakres szeregu
SCB: Företagens ekonomi – statistiska enheter och metod.
SCB: jednostki statystyczne przedsiębiorstw i metodologia statystyk (otwiera się w nowej karcie)Svenskt Trä: Val av emballagevirke
Wydawca: Svenskt Trä
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Svenskt Trä: Val av emballagevirke. Opis techniczny organizacji branżowej.
Svenskt Trä: wybór drewna opakowaniowego (otwiera się w nowej karcie)Komisja Europejska: Packaging waste i PPWR
Wydawca: Komisja Europejska
Typ: Źródło urzędowe
Komisja Europejska: Packaging waste i PPWR. Data rozpoczęcia stosowania i kierunek regulacji.
Komisja Europejska: odpady opakowaniowe i PPWR (otwiera się w nowej karcie)SCB: Materialåtervinningsmålen 2024
Wydawca: SCB
Typ: Źródło urzędowe
SCB: Materialåtervinningsmålen 2024. Wzór obliczeniowy dla opakowań drewnianych, zaktualizowany 5 grudnia 2025.
SCB: recykling materiałowy opakowań 2024 (otwiera się w nowej karcie)Jordbruksverket: Tillstånd att märka trä eller träemballage
Wydawca: Jordbruksverket
Typ: Źródło urzędowe
Jordbruksverket: Tillstånd att märka trä eller träemballage. Różnica między obróbką własną i zewnętrzną.
Jordbruksverket: zezwolenie na znakowanie opakowań drewnianych (otwiera się w nowej karcie)Vida Packaging
Vida Packaging AB: sprawozdania roczne 2022, 2023 i 2025
Wydawca: Vida Packaging AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2022, 2023 i 2025
Vida Packaging AB, sprawozdania roczne 2022, 2023 i 2025, archiwum oryginałów przez Hitta, nr rejestrowy 556057-5259. 2022: wynik spółki, s. 10. 2023: dane grupy, s. 3 i 5. 2025: wynik spółki, s. 5, geografia sprzedaży i handel wewnętrzny, noty 3–4, s. 11.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Vida Packaging: oryginalne sprawozdania roczne przez Hitta (otwiera się w nowej karcie)Vida: Om Vida Packaging
Wydawca: Vida
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Vida: Om Vida Packaging. Działalność, powiązanie z surowcem i niedatowana informacja o wielkości.
Vida: działalność Packaging (otwiera się w nowej karcie)Canfor: zwiększenie udziału w Vida, 10 grudnia 2024
Wydawca: Canfor Corporation
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: 10 grudnia 2024
Canfor: zwiększenie udziału w Vida, 10 grudnia 2024.
Komunikat Canfor o udziale w Vida (otwiera się w nowej karcie)Canfor: komunikat o Urshult i Orrefors, 18 maja 2026
Wydawca: Canfor Corporation
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: 18 maja 2026
Canfor: komunikat o Urshult i Orrefors, 18 maja 2026.
Komunikat Canfor o Urshult i Orrefors (otwiera się w nowej karcie)Aven / Karl Hedin i grupa właścicielska
Aven Rabbalshede AB: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: Aven Rabbalshede AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2025
Aven Rabbalshede AB, sprawozdanie roczne 2025, archiwum oryginałów przez Hitta, nr rejestrowy 556147-1458. Własność, s. 1; wynik, s. 3; geografia klientów, nota 2; handel wewnętrzny, nota 16; oraz rachunek przepływów pieniężnych.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Aven Rabbalshede: oryginalne sprawozdanie roczne przez Hitta (otwiera się w nowej karcie)AB Karl Hedin Emballage: sprawozdania roczne 2024 i 2025
Wydawca: AB Karl Hedin Emballage
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2024 i 2025
AB Karl Hedin Emballage, sprawozdania roczne 2024 i 2025, archiwum oryginałów przez Hitta, nr rejestrowy 556000-3047. 2024: przejęcie Edvardssons, s. 1. 2025: zmiana właściciela, sprzedaż nieruchomości i pożyczki udzielone netto, s. 1; wynik, s. 3; zyski ze sprzedaży aktywów, nota 3, s. 11; spółki zależne, nota 20.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Karl Hedin Emballage: oryginalne sprawozdania roczne przez Hitta (otwiera się w nowej karcie)DTE A/S: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: DTE A/S
Typ: Oryginalny raport · rejestr
Okres lub data: 2025
DTE A/S, sprawozdanie roczne 2025, zarejestrowany oryginał w Virk. Finansowanie, s. 9; wynik grupy, s. 14; wartość firmy, nota 10, s. 21; oraz struktura grupy, nota 22.
DTE: zarejestrowane sprawozdanie roczne 2025 w Virk (otwiera się w nowej karcie)DTE Holding A/S: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: DTE Holding A/S
Typ: Oryginalny raport · rejestr
Okres lub data: 2025
DTE Holding A/S, sprawozdanie roczne 2025, zarejestrowany oryginał w Virk. Udział w DTE, nota 22, s. 26.
Oryginalny raport przeanalizowano w ramach wcześniejszych materiałów. Podczas weryfikacji źródeł 9 października 2026 nie udało się ponownie otworzyć linku do dokumentu.
DTE Holding: zarejestrowane sprawozdanie roczne 2025 w Virk (otwiera się w nowej karcie)Kirk Kapital Strategic Investments A/S: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: Kirk Kapital Strategic Investments
Typ: Oryginalny raport · rejestr
Okres lub data: 2025
Kirk Kapital Strategic Investments A/S, sprawozdanie roczne 2025, oryginał z kopii rejestru. Udział w DTE, nota 6, s. 16.
Oryginalny raport przeanalizowano w ramach wcześniejszych materiałów. Podczas weryfikacji źródeł 9 października 2026 nie udało się ponownie otworzyć linku do dokumentu.
Kirk Kapital Strategic Investments: oryginalny raport z archiwum rejestrowego (otwiera się w nowej karcie)Kirk Kapital: komunikat inwestycyjny z 5 listopada 2020
Wydawca: Kirk Kapital
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: 5 listopada 2020
Kirk Kapital: komunikat inwestycyjny z 5 listopada 2020 i kierunek inwestycji.
Kirk Kapital: inwestycja w DTE (otwiera się w nowej karcie)Kirk Kapital: kierunek inwestycji
Wydawca: Kirk Kapital
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Własny opis Kirk Kapital dotyczący inwestycji mniejszościowych i długoterminowej własności.
Kirk Kapital: kierunek inwestycji (otwiera się w nowej karcie)Aven: Historik
Wydawca: Aven
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: 2015 · Historia spółki, zweryfikowana 9 października 2026
Aven: Historik. Wspomnienie firmy o przejęciu przez DTE w 2015 r.
Aven: historia firmy (otwiera się w nowej karcie)DTE: przejęcie Karl Hedin Emballage
Wydawca: Dansk Træemballage A/S
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: 9 maja 2025
DTE: przejęcie Karl Hedin Emballage. Komunikat nabywcy o finalizacji i zakresie transakcji.
DTE: komunikat o przejęciu Karl Hedin Emballage (otwiera się w nowej karcie)Nefab Packaging Sweden
Nefab Packaging Sweden AB: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: Nefab Packaging Sweden AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2025, z danymi porównawczymi za 2024
Nefab Packaging Sweden AB, sprawozdanie roczne 2025, archiwum oryginałów przez Hitta, nr rejestrowy 556190-5208. Raport lokalnej spółki: Northvolt i napływ zamówień, s. 1; wynik, s. 9; przepływy pieniężne, s. 12; zwolnienie ze skonsolidowanego sprawozdania, nota 2; pozostałe pozycje operacyjne, nota 8; spółki zależne, nota 10; połączenia, nota 33. Załączonego raportu globalnego nie wykorzystujemy jako wyniku Packaging Sweden.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Nefab Packaging Sweden: oryginalne sprawozdanie roczne przez Hitta (otwiera się w nowej karcie)Nefab: Historik för 2010-talet
Wydawca: Nefab
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Kwiecień 2015
Nefab: Historik för 2010-talet. Nordic Capital, odkupienie przez rodzinę i wejście FAM.
Nefab: historia firmy w dekadzie od 2010 r. (otwiera się w nowej karcie)Wallenberg Investments: Industrials
Wydawca: Wallenberg Investments
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Zweryfikowano 9 października 2026
Wallenberg Investments: Industrials. Aktualna prezentacja własności Nefab na nadrzędnym szczeblu.
Wallenberg Investments: przedsiębiorstwa przemysłowe (otwiera się w nowej karcie)Nefabs ägare
Wydawca: Nefab
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Zweryfikowano 9 października 2026
Nordgren/Pihl i FAM, 50/50; ogólny obraz własności
Nefab: właściciele firmy (otwiera się w nowej karcie)Wallenberg Foundations’ ownership governance and capital management
Wydawca: Wallenberg Investments
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: 6 lutego 2026
Komunikat o zintegrowanym zarządzaniu właścicielskim; nie dowód konkretnego przeniesienia akcji
Wallenberg Investments: komunikat o zarządzaniu właścicielskim (otwiera się w nowej karcie)Norrlandspall
Norrlandspall Invest AB: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: Norrlandspall Invest AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2025
Norrlandspall Invest AB, sprawozdanie roczne 2025, archiwum oryginałów przez Allabolag, nr rejestrowy 556636-0466. Wynik grupy, s. 5, i spółki zależne, nota 13, s. 14.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Norrlandspall Invest: oryginalne sprawozdanie roczne przez Allabolag (otwiera się w nowej karcie)Byggpall: Organisationen
Wydawca: Byggpall
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Odczytano 9 października 2026 · Zweryfikowano 9 października 2026
Byggpall: Organisationen. Nadzór, koordynacja i zadania operacyjne Norrlandspall.
Byggpall: odpowiedzialność i organizacja (otwiera się w nowej karcie)Byggpall: Priser och ersättningar
Wydawca: Retursystem Byggpall
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Odczytano 9 października 2026
Byggpall: Priser och ersättningar. Przykład cenowy i progi transportowe odczytane 9 października 2026.
Byggpall: ceny i kwoty odkupu (otwiera się w nowej karcie)Norrlandspall: Sortering och reparation
Wydawca: Norrlandspall
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Odczytano 9 października 2026
Norrlandspall: Sortering och reparation. Opis Repair light według spółki.
Norrlandspall: sortowanie i naprawa (otwiera się w nowej karcie)Gyllsjö Träindustri
AB Gyllsjö Träindustri: sprawozdanie roczne 2024/25
Wydawca: AB Gyllsjö Träindustri
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 1 września 2024–31 sierpnia 2025
AB Gyllsjö Träindustri, sprawozdanie roczne 2024/25, archiwum oryginałów przez Hitta, nr rejestrowy 556083-9671. Wybierz 2025-08. Wynik grupy, s. 4; przepływy pieniężne, s. 9–10; nowe inwestycje w toku i spółki zależne, noty 11–12, s. 18.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Gyllsjö Träindustri: oryginalne sprawozdanie roczne przez Hitta (otwiera się w nowej karcie)Gyllsjö: Om företaget
Wydawca: Gyllsjö Träindustri
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Zweryfikowano 9 października 2026
Gyllsjö: Om företaget i łańcuch produkcyjny. Historia rodzinna i działalność.
Gyllsjö: o firmie (otwiera się w nowej karcie)Gyllsjö: Unik och effektiv produktion
Wydawca: Gyllsjö Träindustri
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Opis spółki dotyczący łańcucha produkcyjnego od tartaku do gotowej palety.
Gyllsjö: poszczególne etapy produkcji (otwiera się w nowej karcie)Industrispik Linan: Om företaget
Wydawca: Industrispik Linan
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Industrispik Linan: Om företaget. Własny opis działalności w produkcji gwoździ.
Industrispik Linan: o firmie (otwiera się w nowej karcie)L.O.A.B.: linia optymalizująca cięcie Gyllsjö, 4 listopada 2025
Wydawca: L.O.A.B.
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
L.O.A.B.: linia optymalizująca cięcie Gyllsjö, 4 listopada 2025. Komunikat dostawcy maszyn o linii i napływającym do niej drewnie.
L.O.A.B.: inwestycja w linię cięcia Gyllsjö (otwiera się w nowej karcie)Gyllsjö: komunikat o pożarze z 19 grudnia 2025
Wydawca: Gyllsjö
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Gyllsjö: komunikat o pożarze z 19 grudnia 2025 i przytoczenie przez firmę późniejszej relacji HD.
Komunikat Gyllsjö o pożarze (otwiera się w nowej karcie)Gyllsjö: przytoczenie przez firmę późniejszej relacji HD
Wydawca: Gyllsjö Träindustri
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Własne przytoczenie przez Gyllsjö późniejszej relacji Helsingborgs Dagblad. Wykorzystane jako informacja przypisana spółce.
Przytoczenie przez Gyllsjö późniejszej relacji HD (otwiera się w nowej karcie)Åsljunga-Pallen
Åsljunga-Pallen Service AB: sprawozdania roczne 2022, 2024 i 2025
Wydawca: Åsljunga-Pallen Service AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2021/22, 2023/24 i 2024/25 · koniec roku obrotowego 30 czerwca
Åsljunga-Pallen Service AB, sprawozdania roczne 2022, 2024 i 2025, archiwum oryginałów przez Allabolag, nr rejestrowy 556398-3211. Wynik grupy, s. 4 w każdym raporcie. 2025: skonsolidowane przepływy pieniężne, s. 7. Rok obrotowy kończy się 30 czerwca.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Åsljunga-Pallen: oryginalne sprawozdania roczne przez Allabolag (otwiera się w nowej karcie)Åsljunga-Pallen: Historik
Wydawca: Åsljunga-Pallen
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Zweryfikowano 9 października 2026
Åsljunga-Pallen: Historik. Pokolenia i deklarowany obecny właściciel.
Åsljunga-Pallen: historia rodzinna (otwiera się w nowej karcie)GLF Pallet Group
GLF: o firmie i historii rodzinnej
Wydawca: GLF Pallet Group
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Zweryfikowano 9 października 2026
GLF: o firmie i historii rodzinnej. Firma rodzinna w trzech pokoleniach, dołączenie Malte Persson w 1941 r. i linia rodzinna prowadząca do Kent Persson i Johan Wester.
GLF: historia rodzinna i działalność (otwiera się w nowej karcie)GLF Pallet Group AB: sprawozdania roczne 2021, 2023 i 2025
Wydawca: GLF Pallet Group AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2021, 2023 i 2025
GLF Pallet Group AB, sprawozdania roczne 2021, 2023 i 2025, archiwum oryginałów przez Hitta, nr rejestrowy 559115-5329. Wynik grupy, s. 5 w trzech raportach. 2023: sprawozdanie zarządu, s. 2. 2025: własność, skonsolidowany bilans, przepływy pieniężne, s. 8, i geografia klientów, nota 2. Dane jednostki dominującej na stronie rejestrowej nie zastępują kolumn skonsolidowanych.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
GLF Pallet Group: oryginalne sprawozdania roczne przez Hitta (otwiera się w nowej karcie)Odpis KRS: GLF Polska Mielec
Wydawca: Ministerstwo Sprawiedliwości RP
Typ: Oryginalny raport · rejestr
Okres lub data: Odpis z 9 października 2026
Dział 1, wspólnicy: GLF Genarp posiada wszystkie 1 000 udziałów
Polski KRS: zarejestrowany odpis dla GLF Polska Mielec (otwiera się w nowej karcie)Triple Kjell / Kjell & Co
Triple Kjell AB: sprawozdania roczne 2022, 2024 i 2025
Wydawca: Triple Kjell AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2022, 2024 i 2025
Triple Kjell AB, sprawozdania roczne 2022, 2024 i 2025, archiwum oryginałów przez Allabolag, nr rejestrowy 556834-0656. Wynik grupy, s. 4. 2022: przejęcie w Stockholm, sprawozdanie zarządu. 2025: sprawozdanie zarządu, s. 2; bilans, s. 5–6; zasada ujmowania leasingu, s. 9; nowe inwestycje w toku, nota 13, s. 13.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Triple Kjell: oryginalne sprawozdania roczne przez Allabolag (otwiera się w nowej karcie)Kjell & Co: Om företaget
Wydawca: Kjell & Co
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: Czerwiec 2026 · Zweryfikowano 9 października 2026
Kjell & Co: Om företaget. Funkcje operacyjne rodziny i deklarowany termin uruchomienia zakładu w Kumla.
Kjell & Co: o firmie (otwiera się w nowej karcie)Kjell & Co Aktiebolag: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: Kjell & Co Aktiebolag
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2025
Wersja drukowana, s. 12 / PDF, s. 13, nota 14: Göran Kjell AB i Kjell & Co Stockholm AB
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Kjell & Co: oryginalne sprawozdanie roczne przez Hitta (otwiera się w nowej karcie)Simlinge Finans / KRP-gruppen
Simlinge Finans AB: sprawozdanie roczne 2024
Wydawca: Simlinge Finans AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2024
Simlinge Finans AB, sprawozdanie roczne 2024, archiwum oryginałów przez Allabolag, nr rejestrowy 559401-4739. Wynik grupy, s. 4; bilans, s. 5–6; przepływy pieniężne, s. 7; leasing, nota 2; udziały przejęte w drodze połączenia, nota 12.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Simlinge Finans: oryginalne sprawozdanie roczne przez Allabolag (otwiera się w nowej karcie)Simlinge Finans AB: roczne sprawozdanie jednostkowe i skonsolidowane za 2025
Wydawca: Simlinge Finans AB, nr rejestracyjny 559401-4739
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne złożone w publicznym rejestrze · dystrybutor archiwalny Retriever
Okres: 1 stycznia–31 grudnia 2025
Wersja drukowana/PDF, s. 2: przejęcia w ciągu roku. S. 4: przychody netto ze sprzedaży i zysk operacyjny grupy. S. 5: środki pieniężne w kasie i na rachunkach bankowych. S. 7: rachunek przepływów pieniężnych. S. 8–9, nota 1: zasady konsolidacji. S. 13, nota 12 oraz s. 15, nota 19: spółki zależne i udziały własnościowe.
Oryginał pobrano przez Retriever 11 października 2026. Dostęp do archiwum wymaga abonamentu: wyszukaj numer rejestracyjny 5594014739, wybierz Rapporter (raporty) i rok obrotowy 2025. Retriever udostępnia dokument; jego wydawcą jest Simlinge Finans AB.
Oryginalne sprawozdanie roczne za 2025 przez Retriever · abonament (otwiera się w nowej karcie)KRP Pall & Emballage AB: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: KRP Pall & Emballage AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2025, z danymi porównawczymi za 2024
KRP Pall & Emballage AB, oryginalne sprawozdanie roczne 2025. Przychody netto ze sprzedaży za 2024 r. w kolumnie porównawczej rachunku zysków i strat, wersja drukowana, s. 4.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
KRP Pall & Emballage: oryginalne sprawozdanie roczne przez Allabolag (otwiera się w nowej karcie)Allbox & BHB AB: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: Allbox & BHB AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2025, z danymi porównawczymi za 2024
Allbox & BHB AB, oryginalne sprawozdanie roczne 2025. Przychody netto ze sprzedaży za 2024 r. w kolumnie porównawczej rachunku zysków i strat, wersja drukowana, s. 4.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Allbox & BHB: oryginalne sprawozdanie roczne przez Allabolag (otwiera się w nowej karcie)Troedsson & Nilsson AB: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: Troedsson & Nilsson AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2025, z danymi porównawczymi za 2024
Troedsson & Nilsson AB, oryginalne sprawozdanie roczne 2025. Przychody netto ze sprzedaży za 2024 r. w kolumnie porównawczej rachunku zysków i strat, wersja drukowana, s. 4.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Troedsson & Nilsson: oryginalne sprawozdanie roczne przez Allabolag (otwiera się w nowej karcie)Skånes Pallservice AB: sprawozdanie roczne 2025
Wydawca: Skånes Pallservice AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 2025, z danymi porównawczymi za 2024
Skånes Pallservice AB, oryginalne sprawozdanie roczne 2025. Przychody netto ze sprzedaży za 2024 r. w kolumnie porównawczej rachunku zysków i strat, wersja drukowana, s. 3.
Wybierz rok obrotowy podany w odwołaniu i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Numery stron odnoszą się do wersji drukowanej, chyba że wyraźnie podano stronę PDF.
Skånes Pallservice: oryginalne sprawozdanie roczne przez Hitta (otwiera się w nowej karcie)KRP: o firmie i historii
Wydawca: KRP
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
KRP: o firmie i historii.
KRP: historia firmy (otwiera się w nowej karcie)Neqtar: przejęcie Palcon, 2 września 2025
Wydawca: Neqtar, doradca sprzedającego
Typ: Pierwotna informacja spółki lub strony
Okres lub data: 2 września 2025
Neqtar: przejęcie Palcon, 2 września 2025. Doradca sprzedającego, transakcja i deklarowany właściciel KRP.
Neqtar: komunikat o przejęciu Palcon (otwiera się w nowej karcie)Hillerstorps Special Emballage / HSE Hörnstenen
Hillerstorps Special Emballage AB: sprawozdanie roczne 2024/25
Wydawca: Hillerstorps Special Emballage AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 1 lipca 2024–30 czerwca 2025
Nr rejestrowy 556787-5884. Okres i działalność s. 1–2; rachunek zysków i strat s. 4; rachunek przepływów pieniężnych s. 7; zatrudnienie nota 2 i należność od podmiotów grupy nota 9.
Wybierz wskazany rok i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Podane numery stron odnoszą się do stron pliku PDF.
Hillerstorps Special Emballage: oryginalne sprawozdanie roczne za pośrednictwem Allabolag (otwiera się w nowej karcie)HSE Hörnstenen AB: sprawozdanie roczne 2024/25
Wydawca: HSE Hörnstenen AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 1 lipca 2024–30 czerwca 2025
Nr rejestrowy 559432-7768. Działalność i inwestycje s. 2, aktywa finansowe i noty s. 7–8. Sprawozdanie spółki dominującej nie przedstawia skonsolidowanych przychodów grupy.
Wybierz wskazany rok i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Podane numery stron odnoszą się do stron pliku PDF.
HSE Hörnstenen: oryginalne sprawozdanie roczne za pośrednictwem Allabolag (otwiera się w nowej karcie)Hillerstorps Special Emballage AB: sprawozdanie roczne 2022/23
Wydawca: Hillerstorps Special Emballage AB
Typ: Oryginalne sprawozdanie roczne · archiwum rejestrowe
Okres lub data: 1 lipca 2022–30 czerwca 2023
Sprawozdanie zarządu na s. 2 wskazuje, że HSE Hörnstenen AB nabyła wszystkie udziały. Relację właścicielską porównano ze sprawozdaniem 2024/25, s. 2.
Wybierz wskazany rok i otwórz oryginalne sprawozdanie roczne. Podane numery stron odnoszą się do stron pliku PDF.
HSE: otwórz oryginalne sprawozdanie roczne 2022/23 za pośrednictwem Allabolag (otwiera się w nowej karcie)HSE: Erik Davidsson i firma rodzinna
Wydawca: Hillerstorps Special Emballage
Typ: Prezentacja pracownika na stronie spółki
Okres lub data: Sprawdzono 11 października 2026
Opisuje Erika Davidssona jako dyrektora zakładu i przedstawiciela trzeciego pokolenia związanego z firmą rodzinną. Nie określa prywatnych udziałów w kapitale.
Informacje spółki i dane rejestrowe oznaczono odpowiednim typem źródła.
HSE: firma rodzinna i trzecie pokolenie (otwiera się w nowej karcie)HSE: Ny maskin, nya möjligheter! (Nowa maszyna, nowe możliwości!)
Wydawca: Hillerstorps Special Emballage
Typ: Pierwotny komunikat spółki
Okres lub data: 14 marca 2025
Według spółki na początku 2025 zainstalowano nową maszynę do wytwarzania większych produktów. Nie podano faktycznej wielkości produkcji ani zwrotu z inwestycji.
Informacje spółki i dane rejestrowe oznaczono odpowiednim typem źródła.
HSE: inwestycja w maszynę opisana w marcowym komunikacie (otwiera się w nowej karcie)HSE: Mer plats för tillväxt (Więcej miejsca na rozwój)
Wydawca: Hillerstorps Special Emballage
Typ: Pierwotny komunikat spółki
Okres lub data: 30 września 2025
Plany dodatkowych stanowisk biurowych i sal spotkań po dniu bilansowym 30 czerwca 2025; informacja nie dotyczy wyników badanego roku obrotowego.
Informacje spółki i dane rejestrowe oznaczono odpowiednim typem źródła.
HSE: komunikat o nowych powierzchniach biurowych (otwiera się w nowej karcie)HSE Hörnstenen AB: zarejestrowany beneficjent rzeczywisty
Wydawca: Ratsit
Typ: Dane rejestrowe za pośrednictwem komercyjnego serwisu
Okres lub data: Sprawdzono 11 października 2026
Według rejestru Samuel Sten Åke Davidsson kontroluje 100 %. Zarejestrowana kontrola nie stanowi dowodu bezpośredniego udziału w kapitale; ogniw pośrednich nie ustalono.
Informacje spółki i dane rejestrowe oznaczono odpowiednim typem źródła.
Ratsit: zarejestrowany beneficjent rzeczywisty HSE Hörnstenen (otwiera się w nowej karcie)

